ön kapılara rüzgarlık taktıran var mı?

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

ön kapılara rüzgarlık taktıran var mı?

İleti kiyakfeli » 21 Kas 2009, 19:47

Sol ön kapılara  rüzgarlık taktıran var mı? nasıl oluyor. deneyen var mı?

Felicia 2000 Glxi 1.3 mpi
Deniz Mavisi
Kullanıcı avatarı
kiyakfeli
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Antalya
Arabanız: Felicia 2000 Glxi 1.3 mpi

İleti cevdet125 » 28 Kas 2009, 12:15

Selam Arkadaşım. Ben o rüzgarlıklardan aldım. fitilin içine koyduk cam kalkınca sıkışıp aşagı inmeye başladı.Dışdan yapıştırdım biraz daha iyi oldu ama ara sıra açılıyor yapışkan bantları.Bence iyi olmadı çünkü tam uymuyor.Felic lerin fitilleri farklı bence bunlar eski modellerine daha uyar.Bence hiç uymadı kısacası.
cevdet125
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: CEVDET NERGİZ
Nereden: Adana
Arabanız: 2006 FABİA 1,4 TDİ AMB.

İleti y.emre » 28 Kas 2009, 12:51

2 hafta önce kia ya taktım bizim, kaliteli bişey istiyorsan ' perflex ' marka al ve fitil içine falan sokulmuyor dıştan yapıştırıyorsun kendi çift taraflı bantı var ve açılma falanda yapmaz.
Kullanıcı avatarı
y.emre
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: yunus emre yıldız
Nereden: Sakarya
Arabanız: 2001Felicia- 2007 Era -2010 Rio-2007K2500-2010H100

İleti mirmak » 28 Kas 2009, 13:04

Bende rüzgarlık taktırdım ve kullanıyorum. Çok memnunum. Camları iyice kapatırken, rüzgarlık fitile tam yapışmadığından dolayı cam rüzgarlığa çarpınca cam geri iniyor. Bu problemi kuvvetli yapıştırıcı kullanarak önledim. Yani ufak tefek problem oluyor ama her dakika camı açıp kapamıyorum ki. Ancak rüzgarlığın kullanımından sağladığım faydaya göre o problemi önemsemiyorum bile.

Yazın en sıcak günlerinde araba park halindeyken ön camları hafif aralık bırakabildiğimden, arabanın içi hamam gibi olmuyor. Camlar açıkken seyir halinde rüzgarın içeri girmesini ve rüzgarın beni rahatsız etmesini önlüyor. Hatta rüzgarın arabanın içine girmesini önlediği için çok azda olsa yakıt tasarrufu bile sağlıyor diyebilirim. (Uzmanlar yakıt tasarrufu için seyir halindeyken camların kapalı tutulmasını öneriyorlar.) Yağmurlu havalarda bile camları hafif aralık bırakabiliyorum ve içeriye yağmur girmiyor.

Ben bu ön cam rüzgarlıklarını daha önceki arabalarımda da yıllarca kullandım. Diğer arkadaşlara da gönül rahatlığıyla tavsiye ediyorum.
mirmak
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti recebov » 23 Arl 2009, 16:55

bu mavi araç çok güzelmiş güle ğüle kullanın.......................................
recebov
CLASSIC
CLASSIC

Felicia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 5 misafir