KALORİFERDEN GELEN SES YARDIM?

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

KALORİFERDEN GELEN SES YARDIM?

İleti artisss » 06 Oca 2010, 16:41

ARKADAŞLAR BENİM KALORİFERİ 3. KONUMA GETİRDİĞİMDE TIRRRRRRRRRR DİE Bİ SES GELİYO.... 1. VE 2. KONUMDA SES YOK ACABA NEDENİ NEDİR... BENİMKİNDE YAZLIK TERMOSTAT TAKILI USTAYA SORDUM DEĞİŞTİRELİM DEDİMMM KALORİFER ISITMAZSA TAKALIMMM... KALORİFER FENA ISITMIYO AMA TABİİİ YİNDE FARK VAR... ACABA TAKTIRMAM GEREKİR Mİ... YOKSA BU TERMOSTATLA KIŞ GEÇERMİ.... DEVAP İÇİN TEŞEKKÜR EDERİM...

artisss
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti nob » 06 Oca 2010, 19:54

benim aracımda aynısını yapmaya başladıydı 3. konuma kadar ses yapıyodu ama dün son nefesini verdi ve 4.konum harici çalışmamaya başladı bugün servise bıraktım bakalım ne diyecekler.
nob
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti zeybek » 06 Oca 2010, 21:01

Arkadaşlar biraz el becerisi olanlar tamiratını rahatlıkla yaparlar. Benim feliciada da vardı 1-2-3 konumlarını actıgımda hava üflemiyordu. 4. konumda calışmaya baslıyordu. 3 e 2 e düşünce çalışıyor ama tam kapatıp tekrar 1-2-3 e getirince çalışmıyordu. Ayrıca gıcırtı yapıyordu. Bu nedenle gece vakti farlarım söndü yolda kaldım. Fan 4 de zorlayarak calışınca rölede asırı ısınma yapıp yuvada erime meydana getirmiş.Bende tamire karar verdim. Önce kenarlardaki çıt çıt metal klipsleri dikkatlice herhangi bir alet yardımıyla olabilir söküyorsunuz. sonra vidalar var onlarıda sökün pervaneli fan motorunu cıkartın. 2 li kablo var onu kesin(mecburen kesmek zorunda kalıyoruz)sonra güzelce bi kabın icine benzin koyun ve eski diş fırcası yardımıyla temizleyin( Ben suyla ve deterjanla yıkadım)daha sonra iyice kurutun ve pervanenin takılı oldugu metal cubukun temas ettiği yerleri makina yagıyla yaglayın. rahatca dönecek sekilde iyice alıştırın.  kestiğiniz kabloları tekrar birbirine düğümleyerek güzelce bantlayın. sonra söktüğünüz sekilde geri takın. cok basit işlemler. şimdi feliciam 0 ve 1. konumun arasında bulunan pervane işaretinde bile hafif bir üfleme şelinde çalışıyo ve hiç gıcırtı yok

zeybek
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Karabük
Arabanız: Felicia 1.3 GLX

İleti Balki, Burak » 06 Oca 2010, 22:43

Bendede aynı sorun var ve o şekilde kullanıyorum S:
Kullanıcı avatarı
Balki, Burak
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Burak BALKI
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: Peugeot 306

İleti ugur_clskn » 06 Oca 2010, 23:14

arkadaşlar kalorifer motorlarının tozdan kaynaklı genel problemi arkadasında söylediği gibi tinerle veya benzinle motoru fırçalayıp sora wd 40 la yağlarsanız problem kalmaz. kendiniz yapabilirsiniz rahat bi işlem ama yapamıyosanız oto elektrıkcı 10 lıraya halleder. içinize sinmiyosa motorun ucuzu 50 orjinali 150 tl. ben sökmüştüm keşke anlatsaydım resimlerle hay allah.
PEUGEOT 306 1.6 SEDAN
Kullanıcı avatarı
ugur_clskn
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: uğur çalışkan
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: felicia 1.3lx idi

İleti frostbite19 » 19 Oca 2010, 12:26

dostum bizim felide de vardı aynı sorun, tırrrrr diye ses geliyordu, onu hemen yaptır baktır, temizlet.
neden dersen biz yaptırmadık ihmal ettik, araba yanıyordu azdaha onun yüzünden. Duman bastı arabayı bir anda. Yaptırana kadar da kullanma, sürtünmeden ısınıp alev alır!!!!

Biz yenisini taktırdık kalorifer sisteminin. 300tl masraf açar yaptırmassan. !!!

?Life is a tale told by an idiot

-- full of sound and fury,

signifying nothing.?

William Shakespeare
Macbeth Act 5, scene 5, 19?28
Kullanıcı avatarı
frostbite19
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Fahri
Nereden: Konya
Arabanız: Octavia Ambiente Combi 2004