Felicia araç içine su alıyordu

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Felicia araç içine su alıyordu

İleti Musa » 05 Kas 2009, 18:52

Olur ya başkasınında başına gelir diye yazmak istedim.

Pazar günü misafirliğe gittiğimizde arka koltukta oturan annem koltukların ıslak olduğunu söyledi kafamı çevirdim baktım ve tavan arka taraftan ıslak arabanın içine su alıyor tavandan neyse misafirliğe gittiğimiz de bi çay içtim indim aşağı arka bağaj fitilini söktüm baktım sağlam

Anladım ki antenden alıyor bugün okuldan (kalfalık okulu ) erken çıktık hemen koltuğu söktüm eve koydum kuruttum tavanı açtım anten pas tutmuş ve su aldığı çok belli hemen sökmeye çalıştım ama paslı olduğu için kırıldı gittim 12 tl ye universal anten aldım şeffaf silikonla antenin altını doldurdum kablosunu bağladım oldu

sorun halloldu Olur ya başkasının da başına gelir yazmak istedim saygılar abiler :)

Kullanıcı avatarı
Musa
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: Skoda felicia

İleti zenit » 05 Kas 2009, 21:10

teşekkürler
zenit
CLASSIC
CLASSIC

İleti sonerx » 05 Kas 2009, 21:33

teşekkürler.
Bu ustalar adamı USTA eder!
Kullanıcı avatarı
sonerx
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: yaşar balcı(soner)
Nereden: Trabzon
Arabanız: Hyundai Getz 1.5 CRDİ 2006

İleti sonertevfik » 06 Kas 2009, 00:11

PAYLAŞIMIN İÇİN TEŞEKKÜRLER MUSA...
BİZ OSMANLIYIZ... ÇOK ÖZLÜYORUZ...
sonertevfik
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Soner Tevfik
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: Skoda Felicia GLX-İ

İleti HASSAN » 06 Kas 2009, 02:32

paylaşımın için teşekkürler
RENORENORENORENO
Kullanıcı avatarı
HASSAN
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: hasan
Nereden: İzmir
Arabanız: 1998 GLX FELİCİA

İleti Felicia9841 » 06 Kas 2009, 03:42

Anteni nereden aldınız? Benimde aynı yerden ufak ufak su almaya başladı. Tavan nasıl sökülüyor? Resim var mı?
Felicia9841
CLASSIC
CLASSIC

İleti Musa » 07 Kas 2009, 01:27

[quote="Felicia9841"]Anteni nereden aldınız? Benimde aynı yerden ufak ufak su almaya başladı. Tavan nasıl sökülüyor? Resim var mı?[/QUOTE]

Resim yok ama çekerim sökmesi çok basit antenide aksesuarcı dan aldım

Anteni takarken tekrar su almasını engellemek için sıvı conta kullandım antenin tavana oturan kısmını sıvı conta ile doldurdum tavana oturttum anteni teypten gelen anten kablosunu da taktıktan sonra somunu nu sıktım

resim çekip gösteririm abi elin az çok takım tutuyorsa yaparsınSmile
Kullanıcı avatarı
Musa
CLASSIC
CLASSIC

İleti AhmetH » 07 Kas 2009, 01:50

yaşlar ilerledikçe ayna diplerinden su aldığı garanti.(ağır yağmur ve basınçlı yıkamada)
ama  çözümünün kolay olduğunu  düşünüyorum. 

anten vakasınıda  öğrenmiş olduk  teşekkürler.

bende bir ip ucu  vereyim  arka  ayak bölümünde  yoğunlaşma oluyor   su  alma yok  ama  orası  soğuk mu  oluyor  nedir  içerdeki  su buharı  orda yoğunlaşıyor..

döşemeyi  komple söküp izolasyon  yaparken  fark etmiştim.
Kullanıcı avatarı
AhmetH
SCOUT
SCOUT

Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: '16 Golf 7 1.2tsi dsg allstar

İleti Felicia9841 » 07 Kas 2009, 02:34

Teşekkürler.
Felicia9841
CLASSIC
CLASSIC

İleti Kahraman » 07 Kas 2009, 13:58

Merhaba arkadaşlar benim arabada su alma olayı var cözmek için bayagı ugraştım ama tam bir sonuca ulasamadımbenim aracım 94 forman silverline önden şöför tarafı  tavandan sanruf arkadan bagaj kısmı sag sol yanlardan ıslanıyor  ön cam fitili diyorlar degiştirecem insallah o öyle cozülür sanrufu 100de 90 cözdüm fitilini degiştirdim arka sag taraf benzin dolum agzınıdan donen su iceri giriyor onuda gördüm ama sol tataf ve bagaj kilitinin alt kısmını ıslanmasını cözemedim onun icin arabanın sag sol bakalıtını sag  sol teker üstü kecelerini hatta arka tanponu bile söktüm bir hafta öyle dolastım bunun resimlerini bile cektim bir turlü becerip siteye yukleyemedım arka fitile silikon cekmeyi düşünüyorum fitil duzgun altında su donermi acaba ne dersiniz te sekkürler hay.günler

Kahraman
CLASSIC
CLASSIC

İleti Musa » 08 Kas 2009, 01:16

valla abi mantıklı bi iş yapıp denemek lazım bence
Kullanıcı avatarı
Musa
CLASSIC
CLASSIC

İleti onurhan2006 » 08 Kas 2009, 01:45

[quote="Kahraman"]

Merhaba arkadaşlar benim arabada su alma olayı var cözmek için bayagı ugraştım ama tam bir sonuca ulasamadımbenim aracım 94 forman silverline önden şöför tarafı  tavandan sanruf arkadan bagaj kısmı sag sol yanlardan ıslanıyor  ön cam fitili diyorlar degiştirecem insallah o öyle cozülür sanrufu 100de 90 cözdüm fitilini degiştirdim arka sag taraf benzin dolum agzınıdan donen su iceri giriyor onuda gördüm ama sol tataf ve bagaj kilitinin alt kısmını ıslanmasını cözemedim onun icin arabanın sag sol bakalıtını sag  sol teker üstü kecelerini hatta arka tanponu bile söktüm bir hafta öyle dolastım bunun resimlerini bile cektim bir turlü becerip siteye yukleyemedım arka fitile silikon cekmeyi düşünüyorum fitil duzgun altında su donermi acaba ne dersiniz te sekkürler hay.günler

[/QUOTE]

dostum yazdıklarından birsey anlasılmıyorki bence sen sorunlarını maddeler halinde yaz herkes sana elinden geldiğince yardımcı olsun Smile
Volkan İtfaiye Araçları San. ve Tic. A.Ş.
Kalite Kontrol ve Teslimat Şefi
Onur DURMAZ
Kullanıcı avatarı
onurhan2006
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: ONUR DURMAZ
Nereden: İzmir
Arabanız: 1993 SKODA FAVORİT LX MEKATRONİK

İleti Kahraman » 09 Kas 2009, 11:27

Gönderim Zamanı: 07/Kasım/2009 Saat 23:45 Yazan: onurhan2006

Orjinalini yazan: Kahraman

dostum yazdıklarından birsey anlasılmıyorki bence sen sorunlarını maddeler halinde yaz herkes sana elinden geldiğince yardımcı olsun

1.Ön camdan  şöför tarafı torpidonun altından pedallara su geliyor

2.tavandan sanruf  onu cözdüm

3.bagaj ici ıslanıyor sağ taraf benzin dolum agzından geliyor sol tarafı bulamadım

Kahraman
CLASSIC
CLASSIC

İleti Felicia9841 » 11 Kas 2009, 15:18

[quote="Musa"] [quote="Felicia9841"]Anteni nereden aldınız? Benimde aynı yerden ufak ufak su almaya başladı. Tavan nasıl sökülüyor? Resim var mı?[/QUOTE]

Resim yok ama çekerim sökmesi çok basit antenide aksesuarcı dan aldım

Anteni takarken tekrar su almasını engellemek için sıvı conta kullandım antenin tavana oturan kısmını sıvı conta ile doldurdum tavana oturttum anteni teypten gelen anten kablosunu da taktıktan sonra somunu nu sıktım

resim çekip gösteririm abi elin az çok takım tutuyorsa yaparsınSmile
[/QUOTE]

Resimleri bekliyoruz.
Felicia9841
CLASSIC
CLASSIC

İleti melodizm » 03 Arl 2009, 15:54

benimde arka koltukta ıslanma oluyordu kurutuyorum yine oluyordu çürükte yok antendede bir şey yoktu meğersem sağ arka park gevşemiş su oradan geliyormuş..buda bilginize olsun.....
melodizm
Yeni Üye
Yeni Üye

Felicia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 4 misafir