LPG Yİ KAÇAK KULLANSAM CEZASI NEDİR.

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

LPG Yİ KAÇAK KULLANSAM CEZASI NEDİR.

İleti recebov » 21 Arl 2009, 16:39

ARKADAŞ LPG YE BUGÜN GECECEM ATİKER ŞU AN TAKILIYO YALNIZ ARAÇ BENİM ÜSTÜME DEĞİL.ARAÇIN SAHİBİ HİNDİSTANDA GEMİDE AŞCI OLARAK ÇALIŞIYO FAKAT 6 AY SONRA GELECEK NE YAPMAMI ÖNERİRSİNİZ.RUHSATA İŞLETMESEM NE OLUR .2 SENE SONRA ARACI ÜSTÜME ALICAM OZAMAN İŞLETSEM NE OLUR, KAÇAK KULLANSAM ÇAKTIRÖADAN NE OLUR.CEVAPLARINIZI BEKLER TEŞEKKÜRLERİMİ SUNARIMÖ. ARAÇIM MUAYENESİ 2011 DE BİTİYOR.

recebov
CLASSIC
CLASSIC

İleti tivoli » 21 Arl 2009, 18:31

en azından kapalı otoparklara girme derim.. aracın sahibi konsolosluk kanalıyla vekalet gönderemez mi?

**AIKIDO** 4.KYU
Kullanıcı avatarı
tivoli
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: İstanbul (And.)

İleti C@GL@R » 21 Arl 2009, 19:07

araç muyenede sorun olur muyene zamanı sökersiniz tankı olur biter..onun dışında bir sorun olmaz..
tüm araçların arıza tesbit cihazı için bana ulaşın..
Kullanıcı avatarı
C@GL@R
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: ÇAĞLAR
Nereden: Isparta
Arabanız: Seat LEON 1.6 Stylance 2007 / Lpg(atiker)

İleti fıratt » 21 Arl 2009, 19:11

aracın şatışını aldık bugun ruhsat plka değişimine gidiyor evraklar 15 ocak gibi bende taktıracam lpg ve ruhsata işletmeyi hiçmi hiç duşunmuyorum gaz dolumu depoyu v.s gorunmez şekilde yaptıracam bende atiker düşünüyorum,misafir olarak gittiğimde fabrikasını gordukten sonra atikere bakışım değişti..super bir entegre tesis..

fıratt
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: fırat
Nereden: Adana
Arabanız: su aracım yok

İleti BaTeRRiiSStt » 21 Arl 2009, 19:16

Trafik polısıne yakalanırsan 800 ila 900 lira arasında bir cezası var dıye bılıyorum.
BaTeRRiiSStt
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Bursa

İleti shumenli » 21 Arl 2009, 19:39

[quote="BaTeRRiiSStt"]Trafik polısıne yakalanırsan 800 ila 900 lira arasında bir cezası var dıye bılıyorum.[/QUOTE]

Tam bunu diyecektim. Ne kadar cezası var bilmiyorum ama polise yakalanmayın derim. Gizli bile yaptırsanız gaz sisteminizi, aracın çalışmasından gazın kokusundan bile fark edilebilir. Yani anlayacağınız sürekli bir risk içinde olur ve tamamen şansınıza göre değişebilen bir konu. Bu arada mesela benim araçta da LPG var. Satan arkadaş 1 sene işletmeden kullanmıştı ve ben üzerime alırken işlettim çokda uğraştırmıştı beni. Neden derseniz araca LPG sistemi takıldığında size bunun projesini faturasını veriyorlar haliyle, eee sizde işletmediniz, şans buya hiç de yakalanmadınız polise, jandarmaya bitti mi??? Tabiki hayır! Ruhsata işleteceğiniz zaman sizden bu proje ve faturası istenecek sonra emniyet size kaçak kullanmışsınız bunca ay , sene işte neyse diye ceza kesecek. Ben yaşadığım için biliyorum. Ben ceza odemedim ama bunu kanıtlayana ve ruhsata işletene kadar bin dereden su getirdim... Takdir sizin Wink
2001 FABIA ELEGANCE 1.4 16V 101BG

A5 - 2005 OCTAVIA ELEGANCE 1.6 FSI 115BG

B6 - 2011 SUPERB ELEGANCE 1.4 TSI 125BG
Kullanıcı avatarı
shumenli
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: EROL GÜLER
Nereden: Yurt Dışı
Arabanız: B6 - 2011 SUPERB ELEGANCE 1.4 TSI 125BG

İleti ünsal » 21 Arl 2009, 19:51

[quote="samet"]

aracın şatışını aldık bugun ruhsat plka değişimine gidiyor evraklar 15 ocak gibi bende taktıracam lpg ve ruhsata işletmeyi hiçmi hiç duşunmuyorum gaz dolumu depoyu v.s gorunmez şekilde yaptıracam bende atiker düşünüyorum,misafir olarak gittiğimde fabrikasını gordukten sonra atikere bakışım değişti..super bir entegre tesis..

[/QUOTE]

sana inanmıyorum yuuhhh ....! artık 1.2 arabaya birde lpg LOL suyla çalışan araba çıkarsa ilk sen alırsın samet Big%20smile

bu arada arkadaşım alengirli işlere bulaşma sonucu kötü olabilir her türlü şeyden polis,vize kaçtın diyelim başına bir iş gelse değermi alttarafı 100 tl bilemedin 200 tl fazla para verirsin ama vicdanın rahat olur ....sen tüpü 1000 tl Confused ver 100 tl verip işletme Confused 

yukarıdaki arkadaş gibi 1.2 araba al lpg taktır alem milletiz...LOL

AUDİ A3 1.6
Kullanıcı avatarı
ünsal
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: ünsal gündogdu
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: Audi A3

İleti zurna1788 » 21 Arl 2009, 20:29

tüpün parasının 2 katı ceza yeniyor diye biliyorum ben...
Var olduğun için değil,hayallerin ve hedeflerin için yaşa...
Kullanıcı avatarı
zurna1788
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Em-Ka
Arabanız: Skoda Fabia 2001 68 hp ( SATILDI )

İleti recebov » 22 Arl 2009, 10:22

arkadaşlar fikirleriniz için teşekkür ederimm..
recebov
CLASSIC
CLASSIC

İleti hetepe » 22 Arl 2009, 10:33

[quote="ünsal"][quote="samet"]

[/QUOTE]

sana inanmıyorum yuuhhh ....! artık 1.2 arabaya birde lpg LOL suyla çalışan araba çıkarsa ilk sen alırsın samet Big%20smile

bu arada arkadaşım alengirli işlere bulaşma sonucu kötü olabilir her türlü şeyden polis,vize kaçtın diyelim başına bir iş gelse değermi alttarafı 100 tl bilemedin 200 tl fazla para verirsin ama vicdanın rahat olur ....sen tüpü 1000 tl Confused ver 100 tl verip işletme Confused 

[/QUOTE]
Tamamen katılıyorum, ama ülkemizde hiç yakmayan bir araba satılsa o araba yine de km de 100-150 yine yakar.Benim arabam da 1,2 lt ama benzin o kadar pahalı ki araba ne yapsın.bu günlerde 25 Kr'u görmeye başladı.Kar lastiği falan da etki ediyor tabii...

''Yoksa bende mi LPG falan..? ''  diye düşünmüyor değilim....
D ü n y a l ı l a r d a n t i s k i n i y o r u m (G.O.R.A.)
Dünya güzel sanıyordum...Kafam güzelmiş....
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

Ad Soyad: Engin '73
Nereden: Ankara
Arabanız: Fabia 1,4TDI HB '08 80 PS

İleti zengin_47 » 22 Arl 2009, 10:51

[/QUOTE]

[/QUOTE]

Ne demek hocam ya. Bende de  1.2 iki var. İyi ki LPG taktırdım. Performans kaybı yok. 0.25 yakarken şu anda zamdan sonra E-5 trafiğinde 0.16 yakıyor. manyakmıyım daha çok ödeyeyim.
Fabia 1.2 HTP
zengin_47
CLASSIC
CLASSIC

İleti fıratt » 22 Arl 2009, 10:54

[/QUOTE]

[/QUOTE]
sen once telefonun arayanlar kısmına bak..kaçıncıya arıyoruz..Evil%20Smile

benzin 3,3... taktırasım var iyice deşifre ettin beni skoda aleminde eline sağlıkLOL
fıratt
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: fırat
Arabanız: su aracım yok

İleti hetepe » 22 Arl 2009, 10:57

[quote="zengin_47"][quote="ünsal"][quote="samet"] [/QUOTE]

[/QUOTE]

.... İyi ki LPG taktırdım. Performans kaybı yok. 0.25 yakarken şu anda zamdan sonra E-5 trafiğinde 0.16 yakıyor. manyakmıyım daha çok ödeyeyim.
[/QUOTE]

İyiki taktırmışsınız , güle güle kullanın...
Evet maddi olarak tasarrufu yakalamış olabilirsiniz ama  ''performans kaybı yok'' olanaksız bir şey, üstüne üstlük araba ''1,2lt'',  ''3 silindirli'' ve ''64 beygir''...

''sıralı sistem de performans kaybı yok'' lafı ezber bir laf bence, 50 çeşit LPG li araba kullandım, e 200 mersedes dahil, hepsi de ''kağnı gibi''....şehir dışında biraz daha iyi tabii.....
D ü n y a l ı l a r d a n t i s k i n i y o r u m (G.O.R.A.)
Dünya güzel sanıyordum...Kafam güzelmiş....
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

Ad Soyad: Engin '73
Nereden: Ankara
Arabanız: Fabia 1,4TDI HB '08 80 PS

İleti zengin_47 » 22 Arl 2009, 11:01

[quote="hetepe"][quote="zengin_47"][quote="ünsal"][quote="samet"] [/QUOTE]

[/QUOTE]

.... İyi ki LPG taktırdım. Performans kaybı yok. 0.25 yakarken şu anda zamdan sonra E-5 trafiğinde 0.16 yakıyor. manyakmıyım daha çok ödeyeyim.
[/QUOTE]

İyiki taktırmışsınız , güle güle kullanın...
Evet maddi olarak tasarrufu yakalamış olabilirsiniz ama  ''performans kaybı yok'' olanaksız bir şey, üstüne üstlük araba ''1,2lt'',  ''3 silindirli'' ve ''64 beygir''...

''sıralı sistem de performans kaybı yok'' lafı ezber bir laf bence, 50 çeşit LPG li araba kullandım, e 200 mersedes dahil, hepsi de ''kağnı gibi''....şehir dışında biraz daha iyi tabii.....
[/QUOTE]

Ben hisettmedim gerçekten. Ha şu da var öyle yüksek performan arasam 1.2 64 Bg almam zaten.Herkesin görüşü kendine. Öyle ya araba gitmiyor dedirtecek kadar fark yok. Öte yandan Arabada benzin var hala yani denemesi bedava. Beninden Lpg'ye geçerken çıt sesi dışında hiçbir fark. Bence tabi.
Fabia 1.2 HTP
zengin_47
CLASSIC
CLASSIC

İleti recebov » 25 Arl 2009, 14:53

ARKDAŞLAR YOKUŞLARDA ARABA KESİLİ,YO 3 LE ÇIKACAĞIM YERİ ARTIK 2 LE ÇIKIYORUM DÜZ YOLDA LPG DAHA İYİ .
recebov
CLASSIC
CLASSIC

İleti PİCK-UP » 28 Arl 2009, 00:24

bende opel corsa'ya taktırdım...

tüp oldugu halde işli degilse;;; 1. yakalanmada 55 tl ceza yer.  2.de direk bağlarlar affetmezler.  aslında tüp sistemi için şikayet vs. özel kontrol yapmazlarsa tüpüde saklı şekilde yaptırırsan sıralı sistem koku yapmadıgı için kimse anlayamaz.. bnmkinde koku vs. yok tuşuda gögüs delinmemesi için gizli bir yere yaptırdım. ama işlettim ben.. :D

işletmek için yapılan işlemler.. tek tek yaptım. sürekli diken üstünde olmaktansa yaptırdım kurtuldum kafam rahat her yerden geçiyorum..

ek1 formu doldurtacaksın form:5tl  sigortacıyada doldurması için;5 tl

muaynen 2011 e kdr var. ise fark etmez yeniden muayneye tabii tutuluyorsun.. oda 128,5 ykr.

+ ruhsatın 1 i degişecek tüp işlenmesi için oda 65 tl tutuyor..  onu ruhsatının degişecek olan yapragı ile birlikte emniyete teslim edip 3 gün sonra yenisini alıyorsun..

Kullanıcı avatarı
PİCK-UP
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Semih KÖYMEN
Arabanız: Felicia Pickup 1.3 LX- VW T5 - CTR. Nemo C.P

İleti balarest » 28 Arl 2009, 00:37

dımyata pırınce gıderken evdekı bulgurdan olma
balarest
CLASSIC
CLASSIC