TÜRKİYEDE ENÇOK ARIZA YAPAN MARKA

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

TÜRKİYEDE ENÇOK ARIZA YAPAN MARKA

İleti AhmetH » 27 Arl 2009, 18:03

arabadan  anlamayan  insanlar  oldukça  normal  yani  bunlar.

bir  ingilterede  olaydık  yada  almanya görürdüm ben   bakalım  yetkili  servise  mi gidiliyor  yoksa  bahçede mi tamir etmeye  uğraşılıyor  elde  haynesler  teknik  makaleler..

millet ver   3-4  günde  bir  gidiyor   sanayiye  beyim  6  ayda  4  kere  gitmiş  dert  yapmış  kendine..

bende   ayda   6  defa  benzinciye  gitmekten bıktım   LOL

Kullanıcı avatarı
AhmetH
SCOUT
SCOUT

Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: '16 Golf 7 1.2tsi dsg allstar

İleti BÜLENT BARAN » 27 Arl 2009, 18:12

banamı dedin bu sözü kardeş...
Kullanıcı avatarı
BÜLENT BARAN
CLASSIC
CLASSIC

Arabanız: feliace

İleti AhmetH » 27 Arl 2009, 19:37

yok be abim  genele  konuştum serzenişte  bulundum.

hep  derler böyle,  asıl arabanın  sağlam mı  değilmi  sorunlu mu  olduğu anca  insan  kendi  bakarsa  anlar.

yabancı  forumlarda  geziyorum  insanlar  kendi uğraşıyor  ediyor  bakımından   şuyundan buyundan, dolayısı  ile  her  aracın   ince işleri  çıkıyor  meydana.

skoda  da  hiçte  öyle  sorunlu  bir konumda  değil, bunu  anlatmak istemiştim.
Kullanıcı avatarı
AhmetH
SCOUT
SCOUT

Arabanız: '16 Golf 7 1.2tsi dsg allstar

İleti iceman70 » 27 Arl 2009, 19:43

3-4 güne sanayiye gideceğime yürüyerek giderim her yere abartmayın bu kadarda ya :D o gidenler kesin şahin toros felandır veya bugun adamın yağ değişim süreci 4 bin km geçmiş adam hala gitsem mi diyor bende yok gitme istersen bakalım nolacak dedim böyle adamların arabası tabi arızalanır.Ama benim fabia'da bi dert var binmediğim halde bozuluyor :D
iceman70
CLASSIC
CLASSIC

İleti BÜLENT BARAN » 27 Arl 2009, 19:45

ya bence aracın bir tane ustası olacak.öyle önüne gelene götürmeyeceksin.her ustanın randımanı farklıdır.o yüzdenden araçlar ayar tutmuyor.sürekli arızlar proplemler geliyor. yani kısacası aracımızın doktorunu iyi seçmemiz lazım....
Kullanıcı avatarı
BÜLENT BARAN
CLASSIC
CLASSIC

İleti BÜLENT BARAN » 27 Arl 2009, 19:46

nedir derdi kardeş..
Kullanıcı avatarı
BÜLENT BARAN
CLASSIC
CLASSIC

İleti iceman70 » 27 Arl 2009, 19:51

beni soruyorsan klasik fabia sorunu ya arka kapılardan su almaya başladı hallettim kendim.Sonra müzik çalarken kapı zırıldıyordu segmanları dğeiştirdim düzeldi.Sol cam durduk yere hop aşağıya indi :)) vs vs şuan ki sorunu fren hava yapıyor usta merkezden olabilir değiştirelim dedi bende olabilir diyince değiştirmedim şimdi değiştircen düzelmeyecek sonra ustaya iyi bii.. bide araba rolantide iken zırıltı var garip bi ses hareket halindeyken yok
iceman70
CLASSIC
CLASSIC

İleti C@GL@R » 27 Arl 2009, 20:50

[quote="iceman70"]beni soruyorsan klasik fabia sorunu ya arka kapılardan su almaya başladı hallettim kendim.Sonra müzik çalarken kapı zırıldıyordu segmanları dğeiştirdim düzeldi.Sol cam durduk yere hop aşağıya indi :)) vs vs şuan ki sorunu fren hava yapıyor usta merkezden olabilir değiştirelim dedi bende olabilir diyince değiştirmedim şimdi değiştircen düzelmeyecek sonra ustaya iyi bii.. bide araba rolantide iken zırıltı var garip bi ses hareket halindeyken yok[/QUOTE]

kapıdan su almayı nasıl hallettin söküp silikon çekerek mi..bnde bi ara sökeceğim toplayamam diye uğraşmyorum...sitede biri yapacam derken vidaları içeri kaçırmış bir vida tutuyormus kapı döşemesini artıkSmile
tüm araçların arıza tesbit cihazı için bana ulaşın..
Kullanıcı avatarı
C@GL@R
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: ÇAĞLAR
Nereden: Isparta
Arabanız: Seat LEON 1.6 Stylance 2007 / Lpg(atiker)

İleti iceman70 » 27 Arl 2009, 21:01

Evt döşemeyi söküp slikon çektim basit yapması ama :)) hatta forumda konu açmıştım fotolu felan nasıl yapılır diye.Vidayı nasıl kaçırmış ya :D kaçarsada perçinli çıkarmak uğraş ister.
iceman70
CLASSIC
CLASSIC

İleti C@GL@R » 27 Arl 2009, 21:10

o konunun linkini verirmisin var bir tane ama onda ne nasıl anlasılmıyor.
tüm araçların arıza tesbit cihazı için bana ulaşın..
Kullanıcı avatarı
C@GL@R
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: ÇAĞLAR
Nereden: Isparta
Arabanız: Seat LEON 1.6 Stylance 2007 / Lpg(atiker)

İleti felicia042 » 27 Arl 2009, 21:55

İleti iceman70 » 27 Arl 2009, 22:06

iceman70
CLASSIC
CLASSIC

İleti mygokhan » 28 Arl 2009, 01:07

Boş laf bunlar..Bende ortaya bir şey sallayayım nede olsa kaynak, veri, anket vs gerek yok :)

Mercedes fabrikasında çalışan bir müşterim mercedes 'e demediğini bırakmamıştı.Yüzbinlerce lira para veriyorsun ama 2 haftada arıza verebiliyor bu araçlar demişti.En sorunsuzu TOYOTA demişti.TOYOTA konusunda haklı elbet..

Kaç tane skoda kullanan arkadaşım var.Kaç tanesi sorun yaşamışki :) Boşverin kimse almasın Skoda..Herkeste olmasın.Ne güzel yeni lancia modelleri gibi yolda gezerken hala dikkat çekiyoruz..ikinci elde 20binliralık arabaya biniyorum ama gözler yine arabada olabiliyor..:)

Elin en uyuz milleti ingilizler bile bu markaya tapıyor nerdeyse..Geçin bunları.Almanlar bile Skoda manyağı olmuş.Almanlar gibi düzen, sağlamlık seven bir toplum, alırmıydı iyi olmasa Skodayı..Eski araçlarla karıştırıyorlar.Favorit, felicia tamam belki hadi onlarda sıkıntı yaşanabilir.VW'e geçişin ilk meyveleri idi.Ama fabia, octavia ile büyük atılım oldu.

Geçin bu konuyu,...
Skoda Fabia 2011 1.2 70 HP
mygokhan
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Gökhan
Nereden: Bursa
Arabanız: Skoda Fabia II FL 1.2

İleti fıratt » 28 Arl 2009, 01:26

[quote="mygokhan"]Boş laf bunlar..Bende ortaya bir şey sallayayım nede olsa kaynak, veri, anket vs gerek yok :)

Mercedes fabrikasında çalışan bir müşterim mercedes 'e demediğini bırakmamıştı.Yüzbinlerce lira para veriyorsun ama 2 haftada arıza verebiliyor bu araçlar demişti.En sorunsuzu TOYOTA demişti.TOYOTA konusunda haklı elbet..

Kaç tane skoda kullanan arkadaşım var.Kaç tanesi sorun yaşamışki :) Boşverin kimse almasın Skoda..Herkeste olmasın.Ne güzel yeni lancia modelleri gibi yolda gezerken hala dikkat çekiyoruz..ikinci elde 20binliralık arabaya biniyorum ama gözler yine arabada olabiliyor..:)

Elin en uyuz milleti ingilizler bile bu markaya tapıyor nerdeyse..Geçin bunları.Almanlar bile Skoda manyağı olmuş.Almanlar gibi düzen, sağlamlık seven bir toplum, alırmıydı iyi olmasa Skodayı..Eski araçlarla karıştırıyorlar.Favorit, felicia tamam belki hadi onlarda sıkıntı yaşanabilir.VW'e geçişin ilk meyveleri idi.Ama fabia, octavia ile büyük atılım oldu.

Geçin bu konuyu,...
[/QUOTE]
aynen..
fıratt
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: fırat
Nereden: Adana
Arabanız: su aracım yok

İleti WXW » 28 Arl 2009, 01:53

aracı yıkatırken (octavia) mercedes sahibi bir abimiz arabaya oturmuş, çok beğenmiş, bir tane de ben mi alsam demişti.artık ne için kullanacaksa. ben de: abi keşke ben de seninki gibi bir tane mercedes alabilsem octavianın yanına diye içimden geçirmedim değil:)
Kimseden fayda ummam, dilenmem kol kanat...
Kendi boşluk ve gök kubbemde uçar giderim...
Eğilmek, esaret zincirinden ağırdır boynuma..
Fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür bir şairim.

Kullanıcı avatarı
WXW
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Serkan
Nereden: Ankara

İleti epelek » 28 Arl 2009, 02:07

2005 Temmuzda  OCTİ  1.6 MPI Ambiante aldım, 2008 Eylüle kadar en ufak bi sorun olmadan kullandım. Kontağı 2 defa çevirmedim.  Daha sonra bir kaç araç değiştim, OCTİ nin yerini tutan olmadı. Şimdi 2010 OCTİ TSI DSG ile mutluyuz hamdolsun. Kazasız belasız vede arızasız sürüşler herkese..
SUPERB TDI 2.0 ELEGANCE DSG 170 HP
epelek
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Ahmet Muhsin Fırat
Arabanız: Süperb Eleg DSG 170 Hp

İleti xXx » 31 Arl 2009, 19:45

RENOCULARDIR...

SKODA FELİCİA 01''

Kullanıcı avatarı
xXx