SKODANIN SAĞLAMLIĞI TARTIŞILMAZ.

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

SKODANIN SAĞLAMLIĞI TARTIŞILMAZ.

İleti efess » 29 Oca 2010, 16:40

Merhaba,

Bende 97 model felicia var ,aracımdan son derece memnunum ve araç 2 yıldan fazladır kullanıyorum,bakımının uygunluğu ve parça servis vb gibi hususlarda çok uygun,geçenlerde size şahit olduğum bir olayı anlatmak istiyorum,yağmurlu bir hafta sonunda E-5 te bir kazaya şahit oldum Fiat doblo Skoda Felica aya arkadan vurmuş ,ve doblonun kaputu ön cama kadar gelmiş ve camı kırmış ayrıca ön tampon ön iki çamurlukta hasaar gördü,işin ilginç yanı ise gözümle görmesem inanmazdım ki hala inanamıyorum ,skoda feliciada hiç bir şey yoktu sadece tamponda hafif bir ezilme var,ve doblonun sahibinin dediği tek bir kelime vardı,arabayı vurduğumamı yanayım,vurduğum arabaya hiç bir şey olmadığınamı yanayım.Sözüm onaki inanın felicia parasına göre çok mükemmel bir otomobil.

Saygılarımla.

efess
CLASSIC
CLASSIC

İleti quickcan » 29 Oca 2010, 16:42

tabi skoda çok sağlam ama bu kaza işi birazda basınç kimde patlarsa.. özellikle yeni skodalarda tampon içinde çelik bar var. :))

OCTAVIA
V
ıRS
Kullanıcı avatarı
quickcan
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Can ÇAKMAK
Nereden: Ankara
Arabanız: 2005 Octavia A4 Ambiente Plus

İleti asdfghjk » 29 Oca 2010, 17:14

Fakat arkadan çarpma durumu apayrı bir olay bunu unutmayın. Çarpan aracın kaputu daha fazla ezilir çünkü darbeyi emmek için daha çok yer bırakılır. Zaten kazalarda artık önemli olan sürücü ve yolcularda bişey olmaması, isterse arabanın her yeri ezilsin... Ayrıca Sadık kardeş yeni skodaların tamponlarında çelik bar var demiş, benim Octi 2000 model yeni sayılmaz ama bende de var ondan :) O standart bişey zaten...
asdfghjk
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: İzmir

İleti emre_tokay » 29 Oca 2010, 17:23

Şaşırdım doblonun o hale gelmesine :D
emre_tokay
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Emre TOKAY
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: A4 Octavia Elegance 2004 (SATILDI) Felicia GLXi

İleti alpino » 29 Oca 2010, 17:35

ben şaşırmadım valla. konserve kutusunun şekil verilmiş halidir doblo. çok bindim. çok kullandım çok nefret ettim.
Kullanıcı avatarı
alpino
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Alper YOLAL
Arabanız: 2009 Octavia Elegance MPI

İleti sainz » 29 Oca 2010, 17:54

Eski Favorit' ime Mitsubishi panelvan çarpmıştı. Favorit' te bir şey yokken Mitsubishi' nin ön kısımdaki metal kısım ezilmişti epey.
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da yavaşlaması gerekiyorsa, 'Hak, kural' falan demeden, ilk davranan, arabasının kaderini başkasına bırakmayandır.
Kullanıcı avatarı
sainz
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Uğur AKAR
Arabanız: SEAT Ibiza 1.2TSI DSG N

İleti delidolu » 29 Oca 2010, 18:02

Her aracın güçlü ve zayıf yanları vardır. Buna dışarıdan bakarak "abi x arabasının motoru yerde, y arabasında çizik bile yoktu" şeklinde görmekten çok "x ve y arabalarının çarpışma biçimleri ve olay sonrası içindekilerin son durumu" belirler...

İş bu sebeple öyle kazalar olur ki örn: skoda-şahin çarpışmasında; skoda'dan "yaralı" şahin'den "diri" çıkabilir...

Ve öyle kazalar olur ki; skoda perte çıkar ama içindekiler sağ kalır, şahin 1az macun+boya ile sahibinden.com'da hemen satılır parasını da mirasçıları alır...

VW grubunun araçlarının "yaşam alanı" diye tabir edilen bölümlerinin güvenlik düzeyinin yeterli olduğunu bilmekle birlikte, karşılaşmanın sonucunu "Şartlar"ın belirleyeceğine inananlardanım....

Kullanıcı avatarı
delidolu
AMBIENTE
AMBIENTE

Arabanız: Octavia Collection'03 ULTRA ALL INCLUSIVE CONCEPT

İleti mygokhan » 29 Oca 2010, 18:16

Çarpma açısı, önden çarpma durumu vs çok etken vardır.Aracın ezilmesi darbeyi emmesindendir.Tabi doblo çok daha fazla ezilir o ayrı.Çoğu aracın arka tamponu daha sağlamdır öne göre. Arka kısım kısa olduğundan darbeyi emecek mesafe olmadığından daha serttir.

Ama iyimidir iyidir..
Skoda Fabia 2011 1.2 70 HP
mygokhan
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Gökhan
Nereden: Bursa
Arabanız: Skoda Fabia II FL 1.2

İleti quickcan » 29 Oca 2010, 18:57

çelik bar her arabada yok... mesela ford vardı bizde 97 mondeo onda yoktu skodalarda var.. biz arabayı alırken plaza baya övmüştü bize hafif kazalarda rahat ve ucuz tamir edilir diye..

OCTAVIA
V
ıRS
Kullanıcı avatarı
quickcan
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Can ÇAKMAK
Arabanız: 2005 Octavia A4 Ambiente Plus

İleti HTP » 29 Oca 2010, 19:20

[quote="talhadogdu"] Fakat arkadan çarpma durumu apayrı bir olay bunu unutmayın. Çarpan aracın kaputu daha fazla ezilir çünkü darbeyi emmek için daha çok yer bırakılır. Zaten kazalarda artık önemli olan sürücü ve yolcularda bişey olmaması, isterse arabanın her yeri ezilsin... Ayrıca Sadık kardeş yeni skodaların tamponlarında çelik bar var demiş, benim Octi 2000 model yeni sayılmaz ama bende de var ondan :) O standart bişey zaten...
[/QUOTE]

Ben 96 yılında Ankara akay kavşağında Ford sierra ile saatte 40 km hızla Opel vectra'ya hiç firensiz arkadan çarptım.Havaya kalkan tozdan sonra Vectranın dağildığını gördüm kendi arabamı tahmin bile edemiyordum.İnince farların geriye doğru gittiğini ve tampaonda sadece bir iki çizik oluştuğunu gördüm. Trafik polislerin ve araç sahibinin bakışlarını ve adamın(bir bakanın danışmanıymış) bu arabaya neden birşey olmadı demesini unutamam adama bu Ford buna bişey olmaz demiştim.O sieerra kadar sağlam bir arabamda taunustu.Sierra ile yaptıklarım ve sağlamlığı beni hala o arabaya karşı özel hissetmeme nedendir.
HTP
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: ibrahim çakır
Arabanız: Skoda Fabia 1.2 HTP

İleti sonerx » 30 Oca 2010, 02:16

bana da bir kırmızı ışıkta aniden geri gelen bir doğan vurmuştu.onun tampon çart diye yerde bende eyvah dedim ve aşağıya indim fakat hala izini bulamadım.skoda felicia glx 98hb farkı.
Bu ustalar adamı USTA eder!
Kullanıcı avatarı
sonerx
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: yaşar balcı(soner)
Nereden: Trabzon
Arabanız: Hyundai Getz 1.5 CRDİ 2006

İleti BÜLENT BARAN » 30 Oca 2010, 16:34

ya nede olsa ww ekolünden gelme skoda.tofaş olsun renoult olsun bu araçlara hayatta binmem.adamlarda kaborta diye birşy yok.ya.skodanın sağlamlığı ve güvenliği yol tutuşu  konforu bence tartışılmaz...

Kullanıcı avatarı
BÜLENT BARAN
CLASSIC
CLASSIC

Arabanız: feliace

İleti recebov » 02 Şub 2010, 16:46

EVET ARKADAŞLAR HEPİNİZİN YORUMLARINI OKUDUĞUMDA HERKES SKODANIN İYİ BİR ARAÇ OLDUĞUNU SÖYLÜYORSUNUZ BENCE YANILIYORSUNUZ..EN İYİ ARAÇ BENİM SKODA FELİSAM..ŞAHİN KONSERVE KUTUSU DEĞİL BİKERE YAĞ TENEKESİ KUTUSU.. O ARAÇLARA BU SAATTEN SONRA BİNENDEN SIZMA ZEYTİN YAĞIDIR HERALDE..YAŞASIN SKODA...AZ PARAYA ÇOK İŞ.
recebov
CLASSIC
CLASSIC

Felicia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 4 misafir