İÇERİ AŞIRI SES GELİYOR

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

İÇERİ AŞIRI SES GELİYOR

İleti turgam » 19 Oca 2010, 15:15

Ya arkadaşlar 2000 model felicia 1,3 Glxi aracımın içine aşırı ses geliyor. özellikle 2000 devirden sonra, bir de sabahları benzinde çalışırken pat pat diye sesler geliyor.Sizce ne olabilir.

turgam
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti frostbite19 » 19 Oca 2010, 16:05

ben bilemedim valla
kusura bakma.
ama nasıl bir ses biraz daha açarsan bilen arkadaşlar yardımcı olur. Normal motor sesimi geliyor içeriye? Farklı bir ses mi? Şakırtı falan gibi bir ses mi çıkarıyor 2000den sonra?

?Life is a tale told by an idiot

-- full of sound and fury,

signifying nothing.?

William Shakespeare
Macbeth Act 5, scene 5, 19?28
Kullanıcı avatarı
frostbite19
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Fahri
Nereden: Konya
Arabanız: Octavia Ambiente Combi 2004

İleti turgam » 20 Oca 2010, 15:13

Ya şimdi motor sesi ama 2000 devirden sonra aşırı ses geliyor içeri, bir de sabahları benzinde çalışırken ilk gazı verdiğimde pat pat diye bir ses geliyor ama sonra kesiliyor.Ama yolda seyir halindeyken içeri aşırı ses geliyor. Yani yalıtım ile ilgili olduğunu sanmıyorum.Yani şakırtı falan yok.Bildiğin motor sesi ben önce egzos ile ilgili zannettim götürdüm ama egzozcu birşey yok dedi.
turgam
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti Kahraman » 20 Oca 2010, 15:45

[quote="turgam"]Ya arkadaşlar 2000 model felicia 1,3 Glxi aracımın içine aşırı ses geliyor. özellikle 2000 devirden sonra, bir de sabahları benzinde çalışırken pat pat diye sesler geliyor.Sizce ne olabilir.[/QUOTE]
Bu aşırı ses alması önceleri varmıydı  sonradanmı  artıgını hissettiniz   ben aldım alalı böyleydi derseniz  izalasyon sorunu yada lastikleriniz miyadını doldurmuş yolun sesini iceri ri veriyo olabilir 
Kahraman
CLASSIC
CLASSIC

İleti turgam » 22 Oca 2010, 19:11

Ben aracı yeni aldım. Ses aldığımdan beri var. Ama ilk başta anlayamadım. Yani araç sabahları ilk çalıştırdığınızda daha çok ses yapıyor. Yani 2000-3000 devir arası müthiş motordan ses geliyor. Bunun yalıtımla ilgili olduğunu sanmıyorum. Çünkü araç sabahları ilk çalıştığında gazı yemiyor sanki. Biraz gaz pedalına basınca pat pat diye bir ses geliyor.Sonra düzeliyor. Ancak bu sefer gaza geçişte istop ediyor.Sanırım bu seste bu belirttiğim sorunlarla alakalı.Baskı balata iyi gibi çünkü o desem değil.
turgam
Yeni Üye
Yeni Üye

Felicia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 12 misafir