ön takımdan gelen ses

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

ön takımdan gelen ses

İleti patchadams » 08 Kas 2009, 01:48

Herkese iyi akşamlar..daha önce bahsettim ancak fikir alamadım.. araçta sağ ön taraftan sola dönüşlerde ve düz yolda "pat "pat" şeklinde ses geliyor.. Marmariste uslu otoya götürdüm..Amörtisör takozları dediler ancak nafile.. Yolcu tarafında ayağınızın altında dönen bir mil hareketini hissedebiliyorsunuz... fikri olan olursa cevabınızı bekliyorum..  

patchadams
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti efboacestc » 08 Kas 2009, 01:50

aynı ses benim arabadada var genellikle durduğum zaman sola dönük kalkış yaparken geliyor bende veya sola doğru dönük ani fren yapınca disk koruma sacından dediler zararı olmaz demişti bende yaptırmadım.
efboacestc
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Ahmet
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: Golf GTİ (limited edition)

İleti patchadams » 08 Kas 2009, 01:53

benimde bir yıldır var.. arabanın altını kaldırıp baktırdım..bu esnada muayene de yaptırdım..ancak teşhis yok..
patchadams
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti efboacestc » 08 Kas 2009, 01:55

valla ben pek anlamıyorum ama tamircinin bana söylediği disk koruma sacıymış
efboacestc
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Ahmet
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: Golf GTİ (limited edition)

İleti patchadams » 08 Kas 2009, 02:09

ilgilendiğin için saol..sonuç alırsam buradan paylaşırım..
patchadams
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti onurhan2006 » 08 Kas 2009, 04:23

aks kafası olabilir
salıncakların arka plastik takozları olabilir
kaliperlerin sacından olabilir
motor kulagından olabilir
jantınızda yada lastiğinizde bir sorun olabilir bunları bi gözden gecirin bence özellikle salıncakların arka plastik takozları cunku ayagınızın altından gelen bir hareketten bahsetmısınız birde hatırladıgım kadarıyla sag aks uzerınde bir agırlık bulunur aksın balans yapmaması için ondanda kaynaklanıyor olabilir
Volkan İtfaiye Araçları San. ve Tic. A.Ş.
Kalite Kontrol ve Teslimat Şefi
Onur DURMAZ
Kullanıcı avatarı
onurhan2006
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: ONUR DURMAZ
Nereden: İzmir
Arabanız: 1993 SKODA FAVORİT LX MEKATRONİK

İleti AhmetH » 08 Kas 2009, 14:05

felicia süspansiyonu  gayet basittir  bu kadar kolay bir süspansiyonda bile yorum getiremeyen ustalara  yazıklar olsun.

sesi  duysam   direk  tehşisis koyarım heralde, başıma  gelen  2  ses  sorununda   ön fren  balatalarının  montajı hatalı olduğundan  frene  basılmıyorken  balatalar çalışma  boşluğunda  disklere  çarparak lambur lumbur ses  çıkartıyordu

bunu  anlamak  için   sesin  geldiği  durumlarda  ayak  frenine  çook  hafif basarak  boşluğu aldırın  bakalım  ses  kesilecek mi  bozuk yollarda  giderken  ben  sol  ayağımla frene  hafif  basarak  sesi  kesiyordum  o derece Smile

eğer  ses  gittiyse sorun  belli olmuştur  güzel  kaliteli mümkünse  orijinal  balataları işini bilen bir serviste yeniletin  sorun  çözülür.

eğer sesin  gelmesi  esnasında  direksiyonda  hafif bir titreşimde oluşuyorsa  bu  tıkırtı  burcudur.

tıkırtı burcu  sağ ön rotun  direksiyon kutusuna girdiği noktada bulunan  plastik bir parçadır  zamanla  aşınarak  ses yaptırıyor.

parçanın  kendisi çok  ucuz  işçiliğide  sağ  ön tekerlek  rot  sökülerek  1 saatten  daha  az  sürede  yenileniyor.

buda  tıkırtı burcu ;

Kullanıcı avatarı
AhmetH
SCOUT
SCOUT

Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: '16 Golf 7 1.2tsi dsg allstar

İleti hakan48 » 08 Kas 2009, 17:14

patchadams yazdı:Herkese iyi akşamlar..daha önce bahsettim ancak fikir alamadım.. araçta sağ ön taraftan sola dönüşlerde ve düz yolda "pat "pat" şeklinde ses geliyor.. Marmariste uslu otoya götürdüm..Amörtisör takozları dediler ancak nafile.. Yolcu tarafında ayağınızın altında dönen bir mil hareketini hissedebiliyorsunuz... fikri olan olursa cevabınızı bekliyorum..

Merhaba iyi günler marmaris te Uslu oto bizim tedarikcilerimizdendir. ve marmaris te tek skoda yedek parcacısıdır.ve skoda özel servisidir. burda uslu oto ismini görünce kendileriyle telefonda
görüştüm.
aracınızı uslu oto ya götürmeniz halinde hiç bir işçilik ücreti ödemeden sorun çözülecektir.
uslu oto iletişim www.usluoto.com tel 02524128513

hertürlü skoda yedek parca ihtiyaclarınızda
www.otoyedekparcacim.net adresinden iletişim kurabilirsiniz.
hakan48
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Muğla

İleti hakan48 » 08 Kas 2009, 23:25

mugla şubeniz telefonla görüşmüş derseniz. onların bilgisi var?hemen halledeceklerdir.mutlaka götürün?sorun çözülsün marmariste uslu oto yapamazsa o arızayı kimse yapamaz.zaten bizimle baglantılı onlar, yaparız dediler.
hakan48
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Muğla

İleti patchadams » 16 Kas 2009, 13:45

ilgilendiğiniz için teşekkür ederim.. sonucu buradan bildireceğim..
patchadams
Yeni Üye
Yeni Üye

Felicia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir