debriyaj teli değişti. debriyaja basınca ses geliyor!!!

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

debriyaj teli değişti. debriyaja basınca ses geliyor!!!

İleti sancareee » 29 Mar 2010, 15:44

selam arkadaşlar, feliciamın debriyaj teli koptu ve yan sanayi telle değiştirttim. Taktıktan 1 hafta sonra debriyaja basınca ses gelmeye başladı ve tekrar götürdüm bir kaç yere yağ damlattılar. Aradan 1 hafta daha geçti yine ses gelmeye başladı. bu seferde teli söküp komple içini yağladılar. şuan ses gelmiyor ancak arabayı ortalama 3-4 saat kullanırsam ses yapmaya başlıyor. telin orjinalinimi almak gerekir acaba? Bu konu hakkında yorum yapacak arkadaşlar şimdiden teşekkürler...

sancareee
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: sancar bay
Nereden: İzmir
Arabanız: felicia 1.3 lx

İleti osti01 » 06 Nis 2010, 12:53

debriyaj kablosu iki parçadan oluşur bi tanesi içteki ince sayılabilecek kablo, diğeri dıştaki hotum gibi olan kablo,
tahminime göre dış kablonun debriyaj pedalına yakın bir bölümünde plastik kısımları aşınmıştır. çünkü bu bölümde sürtünme diğer yerlere göre daha fazladır.
bu plastik aşınınca iç halat dış halatın metal kısmına temas ediyordur. (tabi bi ihtimal.)

bu arada kablolar yeni nasıl böyle olur dersen (söküp tekrar kontrol etsinler. dış halatla beraber)
Kullanıcı avatarı
osti01
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: osman
Nereden: Gaziantep
Arabanız: 99 mondeo ghia

İleti lostar58 » 06 Nis 2010, 13:20

debriyaj telin yerli ise o sesi yapar felicia veya favoritlerde normaldir orj. takman lazım o teli taktır orj. ses kesilsin
lostar58
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: OKTAY
Nereden: İstanbul (Avr.)

İleti driver112 » 17 Nis 2010, 17:27

ben de debriyaj telini değiştirdim. şehir içinde biraz yol gidince benim debriyaj da ses yapıyor. hatta biraz da sertleşiyor. arada bir teli yağlıyorum düzeliyor. sonra tekrar başlıyor. bakalım ne yapacağız .
driver112
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: felicia

İleti octaviaman » 17 Nis 2010, 20:25

Bir arkadaş olayı kökünden çözmek için debriyaj telinimi iptal etmişti :) ,öyle bir topic vardı tam anımsayamadım :?
Kullanıcı avatarı
octaviaman
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: İzmir
Arabanız: Octavia Ambiente 1.9TDI

Felicia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 13 misafir