Yakıtta yüzde 50 tasarruf

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

İleti BÜLENT BARAN » 06 Mar 2010, 12:50

Sıvı enjeksiyonlu LPG sisteminin dünya devi Vialle LPi, Temsa ile Türkiye pazarında yerini aldı. Yüksek teknolojisi ile yakıtı sıvı halde gönderen Vialle LPi’nin, benzine göre araçlarda yüzde 50 tasarruf sağladığı bildirildi.

Türkiye genelindeki 10 yetkili satıcısının yanı sıra Temsa Global yetkili satıcıları aracılığıyla hizmet veren Vialle, 2010 senesinde yetkili satıcı sayısını artırarak LPG dönüşümü yaptırmak isteyen otomobil sahiplerinin yanında olmaya devam edecek.

Tüm araçlara, bir iş günü gibi kısa bir sürede kolayca uygulanan Vialle LPi dönüşüm sistemi, fiyat ve performans açısından da kullanıcılarına avantaj sağlıyor. Buharlı sistem LPG dönüşüm kitlerinde aracın benzin ile ürettiği güç düşerken, Vialle LPi’de aracın benzinle ürettiği güçten yüzde 3-5 oranında fazlası üretiliyor. Bu sayede normal buharlı tip LPG dönüşüm kitine oranla yüzde 10’a, benzinli bir araca göre yüzde 50’ye varan oranlarda yakıt tasarrufu sağlıyor.

MOTORUN ÖMRÜNÜ KISALTMIYOR

LPG’li araçlarla ilgili kamuoyunda hakim olan “Motorun ömrünü kısaltıyor” inanışını da yıkmaya hazırlanan Vialle LPi’nin sahip olduğu sıvı enjeksiyon sayesinde silindire yakıt püskürtülürken soğutma etkisi sağlanıyor. Yüksek basınçla püskürtülen LPG yakıtı, silindir içerisine girdiği zaman, ortamdan sıcaklık alarak motoru soğutmaya başlıyor.

İleri teknolojiye sahip Vialle LPi’nin en önemli özelliklerden biri, motoru korumak, ayrıca motor sıcaklığı çok yükseldiğinde, soğutma sağlamak için kendiliğinden benzine geçmek. Üstelik bu geçişler, sürücü tarafından fark edilmiyor. Vialle LPi ile çalışan bir motorun ömrü, benzinli çalışmasındaki ömründen herhangi bir farklılık göstermediği gibi, yeni nesil Vialle LPi sistemleri, kullanıcılarına benzine göre de daha üstün özellikler sunuyor.

SİSMETMİN MALİYETİ 1250 EURO

İki yıl garantisi olan sistemin, 47 litreden başlayan 80 litreye kadar uzanan, silindirik, simit ve kaporta altı simit tank seçeneklerinden oluşan 30 farklı tank seçeneği mevcut. Sistemin 4 silindirli araçlar için tavsiye edilen fiyatı 1250 Euro+KDV, 6 silindirli araçlar için tavsiye edilen fiyatı 1500 Euro+KDV seçenekleriyle satışa sunuldu.

Bu haber 206 kez görüntülendi.

Bu habere yorum eklenmemiş, ilk yorumu siz ekleyin!
Yorum Ekle

< pluginspage=http://www.macromedia.com/go/getflashp =../../../../../../../../users/flash/BMC-750x100.swf width=750 height=100 =application/x-shockwave-flash menu="true" loop="true" play="true">

Kullanıcı avatarı
BÜLENT BARAN
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: feliace

İleti tunsew » 06 Mar 2010, 12:57

3000 tl yi geçer maliyet birde ne olduğu belirsiz. Ancak bugün lpg ye geçesim var. Benzine zam lpg ye indirim var.
Kullanıcı avatarı
tunsew
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Tuncay Kör
Nereden: Trabzon
Arabanız: octavia 1.2 tsı

İleti tezerozen » 06 Mar 2010, 13:47

[quote="tunsew"] 3000 tl yi geçer maliyet birde ne olduğu belirsiz. Ancak bugün lpg ye geçesim var. Benzine zam lpg ye indirim var.[/QUOTE]

Gerçkten mi ne kadr indirim oldu :)
2001 Octavia Elegance Combi
tezerozen
CLASSIC
CLASSIC

İleti emre_tokay » 06 Mar 2010, 13:54

[quote="tunsew"] 3000 tl yi geçer maliyet birde ne olduğu belirsiz. Ancak bugün lpg ye geçesim var. Benzine zam lpg ye indirim var.[/QUOTE]

İndirim yaptılarsa o zaman korkacaksın zam geliyor demektir :)
emre_tokay
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Emre TOKAY
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: A4 Octavia Elegance 2004 (SATILDI) Felicia GLXi

İleti mbarman » 06 Mar 2010, 14:12

o kadar para verecek olduktan sonra neden diesel kullanmayayımki
ÖMÜR DEDİĞİN BİR GÜNDÜR, O GÜN BUGÜNDÜR
Kullanıcı avatarı
mbarman
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: mehmet
Nereden: Kırklareli
Arabanız: SEAT LEON 1,6TDİ CR DSG STYLE BEYAZ 2011

İleti hakanerdogan » 06 Mar 2010, 14:21

Bence benzinli otomobile binmek uğruna tercih edilebilir, şöyle 1.8 MIVEC bir makinede çok hoş olur, hem piyasada dizel bırakmazsın hemde ucuza gidersin nispeten ve benzinli performansı Smile
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti mygokhan » 06 Mar 2010, 14:29

Yüksek motor gücüne sahip otomobilin varsa al bunu kullan mantıklı...

Ama bizim fındık motorlu araçlara gereksiz kanımca..
Skoda Fabia 2011 1.2 70 HP
mygokhan
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Gökhan
Nereden: Bursa
Arabanız: Skoda Fabia II FL 1.2

İleti mbarman » 06 Mar 2010, 14:32

aslında bu benzin/lpg/diesel tartışmasına dahil olmamakta kararlıydım amma sadece bir kerelik fikrimi beyan edeyim. bütün fosil yakıtlarda ısıl nerji özgül ağırlıkla doğru orantılıdır. dolayısı ile 1kg lpg=1kg benzin diyemessiniz. bunu hiçbir fizik kanunuda desteklemiyor. dolayısıyla hiçbir zaman lpg kullanarak benzinli performansı beklemeyin. ekonomi ewet ama performans sadece kendini kandırmak olur
Kullanıcı avatarı
mbarman
CLASSIC
CLASSIC

İleti WXW » 06 Mar 2010, 14:32

[quote="mbarman"] o kadar para verecek olduktan sonra neden diesel kullanmayayımki
[/QUOTE

elimizde bulunan, satmaya kıyamadığımız,yüksek donanımlı ve çok yakan benzinli aracımızdan tasarruf sağlamak için.(örnek : aldığımız zaman verecek paramız yok, artık bıktık zamlardan, denkleştirdik, alternatif arıyoruz lpg benzeri bir sistem). resimdeki araçta olduğu gibi:))

muhtemelen elimizdekini satıp aynı model dizel alsak bu parayı veririz birçok model için.

ben ekonomik gücüm yettiği sürece aracın orjinalliğini bozmak istemem.inşallah hepimize faydalı olur.
Kimseden fayda ummam, dilenmem kol kanat...
Kendi boşluk ve gök kubbemde uçar giderim...
Eğilmek, esaret zincirinden ağırdır boynuma..
Fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür bir şairim.

Kullanıcı avatarı
WXW
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Serkan
Nereden: Ankara

İleti mbarman » 06 Mar 2010, 14:37

[quote="WXW"] [quote="mbarman"] o kadar para verecek olduktan sonra neden diesel kullanmayayımki

[/QUOTE

elimizde bulunan, satmaya kıyamadığımız,yüksek donanımlı ve çok yakan benzinli aracımızdan tasarruf sağlamak için.(örnek : aldığımız zaman verecek paramız yok, artık bıktık zamlardan, denkleştirdik, alternatif arıyoruz lpg benzeri bir sistem). resimdeki araçta olduğu gibi:))

muhtemelen elimizdekini satıp aynı model dizel alsak bu parayı veririz birçok model için.

ben ekonomik gücüm yettiği sürece aracın orjinalliğini bozmak istemem.inşallah hepimize faydalı olur.[/QUOTE]
aslında bu aynen benim sorunuma benziyor. eşim manuel araç kullanmakta zorluk çekiyor. bende fabiamı okadar çok seviyorumki değiştirmek istemiyorum. bu yüzden mevcut şanzımanı otomatik bir şanzımanla değiştirmek gibi bir düşünce içine girdim. ancak ekonomik olarak (teknik yönünü karıştırmadım bile) bunun maliyeti en az 5000tl. oysa ben aracı satım 5000 versem muadil yada daha üst sınf mesela focustdci gibi bir araç alabiliyorum. ama gönlüm hep fabiadan yana.
Kullanıcı avatarı
mbarman
CLASSIC
CLASSIC

İleti Cihan_06 » 06 Mar 2010, 17:23

fabialarda lpg gerek yok zaten iktisatlı "fındık" Smilegibi motoru var 80bg araca gerek yok bunlara bakımını iyi yap korkmadan  bin.
En az 1600 motor yüksek BG güçlü araçlara uyar dizel alana kadar bunu taktırmak çok avantajlı ve mantıklı olur.
Cihan_06
CLASSIC
CLASSIC

Arabanız: Fabia classic 2007

İleti tyilal » 07 Mar 2010, 07:33

arkadaşlar benzin mi lpg mi konuşuyoruz fakat herkes en önemli konuyu atladı geçti.benzin ve dizel yakıtların yanmasından çıkan karbon oranları ne olacak?varsın lpg motorun ömrünü kısaltsın hp sini düşürsün 60 hp motor lazımsa 80 hp alırsın aynı ayara gelir fakat kirlenen çevreyi ve ciğerlerimize dolan zararlı gazları geri getirebilir miyiz?ben lpgyi seviyorum ve şiddetle savunuyorum
Kullanıcı avatarı
tyilal
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: İzmir
Arabanız: felicia 1.3 mpi

İleti WXW » 07 Mar 2010, 11:53

[quote="tyilal"] arkadaşlar benzin mi lpg mi konuşuyoruz fakat herkes en önemli konuyu atladı geçti.benzin ve dizel yakıtların yanmasından çıkan karbon oranları ne olacak?varsın lpg motorun ömrünü kısaltsın hp sini düşürsün 60 hp motor lazımsa 80 hp alırsın aynı ayara gelir fakat kirlenen çevreyi ve ciğerlerimize dolan zararlı gazları geri getirebilir miyiz?ben lpgyi seviyorum ve şiddetle savunuyorum[/QUOTE]

haklısınız ancak maalesef o kadar motor seçeneği vermiyorlar bize.yaptığımız motor tartışmalarından görebilirsiniz ve böyle bir kaynağı (lpg) sadece birkaç firma fabrika çıkışlı olarak verebiliyor.bizde sonradan taktıgımızda bir dolu problemle karşılaşıyor, bu seferde parça değştirip veya diğer kimyasalları kullanıp yine cevreyi kirletiyoruz.üstelik böyle ütopik bir düşüncede (çünkü uygulanıp fayda alınacaksa tüm dünyada uygulanmalı/ yoksa amerikalının ülkesinde bağırttığı v12 motorun kirliliğini ve bunun etkilerini ben de burada yaşıyorum) havada kalıyor.ha biz karıncanın koca yangına müdahale ettiği gibi mücadele edelim ancak bence gelecek sadece ve sadece elektrikte ve yine maalesefki nükleer enerjide.
Kimseden fayda ummam, dilenmem kol kanat...
Kendi boşluk ve gök kubbemde uçar giderim...
Eğilmek, esaret zincirinden ağırdır boynuma..
Fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür bir şairim.

Kullanıcı avatarı
WXW
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Serkan

İleti quickcan » 07 Mar 2010, 16:22

[quote="mygokhan"]Yüksek motor gücüne sahip otomobilin varsa al bunu kullan mantıklı...

Ama bizim fındık motorlu araçlara gereksiz kanımca..

[/QUOTE]

+1..

OCTAVIA
V
ıRS
Kullanıcı avatarı
quickcan
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Can ÇAKMAK
Arabanız: 2005 Octavia A4 Ambiente Plus

İleti tyilal » 07 Mar 2010, 21:22

doğru haklısın ama hani bir hikaye vardır ya bir adam sahilde kıyıya vuran yengeçleri denize geri salıyormuş.birisi demişki -sahil yengeçten geçilmiyor senin kurtardığının birkaçının ne faydası var? bizimki de o hesap ben kendi payıma düşen önlemimi alıyorum gerisine birşey yapamam
Kullanıcı avatarı
tyilal
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: İzmir
Arabanız: felicia 1.3 mpi

Felicia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 4 misafir