lastiklere nitrojeni nerelerde basabilirim?

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

lastiklere nitrojeni nerelerde basabilirim?

İleti serwet01 » 05 Oca 2010, 22:04

Arkadaşlar nitrojen nerede basılır? Benim gittiğim lastikçilerde nitrojen yoktu.

serwet01
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti C@GL@R » 05 Oca 2010, 22:09

lastikçiler basar onda yoksa başka lastikçiye bakın..neden nitrojen..??
tüm araçların arıza tesbit cihazı için bana ulaşın..
Kullanıcı avatarı
C@GL@R
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: ÇAĞLAR
Nereden: Isparta
Arabanız: Seat LEON 1.6 Stylance 2007 / Lpg(atiker)

İleti mbarman » 05 Oca 2010, 22:09

bütün benzin istasyonlarında. hatta evde ayak pompasıyla basabilirsin
ÖMÜR DEDİĞİN BİR GÜNDÜR, O GÜN BUGÜNDÜR
Kullanıcı avatarı
mbarman
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: mehmet
Nereden: Kırklareli
Arabanız: SEAT LEON 1,6TDİ CR DSG STYLE BEYAZ 2011

İleti y.emre » 05 Oca 2010, 22:10

[quote="mbarman"]bütün benzin istasyonlarında. hatta evde ayak pompasıyla basabilirsin[/QUOTE] normal hava ile nitrojeni karıştırmayalım !!
Kullanıcı avatarı
y.emre
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: yunus emre yıldız
Nereden: Sakarya
Arabanız: 2001Felicia- 2007 Era -2010 Rio-2007K2500-2010H100

İleti serwet01 » 05 Oca 2010, 22:11

arkadaşlar nitrojen diyorum hava demiyorum o heryerde bulunmuyor. Dikkatli okuyun
serwet01
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti C@GL@R » 05 Oca 2010, 22:11

[quote="mbarman"]bütün benzin istasyonlarında. hatta evde ayak pompasıyla basabilirsin[/QUOTE]

LOL
Kullanıcı avatarı
C@GL@R
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti serwet01 » 05 Oca 2010, 22:12

Nitrojen'in bazı Kazançları:

lastiğin Ömrünü arttırır (%25)
- Nitrojen havadan 3 kat daha ağır hareket ettiği için lastikte daha uzun kalır.
- Nitrojen lastiğin içten paslanmasını engellediği için çok kez lastiğin kaplanmasına olanak verir.

Ayni yakıt Miktarıyla Daha Fazla km (%2)
- Nitrojen lastikteki ısıyı azaltır, bu yüzden dönme direncini azaltır.
- Azalmış dönme direnci = önemli ölçüde yakıt ekonomisi

Gelişmiş Güvenlik
- Nitrojen hareketi az ve yanıcı olmayan biç maddedir.
- Olası bir kazada, lastiğin patlamasını engeller.

Çevre-Dostu
- Lastikten hava kaçmasında dolayı artan yakıt tüketimini azaltır.
- Sonuçta, daha az kirlilik ve israf.
serwet01
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti serwet01 » 05 Oca 2010, 22:13

[quote="caglarkrbyk"] [quote="mbarman"]bütün benzin istasyonlarında. hatta evde ayak pompasıyla basabilirsin[/QUOTE]

LOL
[/QUOTE]
Evet hakkaten çok komik ancak gülünür buna. Ayakla... ha ha ha...
serwet01
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti fıratt » 05 Oca 2010, 22:14

[quote="serwet01"]Arkadaşlar nitrojen nerede basılır? Benim gittiğim lastikçilerde nitrojen yoktu.[/QUOTE]
bırak ya lastikçi zırvası bunlar nitrojen basanlar bunları asıyor dukkanlarına
bu konu tartışıldı forumda arattır uzman cvplar var bu konuda

fıratt
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: fırat
Nereden: Adana
Arabanız: su aracım yok

İleti y.emre » 05 Oca 2010, 22:14

[quote="serwet01"]Nitrojen'in bazı Kazançları:

lastiğin Ömrünü arttırır (%25)
- Nitrojen havadan 3 kat daha ağır hareket ettiği için lastikte daha uzun kalır.
- Nitrojen lastiğin içten paslanmasını engellediği için çok kez lastiğin kaplanmasına olanak verir.

Ayni yakıt Miktarıyla Daha Fazla km (%2)
- Nitrojen lastikteki ısıyı azaltır, bu yüzden dönme direncini azaltır.
- Azalmış dönme direnci = önemli ölçüde yakıt ekonomisi

Gelişmiş Güvenlik
- Nitrojen hareketi az ve yanıcı olmayan biç maddedir.
- Olası bir kazada, lastiğin patlamasını engeller.

Çevre-Dostu
- Lastikten hava kaçmasında dolayı artan yakıt tüketimini azaltır.
- Sonuçta, daha az kirlilik ve israf.[/QUOTE] +++
uzun yolda ve hızlı kullanımda lastiğin ısınmasınıda önlüyor

pazartesi günü bastırdım aracıma.

Kullanıcı avatarı
y.emre
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: yunus emre yıldız
Nereden: Sakarya
Arabanız: 2001Felicia- 2007 Era -2010 Rio-2007K2500-2010H100

İleti fıratt » 05 Oca 2010, 22:15

bastırdık noldu nitrojen..
soguk havada slolom yapıyorduk yolda tutunma biye bişey yok lastikte sogudukça genleşir lastik esneklik bitiyor..
fıratt
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: fırat
Nereden: Adana
Arabanız: su aracım yok

İleti C@GL@R » 05 Oca 2010, 22:16

ben para tuzağı olarak görüyorum..tabiki faydaları olduğu kadar zararıda vardır..
Kullanıcı avatarı
C@GL@R
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti hakanerdogan » 05 Oca 2010, 23:23

Havadan para kazanmanın bir başka yolu. Sizin-bizim araçlarımızın lastiklerinin ısınması yola tutunma için ŞART!Ben ki bu duruma ciddi kafa yordum. Bir bahar gününde İzmit Körfez'den, Ankara Eryamana 2.5 saatte geldim ve iner inmez elimi lastiğe koydum ve inanın aman aman bir ısınma asla yoktu, hemde disk frenleri olan ön tekerde, bir kedi sıcaklığı kadar anca 30 derecedir, el bile yakmaz.Ayrıca üretici gerizekalı değildir, depo kapağına o değerleri yazarken normal atmosferdeki havanın ısınıp genleşme yada soğuyup büzüşme gibi toleranslarınıda düşünüp yazar. Bahsettiğiniz ısınmayı önleme kanıra kanıra dönen F1 veya yarış türevi araçlar için geçerlidir. O araçlarda çok küçük farklar yaratıyor olsa bile önemlidir, onlar kullanır. Yada ağır tahrikte çok yük altındaki kamyoncular kullanır bu olayı. Ayrıca unutmayın nitrojen havadaki azot gazının ta kendisidir ve soluduğumuz havanın zaten %70 (bir iki puan yanılabilirim) kadarlık kısmı zaten azottur. Bu konuda defalarca yazdım yılmadan, gidip paranızı hava saçmayın. Son sözüm budur.   Sen ne bilirsin kavat ben şöle yaptımda araba az yaktıda falan filan diyen daha yakıt tüketim hesabı almaktan yoksun kişiler olacaktır, pasifim artık.
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti zekrek » 05 Oca 2010, 23:32

Clap
Kullanıcı avatarı
zekrek
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Zeki
Nereden: Kocaeli
Arabanız: 94 Favorit

İleti ugur_clskn » 05 Oca 2010, 23:36

[quote="hakanerdogan"] Havadan para kazanmanın bir başka yolu. Sizin-bizim araçlarımızın lastiklerinin ısınması yola tutunma için ŞART!Ben ki bu duruma ciddi kafa yordum. Bir bahar gününde İzmit Körfez'den, Ankara Eryamana 2.5 saatte geldim ve iner inmez elimi lastiğe koydum ve inanın aman aman bir ısınma asla yoktu, hemde disk frenleri olan ön tekerde, bir kedi sıcaklığı kadar anca 30 derecedir, el bile yakmaz.Ayrıca üretici gerizekalı değildir, depo kapağına o değerleri yazarken normal atmosferdeki havanın ısınıp genleşme yada soğuyup büzüşme gibi toleranslarınıda düşünüp yazar. Bahsettiğiniz ısınmayı önleme kanıra kanıra dönen F1 veya yarış türevi araçlar için geçerlidir. O araçlarda çok küçük farklar yaratıyor olsa bile önemlidir, onlar kullanır. Yada ağır tahrikte çok yük altındaki kamyoncular kullanır bu olayı. Ayrıca unutmayın nitrojen havadaki azot gazının ta kendisidir ve soluduğumuz havanın zaten %70 (bir iki puan yanılabilirim) kadarlık kısmı zaten azottur. Bu konuda defalarca yazdım yılmadan, gidip paranızı hava saçmayın. Son sözüm budur.   Sen ne bilirsin kavat ben şöle yaptımda araba az yaktıda falan filan diyen daha yakıt tüketim hesabı almaktan yoksun kişiler olacaktır, pasifim artık.
[/QUOTE]
   +100000000000
PEUGEOT 306 1.6 SEDAN
Kullanıcı avatarı
ugur_clskn
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: uğur çalışkan
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: felicia 1.3lx idi

İleti hdoner » 06 Oca 2010, 00:13

[quote="hakanerdogan"]Havadan para kazanmanın bir başka yolu. Sizin-bizim araçlarımızın lastiklerinin ısınması yola tutunma için ŞART!Ben ki bu duruma ciddi kafa yordum. Bir bahar gününde İzmit Körfez'den, Ankara Eryamana 2.5 saatte geldim ve iner inmez elimi lastiğe koydum ve inanın aman aman bir ısınma asla yoktu, hemde disk frenleri olan ön tekerde, bir kedi sıcaklığı kadar anca 30 derecedir, el bile yakmaz.Ayrıca üretici gerizekalı değildir, depo kapağına o değerleri yazarken normal atmosferdeki havanın ısınıp genleşme yada soğuyup büzüşme gibi toleranslarınıda düşünüp yazar. Bahsettiğiniz ısınmayı önleme kanıra kanıra dönen F1 veya yarış türevi araçlar için geçerlidir. O araçlarda çok küçük farklar yaratıyor olsa bile önemlidir, onlar kullanır. Yada ağır tahrikte çok yük altındaki kamyoncular kullanır bu olayı. Ayrıca unutmayın nitrojen havadaki azot gazının ta kendisidir ve soluduğumuz havanın zaten %70 (bir iki puan yanılabilirim) kadarlık kısmı zaten azottur. Bu konuda defalarca yazdım yılmadan, gidip paranızı hava saçmayın. Son sözüm budur.   Sen ne bilirsin kavat ben şöle yaptımda araba az yaktıda falan filan diyen daha yakıt tüketim hesabı almaktan yoksun kişiler olacaktır, pasifim artık.
[/QUOTE]

OuchClapClapClapBig%20smile
Kullanıcı avatarı
hdoner
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti hdoner » 06 Oca 2010, 00:14

[quote="mbarman"]bütün benzin istasyonlarında. hatta evde ayak pompasıyla basabilirsin[/QUOTE]

İyide dostum arkadaş dünyada yaşıyorLOL
Kullanıcı avatarı
hdoner
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti quickcan » 06 Oca 2010, 00:22

[quote="hakanerdogan"]Havadan para kazanmanın bir başka yolu. Sizin-bizim araçlarımızın lastiklerinin ısınması yola tutunma için ŞART!Ben ki bu duruma ciddi kafa yordum. Bir bahar gününde İzmit Körfez'den, Ankara Eryamana 2.5 saatte geldim ve iner inmez elimi lastiğe koydum ve inanın aman aman bir ısınma asla yoktu, hemde disk frenleri olan ön tekerde, bir kedi sıcaklığı kadar anca 30 derecedir, el bile yakmaz.Ayrıca üretici gerizekalı değildir, depo kapağına o değerleri yazarken normal atmosferdeki havanın ısınıp genleşme yada soğuyup büzüşme gibi toleranslarınıda düşünüp yazar. Bahsettiğiniz ısınmayı önleme kanıra kanıra dönen F1 veya yarış türevi araçlar için geçerlidir. O araçlarda çok küçük farklar yaratıyor olsa bile önemlidir, onlar kullanır. Yada ağır tahrikte çok yük altındaki kamyoncular kullanır bu olayı. Ayrıca unutmayın nitrojen havadaki azot gazının ta kendisidir ve soluduğumuz havanın zaten %70 (bir iki puan yanılabilirim) kadarlık kısmı zaten azottur. Bu konuda defalarca yazdım yılmadan, gidip paranızı hava saçmayın. Son sözüm budur.   Sen ne bilirsin kavat ben şöle yaptımda araba az yaktıda falan filan diyen daha yakıt tüketim hesabı almaktan yoksun kişiler olacaktır, pasifim artık.

[/QUOTE]
+1

OCTAVIA
V
ıRS
Kullanıcı avatarı
quickcan
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Can ÇAKMAK
Nereden: Ankara
Arabanız: 2005 Octavia A4 Ambiente Plus