su nerden girmiş olabilir

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

su nerden girmiş olabilir

İleti zenit » 30 Arl 2009, 22:48

arkadaşlar geçen gün yağmurda benim arabanın arka sağ tarafta su gördüm paspasın altında resmen göl olmuş ama nerden su girdiğini bulamadım. acaba başına daha önce böyle bişey gelmiş biri varmı. nerden su girebilir acaba. üstelik paspasın üstü kuru idi.

zenit
CLASSIC
CLASSIC

İleti Fırat ÖZERKAN » 31 Arl 2009, 01:02

GEÇEN GÜN BENİM DE BAŞIMA GELDİ.BENİM BAGAJA GİRİYORDU.SU GİREN YERİ DE BULDUM.BENZİN KAPAĞINI TUTAN SİYAH KAVÇUK DEFORME OLMUŞ VE YIRTILMAYA  BAŞLAMIŞTI.BU YÜZDEN SU ALMIŞTI.SİZİN SORUNUNUZ  KAPI LASTİKLERİNİN SERTLEŞMESİ OLABİLİR.BENİM ÖN YOLCU KOLTUGUNUN ALTINA GİRİYORDU.ÖN TARAFIN HALIFLEKSİNİ SÖKÜP SUYUN SIZDIĞI YERİ BULDUM VE ORAYI SLİKONLADIM.KOMPLE BİR KONTROL ETMENİZDE FAYDA VAR.
Fırat ÖZERKAN
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti Kahraman » 31 Arl 2009, 10:42

ARKA SAG TARAF DEMİŞSİNİZ BAGAJ KISMINDAN BAHSEDİYORSAN BENİM FORMANDA BENZİN DOLUM AGZININ BİRLEŞİM YERİNDEN ALIYORDU  ARKA BAKALİT KAPAGI SÖKÜP ORAYA BAKARSAN İYİ OLUR  BİDE  BAGAJ FİTİLİDEN OLABİLİR 
Kahraman
CLASSIC
CLASSIC

İleti sainz » 31 Arl 2009, 11:30

Sağ-arka taraftan kastınız sağ-arka yolcunun ayaklarını koyacağı kısımsa, kapının alt kısmındaki tahliye kanallarını pipet, kürdan, ... vb. bir şeyle açmanızı tavsiye ederim. Favorit' te bu şekilde gelmişti başıma.
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da yavaşlaması gerekiyorsa, 'Hak, kural' falan demeden, ilk davranan, arabasının kaderini başkasına bırakmayandır.
Kullanıcı avatarı
sainz
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Uğur AKAR
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: SEAT Ibiza 1.2TSI DSG N

İleti zenit » 31 Arl 2009, 17:24

evet arka sağ yolcunun ayak koyduğu yer
zenit
CLASSIC
CLASSIC

İleti orthosis » 31 Arl 2009, 20:13

aynı sorunu bende çektim zamanında bir türlü bulamamıştım takii kapı içi düşemeyi(kaplamayı) sökünceye kadar. orada kalın bi naylon tabaka (sac a yapışık)var zamanla özelliğini yitirip bollaşıyor yada yırtılıyor. kapı sıyırıcılarının oradan giren sular bu naylon kaplama sayesinde içeri girmiyor. ben orjinalini söküp kalın bi naylon kaplama yaptım. şimdi 1 gram bile su almıyor.
orthosis
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Isparta
Arabanız: skoda fabia I-skoda felicia 1.6

İleti cfk6134 » 07 Oca 2010, 13:48

fitilleri dışa gelen kısmından jiletle 2 veya 3 cm buyuklugunde tahliye görevi görecek şekilde yarar şekilde keserseniz sorun çözülür
cfk6134
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti Musa » 12 Oca 2010, 23:23

Bazen başımıza geliyor.Alt maşpiyeller su dolu oluyor ve araç içinde ki emniyet kemerinin bağlı olduğu yerden alttan yani sizin bahsettiğiniz yerden araç içine su alıyor.Bazen müşterilerimizin başına geliyor.

Çözüm:Maşpiyellerin tapalarını açmak içerde ki suyu tahliye etmek.
Kullanıcı avatarı
Musa
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: Skoda felicia

İleti quickcan » 13 Oca 2010, 02:37

[quote="Musa"]Bazen başımıza geliyor.Alt maşpiyeller su dolu oluyor ve araç içinde ki emniyet kemerinin bağlı olduğu yerden alttan yani sizin bahsettiğiniz yerden araç içine su alıyor.Bazen müşterilerimizin başına geliyor.

[/QUOTE]

daha sonra su almayacak mı?Confused

OCTAVIA
V
ıRS
Kullanıcı avatarı
quickcan
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Can ÇAKMAK
Nereden: Ankara
Arabanız: 2005 Octavia A4 Ambiente Plus

İleti haydew » 13 Oca 2010, 18:52

benimde kapı fitillerinin arasından sıvıyor tam arka kapının ortasından sızıyor ince ince yağmurda...
Kullanıcı avatarı
haydew
CLASSIC
CLASSIC

İleti Musa » 14 Oca 2010, 01:08

[quote="can"]
[quote="Musa"]Bazen başımıza geliyor.Alt maşpiyeller su dolu oluyor ve araç içinde ki emniyet kemerinin bağlı olduğu yerden alttan yani sizin bahsettiğiniz yerden araç içine su alıyor.Bazen müşterilerimizin başına geliyor.

[/QUOTE]

[/QUOTE]

şimdilik çözüm bu havanın güzel olduğu bi günde orası kurur ve kemerler sökülüp tamir edilir
Kullanıcı avatarı
Musa
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: Skoda felicia

İleti zenit » 15 Oca 2010, 01:13

[quote="Musa"]
[quote="can"]

[/QUOTE]

[/QUOTE]

şimdilik çözüm bu havanın güzel olduğu bi günde orası kurur ve kemerler sökülüp tamir edilir
[/QUOTE]
nasıl tamir adilir onu da yazsaydın daha iyi olurdu
zenit
CLASSIC
CLASSIC

İleti recebov » 21 Oca 2010, 14:52

arkadaşlar arka stop lambalarının yerine oturmaması nedeniyle benim arka bagaja su dolmaktaydı silikonla stop lambalarının etrafına sürdüm sorun bitti.
recebov
CLASSIC
CLASSIC

Felicia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 9 misafir