SOĞUK HAVALARDA MOTORA DİKKAT EDİN ELİNİZDE KALIR

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

SOĞUK HAVALARDA MOTORA DİKKAT EDİN ELİNİZDE KALIR

İleti C@GL@R » 28 Oca 2010, 12:09

benimkide 101 lik valla -7 derecede ilk basmada aldı iki gün yatmasına rağmen araç..marşa basmadan önce bismillah çekmiştim tabi onun faydasıda olabilirSmile...

tesisat yoksa yeterde artar bile..birde eski aküne bak o kaçlık asıl kararı o verecek..

tüm araçların arıza tesbit cihazı için bana ulaşın..
Kullanıcı avatarı
C@GL@R
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: ÇAĞLAR
Nereden: Isparta
Arabanız: Seat LEON 1.6 Stylance 2007 / Lpg(atiker)

İleti irfant » 28 Oca 2010, 12:12

[quote="iceman70"][quote="irfant"][quote="iceman70"]benim kafa şurada takıldı el freni kullanmıyorlar ya bizim fabialar disklerden mi tutuyor el freni yoksa diferansiyelden felan mı kitliyor[/QUOTE]

İster kampana ister disk olsun, el freni arka teker freninin mekanizmasına kumanda eder Wink

Viteste bırakırsan el freni çekmeden, o zaman da hareket etmez araç.
[/QUOTE]

hadi ya viteste bırakılınca hareket etmiyor mu baksen hiç bilmiyordum..Dalga mı geçiyorsunuz yaa ben sadece frenlerden mi tutuyor yoksa difransiyelden mi diye sordum onu uçan kuşta bilir heralde
[/QUOTE]

Kuşbeyinsiz bir kuş bile bilir, sormaz, diferansiyelden mi yoksa frenden mi tuttuğunu, madem sen kuştan dem vurmuşsun, kuşlu yanıt olsun LOL 

Diferansiyel ve el freni alakası yok, haliyle acaba vitesle ilgili bir şey mi sorulmuş diye yazdım. Yazmamak lazımmış. Dead 

Soru nasılsa cevabı da öyle oluyor, şaşırmamak lazım. Hele bir de yazı imla fakiri olunca...
irfant
Yeni Üye
Yeni Üye

Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: Fabia 1.2 TSI DSG 2011

İleti iceman70 » 28 Oca 2010, 12:46

Mal adam adamı hasta etme zamanında öyle bişeyler duyduk onun için sorduk soranda kabahat zaten senin gibi mallara.Allah'ın safı

iceman70
CLASSIC
CLASSIC

İleti tunsew » 28 Oca 2010, 13:10

birisine sarı birisine de kırmızı antifirizzz göstermeli.
Kullanıcı avatarı
tunsew
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Tuncay Kör
Nereden: Trabzon
Arabanız: octavia 1.2 tsı

İleti quickcan » 28 Oca 2010, 13:20

[quote="tunsew"] birisine sarı birisine de kırmızı antifirizzz göstermeli.[/QUOTE]

LOLLOLLOL çok hoşuma gitti.. :))))

OCTAVIA
V
ıRS
Kullanıcı avatarı
quickcan
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Can ÇAKMAK
Nereden: Ankara
Arabanız: 2005 Octavia A4 Ambiente Plus

İleti quickcan » 28 Oca 2010, 13:22

el freni çekmeden zemin düz değilse bırakılmamalı araç.. deneyebilrsiin..hafif yokuşta el freni çekmeden stop edin vitese alınca freni bırakın araç tekleyecektir.. denedim bi kere, ne olur ne olmaz bırakmam öyle...

OCTAVIA
V
ıRS
Kullanıcı avatarı
quickcan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti quickcan » 28 Oca 2010, 13:23

2004 kasımda alınan octaviamızda hiç akü değişmedi sizce bu kış bitermi?Ne yapalıyım..

OCTAVIA
V
ıRS
Kullanıcı avatarı
quickcan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti C@GL@R » 28 Oca 2010, 14:17

[quote="can"]2004 kasımda alınan octaviamızda hiç akü değişmedi sizce bu kış bitermi?Ne yapalıyım..
[/QUOTE]

aracı hergün kullanıyorsanız bu yılda iadre eder yatıyorsa çalışmaz...kalırsınız oyle bu araçlara vurdurmada olmuyor oyle akü gelinceye kadar beklersiniz..
tüm araçların arıza tesbit cihazı için bana ulaşın..
Kullanıcı avatarı
C@GL@R
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: ÇAĞLAR
Nereden: Isparta
Arabanız: Seat LEON 1.6 Stylance 2007 / Lpg(atiker)

İleti Musa » 29 Oca 2010, 00:16

[quote="iceman70"]benim kafa şurada takıldı el freni kullanmıyorlar ya bizim fabialar disklerden mi tutuyor el freni yoksa diferansiyelden felanabi mı kitliyor[/QUOTE]

Abi el frenini çekersen donar ve inmez inmesi zor olur ama arabayı vitese takıp el frenini de indirirsen araba viteste kalır arabayı şanzıman tutar ama korkmaya gerek yok araba kaymaz

kısaca arabayı viteste bırakman ve el frenini indirmen yeterli olur araba da kaymaz.
Kullanıcı avatarı
Musa
CLASSIC
CLASSIC

Arabanız: Skoda felicia

İleti Musa » 29 Oca 2010, 00:40

[quote="ugur_clskn"]ya biliyodum bloğu çatlatacagınıda, benim araba su eksıltıyo 2 haftada yarım lt veya 800 ml kadar. antıfırız vardı ama ben eksılttıkce su eklıyorumsımdı asıl soracagım sogutma suyunun dondugu nasıl anlasılır genleşme kabına baktım donma yoktu fakat sılecek suyum donmustu uzun surede cozulmedı. genlesme kabı suyun donu donmadıgını anlamak için dogru yermıdır???[/QUOTE]

Abi genleşme bidonunda ki su donmamışsa arabayı çalıştır ve suyun devir daimi yapıp yapmadığını kontrol et bidonun kapağını aç orda devir daiminden gelen su bidona akar akıyorsa su donmamıştır
Kullanıcı avatarı
Musa
CLASSIC
CLASSIC

Arabanız: Skoda felicia

İleti derude » 29 Oca 2010, 02:28

[quote="iceman70"]

Mal adam adamı hasta etme zamanında öyle bişeyler duyduk onun için sorduk soranda kabahat zaten senin gibi mallara.Allah'ın safı

[/QUOTE]

İrfan Hocam, ben olsam savcılığa veririm, hiç uğraşma ve üzülme de.

Hadsiz, densiz ve nerede nasıl konuşulacağını-yazılacağını bilmeyen, edep sözcüğünün anlamını öğrenme erdemine erişememiş acınası kimselerle polemiğe girmeye lüzum yoktur.

Yazılacak çok şey var ya, gerisi forum sakinlerinin takdirine kalmış.

Ve son olarak, şahsım hakkında küfür ya da hakaret içeren ithamlarda bulunursanız adli makamlara derdinizi anlatırsınız.

Bana ne  mi? Sağduyu olsa gerek!!

derude
CLASSIC
CLASSIC

İleti hakanerdogan » 29 Oca 2010, 02:51

İnanılır gibi değil. Her şeyi geçtim koskoca adam yahû, ayıptır. Hem ne de güzel cevap yazmış. 
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti lazianke » 29 Oca 2010, 08:36

[quote="caglarkrbyk"]o zaman vakti gelmiş takviye ile çalıştır sanayide değiştirin siz değiştirmeyin yoksa teyp kodu vs..hepsi gider uğraş dur sonra.. [/QUOTE]
Benimki de tam 5,5 sene dayandı.bir anda koyverdi.aküyü değiştiren elektrikçi değil akü satıcısıydı.herhangi bir besleme de yapmadı ama teyp kodu da sıfırlanmadı, hiçbir değişiklik olmadı. belki aküyü sökünce üzerinden belli bir süre geçerse sıfırlıyordur.
lazianke
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Ömer
Nereden: Rize

İleti BaTeRRiiSStt » 29 Oca 2010, 10:17

Dün aküyü soğuk havalar yüzünden değiştirmek zorunda kaldım.. 60lık mutlu aldım 150lıraya patladı bana :( neyse 4sene daha arkamaıza bakmayız artık ne yapalım...baska akuye besleme yaptılar akuyu değiştiriken teyp falan sıfırlanmadı iyi oldu..
BaTeRRiiSStt
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Bursa

İleti BÜLENT BARAN » 30 Oca 2010, 16:40

sağolasın kardeş bunlar önemli bilger bilmemizde fayda var .ben aracımı 15 gündür marşa basmadım.kar yağmadan önce antifiriz takviyasi yaptım.bu gün marşa 1 basmada çalıştı.birazda aracımla dolaştım.hiç bir sorun yaşamadım.senin verdiğin bilgiler bence dkkste alınacak faydalı bilgiler...

Kullanıcı avatarı
BÜLENT BARAN
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: feliace

Önceki

Felicia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 5 misafir