felicia mı susuz kullanmışım yardım :S

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

felicia mı susuz kullanmışım yardım :S

İleti akinerkan » 16 Mar 2010, 20:33

acemilik işte arkadaşlar suyu kontrol etmeden yaklaşık 50 km kullandım, su *0* mış :S zararı olmuş mudur? hemen şaşal su doldurdum. bir de yağ çubuğundaki ölçüme yarayan kısmın sonuna daha yakın[(--:::-----------)  noktalı kısmı aşağıda düşünün] yağ doldurmam gerekir mi shell deki eleman yağ lazım dedi acaba satmak için mi uydurdu? bi de sol arka farı  vurduk :) geri farı siyahımsı olan kırıldı... kullandıkça dikkatim artacak inşalah saygılar...

akinerkan
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: İzmir
Arabanız: 96 Felicia GLX

İleti C@GL@R » 16 Mar 2010, 21:22

su sıfır seviyesine kadar nasıl indi bir anda inmez demekki siz bayağı kullanmışsınız susuz. şanslıysanız birsey olmamıştır. ilerleyen zamanda bir sorun çıkar veya çıkmaz. suyu bu aralar sık sık kontrol edin. yağ konusunda haklı bence azalmış eklerseniz iyi olur.. far konusunda şimdilik bantlayın idareten:) maşşallah ilk arabanız heralde.
tüm araçların arıza tesbit cihazı için bana ulaşın..
Kullanıcı avatarı
C@GL@R
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: ÇAĞLAR
Nereden: Isparta
Arabanız: Seat LEON 1.6 Stylance 2007 / Lpg(atiker)

İleti xMEGANx » 16 Mar 2010, 21:31

hakkaten ya bende 1 aydır biniyorum hiç bakmadım yağına suyuna tuzuna biberinee.. hafta sonu servisten çıkınca bi göz atim =) acaba servis benim yerime bakıyomudur ya =)
-Peugeot 307 Makyajlı 1.6 HDI Comfort Alp Beyaz //
-PΞUGΞФТ З07

MUSTAFA KEMAL ATATÜRK
* B O S S
*Skoda Tutkunu *Octavia Hayranı *Elegance Zevki
Kullanıcı avatarı
xMEGANx
SCOUT
SCOUT

Ad Soyad: MEHMET ÖZCAN
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: Peugeot 307 Yeni Kasa Beyaz 1.6 HDI / 34 EU 8105

İleti onurhan2006 » 16 Mar 2010, 21:41

bende favomu ilk aldığımda sağ dikizi çöp kutusuna çarpmıştım çok zoruma gitmişti ama o acemilikten değil tamamen dikkatsizlikten eşşek kafalılığımdan olmuştu LOL
Volkan İtfaiye Araçları San. ve Tic. A.Ş.
Kalite Kontrol ve Teslimat Şefi
Onur DURMAZ
Kullanıcı avatarı
onurhan2006
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: ONUR DURMAZ
Arabanız: 1993 SKODA FAVORİT LX MEKATRONİK

İleti xMEGANx » 16 Mar 2010, 22:37

[quote="onurhan2006"]bende favomu ilk aldığımda sağ dikizi çöp kutusuna çarpmıştım çok zoruma gitmişti ama o acemilikten değil tamamen dikkatsizlikten eşşek kafalılığımdan olmuştu LOL [/QUOTE]
konumuzla ne alakası var kardeşim LOL favonuda al git LOL
-Peugeot 307 Makyajlı 1.6 HDI Comfort Alp Beyaz //
-PΞUGΞФТ З07

MUSTAFA KEMAL ATATÜRK
* B O S S
*Skoda Tutkunu *Octavia Hayranı *Elegance Zevki
Kullanıcı avatarı
xMEGANx
SCOUT
SCOUT

Ad Soyad: MEHMET ÖZCAN
Arabanız: Peugeot 307 Yeni Kasa Beyaz 1.6 HDI / 34 EU 8105

İleti efboacestc » 16 Mar 2010, 23:22

benimde geçen radyatöre takılan hortumun birleştiği yer kırılmış yaklaşık 1 km gittim hiç bi sorun olmadı inş olmaz sendede
efboacestc
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Ahmet
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: Golf GTİ (limited edition)

İleti onurhan2006 » 17 Mar 2010, 00:18

[quote="xMEGANx"][quote="onurhan2006"]bende favomu ilk aldığımda sağ dikizi çöp kutusuna çarpmıştım çok zoruma gitmişti ama o acemilikten değil tamamen dikkatsizlikten eşşek kafalılığımdan olmuştu LOL [/QUOTE]
konumuzla ne alakası var kardeşim LOL favonuda al git LOL
[/QUOTE]

harbiden ne alakaysa susuz kullanımla benimkide laf işte LOL
Volkan İtfaiye Araçları San. ve Tic. A.Ş.
Kalite Kontrol ve Teslimat Şefi
Onur DURMAZ
Kullanıcı avatarı
onurhan2006
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: ONUR DURMAZ
Arabanız: 1993 SKODA FAVORİT LX MEKATRONİK

İleti ugur_clskn » 17 Mar 2010, 01:25

suyun tamamen bitmiş olması aklıma kaçak olma ihtimalini getiriyo yada az az kaçırıyo siz uzun süredir unutmuşşunuz bakmayı. araç faal olduğuna göre bişey olduğunu zannetmiyorum belkı conta yıpranmıştır bi parça bundan sonra dikkat edin su kaçağı varsa ihmal etmeyin ufacık şeyden dünya zarar çıkmasın başınıza. benımde bu aralar zırt pırt su hortumlarım patlıyo isyandalar topluca antifiriz yediklerinden beri..
PEUGEOT 306 1.6 SEDAN
Kullanıcı avatarı
ugur_clskn
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: uğur çalışkan
Arabanız: felicia 1.3lx idi

İleti efboacestc » 17 Mar 2010, 03:47

benim felinin suyu boşaldığını anlamamıştım hararetede hiç bakmamıştım rölantide stop edicek gibi oldu
gaza basınca şakır şakır zincir sesi gibi bi ses geldi arabayı park ettim baktım duman atıyo kaputu açtım gece vakti bişey göremedim
sabah açtım üstten su dolduruyorum alttan akıtıyor baktım hortumun bağlantı yeri kırılmış kendim yaptım idareten su ekledim sonra tamirciye gittim çok şükür sorun yoktu 5 lira ya hallettim
efboacestc
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Ahmet
Arabanız: Golf GTİ (limited edition)

İleti felicia_3437 » 21 Mar 2010, 01:55

yaklaşık bir ay önce sabah işe gitmek icin kalktım felime kontahı cevirdim ilk defa tek marşta lamamıştı benım canım kızım indim baktım bırşey görünmüyordu sonra marşı yenıden basınca calıştı ve  geri indim bir baktım devirdayım delinmiş haşırhaşır su atıyro  hemen tamrcıye götürdüm keşke götürmez olsaydım oraya adam yaptı 40 km yol gıtım topla saat gece 1 sularında bır ses koptu aractan bir duman bır de baktım kaputu acıpta yedek su kapı yarılmış felicia ya ya antıfırız sız bırakmayın yada hıc koymayın bırden görünce surekli su ile alkalı sorun yapıyor ta bi benım ustanın bana actığı masraf 1000 tl yı gectı conta yaktık o acıldı baktım pistonlar cızılmış gölmelek biston sekman rektefıye baskı balta ıvır sıvır  dünde baktyım öncam buh tutuyor kabutu actım bu seferde kalarufer peteğinde sorun var felicia da mutlaka antıfırız koyun koymasanız kış gelince koyarsanı başınız derten kurtulmuyor nedenı de aracın motorunun alamiyon olmaı ama gavur kızı ıyı gıtıyor
FeLiŞ 1995 34 ylt 20
Kullanıcı avatarı
felicia_3437
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: M SELİM AKIN
Arabanız: FELİCİA LX

Felicia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir