FELICIA KONTAK KİLİDİ BOZULDU :(

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

FELICIA KONTAK KİLİDİ BOZULDU :(

İleti ademegmen » 02 Nis 2010, 17:58

MERHABAR,

Geçen gün arabama bindim kontağa anahtar bir türlü girmedi ne yaptıysam olmadı. Allahtan servise çok yakındım gelip baktılar. Kontak bilya dağıtmış. Bırakacaksın ancak yarın alırsın anahtara göre bilya yapılacak dediler. Tamam dedik bıraktık. Ertesi gün aldım arabayı anahtarı taktım çalıştı, aldım eve getirdim. Sabah kontak açılıyo marş basmıyor, delirdim olmadı en sonunda vurdurarak çalıştırdım. Tekrar servise gittim, kilit değişmesi gerek yarın alırsın dediler eyvallah dedim. Ertesi gün gittiğimde bi baktım benim anahtarın yanında bi anahtar daha. Eski kilit olmamış değiştirmişler şimdi iki anahtar var. Kapılar ve bagaj orjinal anahtar, kontak farklı anahtar. Açıkçası iki anahtar bana çok kaba geldi soğudum valla. Bunu düzeltmenin bi yolu varmı acaba? Komple kilit sistemini değiştirsem kaça gelir bilgisi olan varmı? Yada orj. anahtara göre kontak kilidi yapılıyormu?

Kullanıcı avatarı
ademegmen
CLASSIC
CLASSIC

İleti önder38 » 02 Nis 2010, 18:43

anahtarcılarda kapılar ve bagaj kilidini yeni anahtarınıza göre ayarlatabilirsiniz. çok maliyetli birşey değil kilit başı 10-20 arası birşeye yaparlar sanırım.
FABİA TDI Sedan
Kullanıcı avatarı
önder38
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Kayseri
Arabanız: Fabia TDI

İleti AhmetH » 02 Nis 2010, 19:29

servis maduru olmuşsunuz belliki ...

benimde başıma geldi yıllar önce yolda kaldım, benzin istasyonunda direksiyonum kilitlendi anahtarımda dönmez oldu.. :D hemen servis kitapçığında yazan izmirdeki bütün yetkili acil servisleri aradım kısmetten bor-ser yapıyordu bir tek o zamanlar.. ordan den geldiler kaldığım yere önümde yaptılar 15 dakikada topladılar bitirdiler ve döndüler...
Kullanıcı avatarı
AhmetH
SCOUT
SCOUT

Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: '16 Golf 7 1.2tsi dsg allstar

İleti C@GL@R » 02 Nis 2010, 19:41

eski arabamızda kontak bozulduğu için bende bir süre iki anahtarla dolaştım merkezi kilit olduğu için sadece kontak anahtarı olduğu için sorun olmadı..merkezi kilit varsa sizde sadece kontagı alın yanınıza.. yaptırmak istesenizde uygun bir fiyata yaparlar sanırım tahmini 30-50 arası
tüm araçların arıza tesbit cihazı için bana ulaşın..
Kullanıcı avatarı
C@GL@R
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: ÇAĞLAR
Nereden: Isparta
Arabanız: Seat LEON 1.6 Stylance 2007 / Lpg(atiker)

İleti recebov » 02 Nis 2010, 23:59

bence 2 anahtarla dolaşın masraf yapmayın.
recebov
CLASSIC
CLASSIC

İleti 34SCU59 » 03 Nis 2010, 00:50

termik bozulmustur benimde basıma geldi geçmiş olsun
NEW İBİZA CUPRA 2013 YEARS..
34SCU59
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Barbaros ÇAKIR
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: 2011 FORD C-MAX TİTANYUM X 1.6 TDCİ

İleti tyilal » 03 Nis 2010, 02:35

kilitçi göbeği tamir eder yada yeni göbek alırsın silindirini dağıtıp eski kilitten tırnakları aktarırlar nereden mi biliyorum benim felicianın bütün göbeklerini kendim tamir ettim söküp toplaması çok pratik marş basmıyorsa termik kontağını yaklaşık 25 tlye satıyorlar hiç boşu boşuna 2 anahtarla dolaşma
Kullanıcı avatarı
tyilal
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: İzmir
Arabanız: felicia 1.3 mpi

Felicia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir