felicia gitmiyor çok yakıyor

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

felicia gitmiyor çok yakıyor

İleti felicia_3437 » 21 Mar 2010, 00:17

[quote="ugur_clskn"] [quote="korgi81"] hepnize katılıyorum gerçekten araç güzel iyi kaçıor ben şahsen felicia 1.3 glxi ile 190 gördüm araçım çok güzel iyi yol tutuyor fakat bu aralar aramız bozuk arabamla ya arkadaşlar ateşleme bobini arazalı tekliyor bildiğiniz şöyle gerçekten skoda ustası arabaya bakınca arızasını anlayan bir usta varmı tanıdığınız yardımcı olun şimdi gel gelelim eden gitmiyor araban kardeş bjilerine dikkat et bu arabalar çin malı buji ile gitmiyor orjinal tak çok pahalı değil ayrıca benzin filitreni değiştir ve benzini de shell den al eğer 95 oktan kllanıyorsan birde 97 oktan benzini dene oky.... 

[/QUOTE]

suat bey sanıyorum anadolu yakasındasınız pendik te velibaba oto sanayi sitesinde şampiyon skoda var orda musa ve osman ustam skodanın piri dir özellikle musa usta bi baksın yeter anında çözer hele hele favorit felicia da. skodadan anlamayan adamlara arabanızı kurcalatmayın para ve zaman kaybetmeyin. şampiyon skoda ya uğrayın bi anlayacaksınız neden bu kadar övdüğümü. uğur tavsiye etti dersenizde iyi olur[/QUOTE]

suat bey uğur arkdaşım anadolu yakası icin güxel bir yer sölemiş eyerki avrupa yakasndaysan da gop ta var cok ıyı bır usta ömer usta benım arcada cok kişi baktı kimse anlamıyor  skoda dan cok ıyı usta yok ıstan bulda zaten ama sana tavsiyemdır sakına motor konusunda sanko sanayıde hıc bır ustaya gıtme bılmıyorlar ben motor yaptırdım miladı doldu diye 200 bin km yı devırdım 1000 tl icilik dağil kopile motor yaptırdım arac ucak oldu senın sorun ufak bir ura ister sen gazi osman paşda berec bensıncısının karşısında ki rapadan aşahıya ın sağ tarafta sadece skoda ustası adam işini biliyor ömer  usta avrupa yakasındaysan bır ura derim saygılarımla

FeLiŞ 1995 34 ylt 20
Kullanıcı avatarı
felicia_3437
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: M SELİM AKIN
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: FELİCİA LX

İleti felicia_3437 » 21 Mar 2010, 00:23

[quote="recebov"]arkadaşlar felisa gibi bir araçla neyinize güvenip 130 -140 yapıyosunuz .....sizi jiletle kazırlar asvalttan.[/QUOTE]

arkadaşım felisia diye birşey yok
 felicia var 1995 lx modeli bende ve bmw ile değişmem arac bır cok rahat ikincisi yolu öpüyor üc firen ler audi kulanıyor buraarctakı fıren sıstemını otomatık ayarlamamlı 4 130 la istediğin viraja giriyim şerit kaybetmez arac boru değil alman malı araclar fiatın yenı cıkardıhı arbalardan cok cok ustundur yanı örneğin bir reno cilio 120 km süratla arkasından vurdum rac hurdaya cıktı ben bir tampon bir de yan camurluk değiştirdim düşünki tofaşın doğanı vardı 80 le viraja girdim sol salıncak rot koptu düşün aradki farkı ve sende ki arba nedır bılelmem tamam aracım 1.300 motor olduhundan uzun yolda bayılır ama kıza mesafede ne ıstersen yapıyor
arac felicia hic yoktan şahin doğan gibi solamaya 3 kere cıkıpta 5 gere cıktıhın yere gırmıyorsun cıktınmı tokatı koyup öne geciyorsun  190 km sabit hızda düşmeden kesmeden arba sırlamadan 30 km yol gitim hic bir sıkıntısı yok yanı bırdaha arbaya dıl uzatma senın hesap kedıye dönmuş ulaşamadığın cığer mundardır der kedıde neden bukadar yazdın dersen skoda ya laf dedirtmem felicia ya hic dedirtmem arac şünkü bunlar
FeLiŞ 1995 34 ylt 20
Kullanıcı avatarı
felicia_3437
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: M SELİM AKIN
Arabanız: FELİCİA LX

İleti Safariali » 21 Mar 2010, 02:44

[quote="SEVKET"]

Arkadşalar sonunda düzeldi disbiritör değişmişdim ya hani baskıyı değişmeden önce geçen gün gaz ayarına gittim gazcı ateşleme sisteminde sıkıntı görünüyo dedi bende disbiritörden şüphelendim bana verilen markayı telefonla ankaraya sordum çin malıymış ve ankarada 40 liraymış bana burda 80 sene verdi parçacı bende ankaraya orjinalinin adını öğrendim burda 220 lira ankarada 130 lira dediler velhasıl orjinaliyle değiştirdim ve çevre yolunda 10 liralık gazla gazın litresi 1,95 liradan aldım 68 km yol yaptım :) sonunda düzeldi tabi bu arada bizde usta olduk neyse ki düzeldi arkadaşlar orjinal disbiritör olmadan olmuyomuş bunu öğrendik :)

[/QUOTE]selamaleyküm şu senin kafanı ağrıtan distribütörü
ne yaptın kardeş hala elindemi arıza neresindeydi niçin komple değiştin distribütör dönerken sallanıyormu vs.ben tevzi makarası ve kapak değiştim şimdi stop problemi kalmadı ama yakıt hala fazla
Safariali
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Ali desidero
Nereden: Aydın
Arabanız: Seat cordoba vario

İleti SEVKET » 22 Mar 2010, 00:34

evet hala bende disbiritör zor dönüyodu sanırım içinde bi yerler dağılmışdı birazda boşluk vardı bende değiştirdim ama sakın yan sanayi alma illa orjinal olcak dikkat benim hatama düşme. Dün düzeldi ama bugün yine çok yaktı bu araba Angry şehir içinde 270 krş yaktı bişi sorcam size ilk zamanlarda gazcıya çok yakıyo diye gidince adam karbiratötün içine bi sac parçası kesip kapakların ağzını yarısına kadar kapattı hava almasını yarıya düşürdü bu konuda bi fikri olan varmı karbiratörün girişinin bantlandığını duydum ama bu içine parça kesip monteledi doğrumu yaptı acaba ?

SEVKET
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti korgi81 » 22 Mar 2010, 20:07

selam ugur bey sana nasıl teşekkür etsem azdır allah senden azı olsun ben cumartesi günü şampiaon skoda ya gittim ve senin aracılığınla gittiğimi belirttim sağ olsun mesut ve osman usta çok iyi ilgilendiler ve gerçekten usta adamlamış sana katılıyorum aracımın arzasını giderdiler ki bu arayı yetkili servis bile yapamamıştı allah senden ve osman ustadan razı olsun çok teşekkür ederim inşallah sizinlede yüz yüzegçrüimek nasip olue bu arada osman ustanın selamı var size.....
korgi81
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti korgi81 » 22 Mar 2010, 20:12

kardeş şöyle söyleyeyim eğer aracındaki arzayı bulamadıysan sana tek kelimeyle şampiyon skoda servisine git osman usta ya teslim et ve içinde ufacık bir kuşku bile olmasın fiyat konusunda da uygun iş yapıyorlar ben bir arıza için 9 ay gezmediğim servis kalmadı ama boşuna gezmişim ugur beyin  tavsiyesini dinledim ve pişman olmadım anadolu yakasındaysana mutlaka ura derim.... 
korgi81
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti erdemveli » 31 Mar 2010, 21:57

benim gibi yap 1.9 diselim var ne subap ayar derdi ne çekiş ne yakıt 1 depo ile[45]litre 900 km yapıyor şehirler arası satıcaktım vazgeçtim 7 senedir tık demedi tavsiye ederim
erdemveli
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: erdem veli özdil
Nereden: Samsun
Arabanız: ford focus 1.6tdci

İleti osti01 » 04 Nis 2010, 09:05

SEVKET yazdı:bujileri değiştirdim bosh takdım buji kablosu değişdi bugünde baskıyı söktürdüm çıkan baskı nerdeyse sıfır ayarında sökmüşken yenisini takdık zaten ankaradan getirmişdim geride veremezdim ama araba yine aynı havaya gitti 350 lira disbürütörüde değiştirdik ama nafile düzelmiyo bunun basit bi derdi var ama bulunamıyor varmı aklına başka bişi gelen zaten bi motor kaldı :(

şevket kardeş sorununu çözdün mü bilmiyorum ama bu kadar işlemden sonra mutlaka bir şeylerin değişmesi lazım diye düşünüyorum. aklıma gelen başka bir şey lastik ebatlarında bi değişiklik var mı çünkü lastik ebatları arasındaki sürtünme katsayıları farklıdır. (olabilir)
Kullanıcı avatarı
osti01
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: osman
Nereden: Gaziantep
Arabanız: 99 mondeo ghia

İleti shooter » 18 Nis 2010, 12:01

beyler dün seferihisara gittim gene ama bu sefer boğaz kelebeğimi temizlettikten 2 hafta sonra ;) araç biraz değişti şimdi 4500 rpm de 150 km yapıyo önceden 135-140 derdi.. büyük ihtimal birde sübablara baktırıcam. çünkü ateşleme sistemini kontrol ettim hiçbir sorun yok.birde lambda sensörü var lanet olası çiğ benzin yaktırıyor onuda değiştirip buraya yazıcam çözülüp çözülmediğini kaç yapıyor yada yapmıyor diye :)
Mahir ER
www.izmirkameralarm.com - Güvenlik ve Alarm Hizmetleri

0850 225 0 135
Kullanıcı avatarı
shooter
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: Mahir ER
Nereden: İzmir
Arabanız: Felicia 1.3 MPI

İleti golgetolga » 14 Mar 2011, 17:47

Benim araç 4000 devirde 165 km yapıyor bilginize
Kullanıcı avatarı
golgetolga
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: tolgahan baş
Nereden: Sakarya
Arabanız: Favorit silver line glx

İleti mehmet.genç » 14 Mar 2011, 22:31

BANADA Bİ BİLGİ VEREN OLURSA ÇOK SEVİNİRİM.1.3 GLX KARBURATÖRLÜ STATİON VAGON.LPG DE MAKSİMUM KAÇ KM YAPAR.
mehmet.genç
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: mehmet genç
Nereden: Bursa
Arabanız: felicia

İleti forman37 » 14 Mar 2011, 22:32

ben dun asıldım gaza 160 ı gecıyo gayet rahat :) hemde lpg de
_FORMAN37_
_59 RE 132_

FAVORİT SİLVER LİNE
Kullanıcı avatarı
forman37
SCOUT
SCOUT

Ad Soyad: MUSTAFA ÖZCAN
Arabanız: NE ARABASI AMK?

İleti beyazkurt61 » 15 Mar 2011, 00:25

slm arkadaşlar bu sorun bendede var ama cozumu bulamıyorum akla gelecek herşeyı denedım sızden bır rıcam olcak bu aracın karburatoru arkasında ıkı hortum var bır arkadasımız bunların fotolarını cekıp paylaşsa yardımcı olsa bıze nerden nere baglanı yor bu hortumlar bende 130 yukarı cıkmıyorr arac artı devır satı 4 bıne gelınce sapıtıo 4 5 arası hızla vuruo duruyor bırde şole bı sorunum var arac 120 buldumu vıdesden cıkarıp boşa aldım da arac ıstop edıoyorr motor susuyo bı turlu cozemedık bu sorunu usdalar da anlamıyorr :(
Kullanıcı avatarı
beyazkurt61
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: çilingiroglu
Nereden: Trabzon

İleti beyazkurt61 » 15 Mar 2011, 00:42

bu konuyuyu bı usdamız cevaplasınnn :)
Kullanıcı avatarı
beyazkurt61
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: çilingiroglu
Nereden: Trabzon

İleti mehmet.genç » 15 Mar 2011, 08:31

beyazkurt arkadaşım.Ozan diye bi arkadaşın tavsiyesiyle karbüratöre giren havanın ordaki termostatı iptal ettim.Zaten daha önce iptal edilmişti ama sadece sıcak havaya çevriliydi ben onu soğuk havaya çevirdim.Hızla giderken boşa salladığında stop ediyordu artık onu yapmıyor.Hatta rolanti bi düşüyo bi çıkıyordu onuda kesti.karbüratöre giren havayo kontrol altına almayı dene bence.
mehmet.genç
CLASSIC
CLASSIC

İleti mehmet.genç » 15 Mar 2011, 08:33

formen37 arkadaşım senin araç 1,3 mü.
mehmet.genç
CLASSIC
CLASSIC

İleti sainz » 15 Mar 2011, 08:59

shooter yazdı:beyler dün seferihisara gittim gene ama bu sefer boğaz kelebeğimi temizlettikten 2 hafta sonra ;) araç biraz değişti şimdi 4500 rpm de 150 km yapıyo önceden 135-140 derdi.. büyük ihtimal birde sübablara baktırıcam. çünkü ateşleme sistemini kontrol ettim hiçbir sorun yok.birde lambda sensörü var lanet olası çiğ benzin yaktırıyor onuda değiştirip buraya yazıcam çözülüp çözülmediğini kaç yapıyor yada yapmıyor diye :)

Şanzıman oranlarını veya diferansiyel oranlarını veya lastik ebadını değiştirmediğiniz sürece belli bir devirde ve belli bir viteste aracın yapacağı sürat sabittir. Motorunu güçlendirseniz bile o belli viteste o belli devre ulaştığında yapacağı sürat aynıdır zira dişlilerin çapları hâlâ sabittir.
Yukarıda işaretlediğim ifadenizde ısrarlı iseniz, en basitinden göstergeler hatalı gösteriyor denilebilir.
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da yavaşlaması gerekiyorsa, 'Hak, kural' falan demeden, ilk davranan, arabasının kaderini başkasına bırakmayandır.
Kullanıcı avatarı
sainz
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Uğur AKAR
Arabanız: SEAT Ibiza 1.2TSI DSG N

İleti rasyonel » 15 Mar 2011, 19:27

aşağı yukarı aynı sorunlar bendede var araç suratliyken baoşa alınca motor stop ediyor bazen ancak yakıtta bir problem yok 365 km yol yaptım 35 lt gazla ortalama 100 110 km hızlan ancak 120 130 dan sonrası yok 130 u zor görüyorum.. bendeki problem nedir acaba
rasyonel
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: burak orta
Nereden: Sakarya

ÖncekiSonraki

Felicia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 7 misafir