motora bor koydum

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

motora bor koydum

İleti gultekinteknik » 09 Kas 2009, 22:18

arkadaşlar 99 felicia mın motorunda  ses biraz farklı gelmeye başladı bor diye bişey önerdiler koydum faydasını sesde gördüm sanki performans da iyi gibi  kutu resmini felan motor sesinide kaydettim ekleyeceğim 

gultekinteknik
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti gultekinteknik » 09 Kas 2009, 22:19

resim ve ses dosyası
nasıl ekleniyor
gultekinteknik
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti hakan07 » 10 Kas 2009, 01:05

valla bende bor koydum ama bi faydasını göremedim yeni yağla birlikte koydum özel serviste koydurdum yagını değiştirirken koydular acaba dandık bormu koydular anlamadım kı bilen arkadaşlara soruyorum ben sımdı boru koydurdum 1000 km oldu tekrar koysam bişey olurmu acaba yani en azından bıldıgım bıseyı koyarım ? arkadasım sen ne koydun marka olarak?
Kullanıcı avatarı
hakan07
CLASSIC
CLASSIC

İleti iceman70 » 10 Kas 2009, 01:12

bor gerçekten inanılmaz faydası var testlerlede kanıtlı zaten öyle dandik yerler değil otomobil standartlarının geçerli olduğu testlerde.benim fabişe koyalı oldu baya yağ eksiltmesi azaldı biraz daha kolay devir alır oldu eskiden zırt bırt vites düşürüyordum şimdi düşük devirde bile daha iyi çekiş sağlıyor.zaten bor kristalleri pistonla silindir bloğu arasında rulman bilyası görevi yapıyor :) motor seside azalıyor doğal olarakta titreşim.tavsiye ederim herkese
iceman70
CLASSIC
CLASSIC

İleti skoda61 » 10 Kas 2009, 01:14

[quote="iceman70"]bor gerçekten inanılmaz faydası var testlerlede kanıtlı zaten öyle dandik yerler değil otomobil standartlarının geçerli olduğu testlerde.benim fabişe koyalı oldu baya yağ eksiltmesi azaldı biraz daha kolay devir alır oldu eskiden zırt bırt vites düşürüyordum şimdi düşük devirde bile daha iyi çekiş sağlıyor.zaten bor kristalleri pistonla silindir bloğu arasında rulman bilyası görevi yapıyor :) motor seside azalıyor doğal olarakta titreşim.tavsiye ederim herkese[/QUOTE]

hangi marka kullandınız?
skoda61
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti hakanerdogan » 10 Kas 2009, 01:15

[quote="hakan07"]valla bende bor koydum ama bi faydasını göremedim yeni yağla birlikte koydum özel serviste koydurdum yagını değiştirirken koydular acaba dandık bormu koydular anlamadım kı bilen arkadaşlara soruyorum ben sımdı boru koydurdum 1000 km oldu tekrar koysam bişey olurmu acaba yani en azından bıldıgım bıseyı koyarım ? arkadasım sen ne koydun marka olarak?[/QUOTE]

sakın!

tıkarsınız işeme kanallarını, yapışır bide güzel enjektöre...

ben motorada koydum, şanzımanada koydum. anladım ki bunun faydası öle koyar koymaz anlaşılacak bişey değil. uzun vadede çıkacak bi durum. kazıklandık mı yoksa faydalı mı görecez. cold start sesini bariz kesmişti, ama dizelde çok yüksek farklar mevcut. benzinli gibi değil.

bor öle 1000 km de bi koyulacak bir şey değildir. hatta derler ki öle lanet bişeydir ki gömleklere yapışıp film tabakası olduktan sonra sökmesi bile imkansızdır. bu sebeten ötürü şanzımana karıştırıp denemeyi uygun gördüm kendimce.

motorda şakası yok. mantıklı olun. bi kere deneyecekseniz deneyin dahada bela aramayın Tongue
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti iceman70 » 10 Kas 2009, 01:18

Bor power markası zaten koyulunca 40bin km boyunca etkili oluyor diye biliyorum.kaldı ki öyle fazla nazik kullanan biri değilim ama araç 6.9 litre yakıyor full şehir içi :))

iceman70
CLASSIC
CLASSIC

İleti skoda61 » 10 Kas 2009, 01:22

kaç para bu nano kristalleri? :P
skoda61
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti sonertevfik » 10 Kas 2009, 02:08

ben 20,000 km önce (1 yıl önce) 50 liraya almıştım...  nnt bor power ama markası nnt almıştım...
BİZ OSMANLIYIZ... ÇOK ÖZLÜYORUZ...
sonertevfik
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Soner Tevfik
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: Skoda Felicia GLX-İ

İleti junior » 10 Kas 2009, 02:20

[quote="sonertevfik"]ben 20,000 km önce (1 yıl önce) 50 liraya almıştım...  nnt bor power ama markası nnt almıştım...
[/QUOTE] aynen dogrudurWink
junior
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: arman boyacı
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: favorit 1994 glx

İleti feyzahid » 10 Kas 2009, 12:10

Arkadaşlar ben eski aracım Tempra NNT bor power ı koymuştum. Araçta yağ eksiltmeyi kesti diyebilirim. 5000 km de yarım litre anca eksiliyordu ki bu çok düşük bir değerdi Tempra için. Ve aracın harareti çok zor yükseliyordu. Ben de yeni aracım Octavia yı koydurmayı düşünüyordum da ne etsem diyordum. Buradaki arkadaşların tecrübelerinden istifade etsek iyi olur diyorum.
feyzahid
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti hakanerdogan » 10 Kas 2009, 15:49

koyun, koymayın yada koyun diye kimse kesin+net bişey diyemez, şüpheyle yaklaşan ben bile şanzıman+motora koydum.

ama abartmayın, bi kere yapın bırakın diyorum. 60 bin km sora bi daha düşünürsünüz Tongue
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti fabialife » 10 Kas 2009, 16:45

uzun araştırmalardan sonra hem motora hem de şanzumana NNT bor power koydum. benim koyduğum da (31.000 km. de aldığım araba) 35.000 km. civarında idi şu anda 45.000 km.de.
herkesin beklentisi farklı olmakla birlikte benim beklentim daha çok problem giderme değil ileriye yönelik motor ve şanzumanı korumaktı.
km.si ilerlemiş araçlarda etkilerini hemen belli ediyor ancak yeni araçlarda bazı konularda çok ta fark gözlemlemesiniz, ben de bunu bilerek kullandım.
ne faydası oldu derseniz;
- motor sesi zaten sıfır gibi olduğu için hissedilir bir fark olmadı,
- arabada hararet saati olmadığı için ve yine harerret problemi olmadığı için bu kunuda da bir şey söylemek mümkün değil.
- yakıt konusunda sürekli aynı güzergahta ve bir depo bitirecek kadar uzun yol yapma şanşım olmadığı için bir şey söyleyemiyorum.
- beklentilerimden birisi; dizel astra ve corsalarda (sıfırlarıda dahil olmak üzere imalat özelliği olarak) 1. vites aralığı kısa ayrıca 2 den 1'e alırken araç durmadan veya iyice yavaşlamadan vites biraz zor geçer.
ve özellikle 1-2-3.viteslere geçerken sanki takılıyormuş gibi bir kullanımı vardır.
şanzumana bor koyduktan (şanzuman yağını da değiştirip SAE-EP80 yağ koydum) sonra bu özellikler biraz daha azaldı, biraz daha rahatladı.
eskiden araç viteste giderken gazdan ayağımı çektiğim zaman ör. 200 mt. gidiyorsa bu mesafe en az iki katına çıktı. yani vites geçişlerinde bir rahatlama söz konusu.
- motora, şanzumana bor ayrıca bir kaç defa depoya würt mazot katkısı koyduktan sonra aracın devirlenmesinde, ivmelenmesinde ve uzamasında bariz farklar oldu.
benim beklentilerim bunlardı ve karşıladı. vediğim 50+50=100 liraya değdi.
sonuç olarak aracın; devirlenmesi, hızlanması ve akıcılığı bariz arttı, şanzumanda bir rahatlama oldu.

fabialife
CLASSIC
CLASSIC

İleti gultekinteknik » 10 Kas 2009, 21:44

motor silk denen markayı koydurdum zaten amerikan patentliymiş bor madeniyle ilgili araş ştırmayı ve işlevlerini bulan şahıs tarafından imal edilen buymuş.http://www.hepsiburada.com/productDetai ... =otm092020 burda resmi var diğerleri hem gramajı az ve yaptığı km fazla değilmiş diye söyledi usta 80 000 km motoru koruyup ve 50 000 km den öncede kesinlikle motora başka koruyucu koymamam gerektiğini söyledi. ses ve resim nasıl ekleyeceğimi bir anlatırsanız .motor sesini bor öncesi ve sonrası kayıt ettim.
gultekinteknik
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti sonerx » 10 Kas 2009, 23:39

ben Türk gücü bor Power koymuştum. yıl önce 7 bin km oldu hala etki ediyor bence.Arac 2 ye atamadığım yerde 3 ister oldu.Ayrıca firma ile yazıştım.
Bu ustalar adamı USTA eder!
Kullanıcı avatarı
sonerx
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: yaşar balcı(soner)
Nereden: Trabzon
Arabanız: Hyundai Getz 1.5 CRDİ 2006

İleti narec » 11 Kas 2009, 00:24

alış veriş siteleri yasaklı olduğundan bakamıyorum. güncel fiyatı nedir bu ürünlerin acaba? 92 forman için alsam bi faydası dokunur mu
BU İMZA MAHKEME KARARI İLE İPTAL EDİLMİŞTİR.

Karar No: 2001 / 154 HP

Yüksek Dağın Karı Çok Olur.
Kullanıcı avatarı
narec
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Sivas
Arabanız: Skoda Forman 135L idi :)

İleti C@GL@R » 11 Kas 2009, 00:27

biraz daha detaya girermisiniz markası fiyatı nasıl uyguladınız vs...
tüm araçların arıza tesbit cihazı için bana ulaşın..
Kullanıcı avatarı
C@GL@R
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: ÇAĞLAR
Nereden: Isparta
Arabanız: Seat LEON 1.6 Stylance 2007 / Lpg(atiker)

İleti cancanamca » 11 Kas 2009, 00:53

arkadaşlar bu bor katkısı bizim 101bg lerdeki yağ eksiltme olayına çare olurmu? özellikle 101bg aracı olanların yorumlarına göre bende koydurtmayı düşünüyorum.
cancanamca
Yeni Üye
Yeni Üye

Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: choice

Sonraki

Felicia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 5 misafir