Contayı Değiştiriyorum, Tavsiyelerinize İhtiyacım Var!

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Contayı Değiştiriyorum, Tavsiyelerinize İhtiyacım Var!

İleti frostbite19 » 06 Haz 2010, 09:19

Şu an iyi gibi, motorun çalışmasından belli oluyo gibi zaten hortumlarda fln şişme yok, ama zamanla belli olcak tabi sağlıklı bişey olup olmadığı.
Olmazsa da kapak değişcek artık napalım.
Yamulma olmamış ama galiba

?Life is a tale told by an idiot

-- full of sound and fury,

signifying nothing.?

William Shakespeare
Macbeth Act 5, scene 5, 19?28
Kullanıcı avatarı
frostbite19
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Fahri
Nereden: Konya
Arabanız: Octavia Ambiente Combi 2004

İleti felicia_3437 » 06 Haz 2010, 14:25

frostbite19 yazdı:Arkadaşlar conta işi şimdilik tamam. Motor gayet iyi, düzeldi, termostatı da Polonya malıymış bi termostat taktık, şimdilik güzel, sorun yok tıkır tıkır.
1000km de subap fln ayarı yapılacak bi,

Yanlız şöyle bi sorun oldu, Motor kapağında fazla pay kalmadığı için usta taşlama yaptırmadı, ozaman hiç ayar tutturamayız, taşlamadan deneyelim gittiği kadar gitsin , bidahaki sefer yaparsa kapağı yenileyecez artık mecbur dedi.

İdare eder mi acaba diye böye yaptı yani.
Fiyat olarak ta fazla bişey tutmadı, denemeye değer galiba...

arkadaşonasıl ustaymış ya anlamadım motr bulpohu kaynaklanır taşlanır taşlanmayan ust kapaha conta taksan ne takmasan ne bu sefer motora su alır mototr bulahınu dıkışlerını acar yagın camura döner aracı dıkatlı kulan benden demesı alt ve ust boluk değiştirdim ülkemın cok bılmış ustaları sayesınde dıkatlı olun saygılar
FeLiŞ 1995 34 ylt 20
Kullanıcı avatarı
felicia_3437
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: M SELİM AKIN
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: FELİCİA LX

İleti AhmetH » 06 Haz 2010, 15:24

Selim Kardeş senin yazıları bazen anlamak için eczacı gibi zorluyorum kendimi :lol: :P
Kullanıcı avatarı
AhmetH
SCOUT
SCOUT

Arabanız: '16 Golf 7 1.2tsi dsg allstar

İleti bozkurt_51 » 11 Haz 2010, 21:36

valla hocam inşallah bir sorun çıkarmaz bundan sonra.bende 3 ay evvel bir 90 model favorit aldım.aracı aldığımda conta yanık araba yatalak durumdaydı.aldığım arkadaş iki kez conta yakmış ve yaptırmış.düzen tutmamış.ben aracı alınca ustaya çektik usta yapar4ım sorun çıkmaz dedi ama ben açılmışken komple motor yaptıralım dedim.hem blok rektifiyeye gitti hemde sibop piston segman gömlek vs. ler değişti.hiç değilse kafam rahat etti.üst kapak contasını devamlı yakmaya başladıysa motor bloğu bir yerden hava alıyor demekmiş.her ne kadar üst kapağı taşlatsan düzeltsende motor bloğu üzerindeki kısımı taşlatamadağın için tekrar yakar deniliyor.ben rektifiyeyi o yüzden yaptırttım.zaten hararet yapınca üst kapak contasını yakıyor.hararet yapınca da motora zarar veriyor.en güzeli ikide bir kapak contası değiştirip masraf etmektense durumunuz varsa motoru komple yaptırıp rektifiye ettirin bence.
Her lafa verilecek bir cevabım vardır.Lakin ; bir lafa bakarım ,laf mı diye? Birde adama bakarım , adam mı diye ?
Kullanıcı avatarı
bozkurt_51
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: alpaslan baba
Arabanız: favorit 136L

İleti frostbite19 » 16 Haz 2010, 18:40

Bizim subaplar falan de yakın değişti zati ya.

Bikere subaplardan biri takıldı, salak subap niye takılıyosa, açık kalmış, 3silindir gidiyoduk, sora bütün

subapları falan değiştirttik, haliyle rektefe gibi bişi oldu yenilendi başka bişeyler de.

Yok yok bu düzen ttmayacak ama dediğin gibi komple kapağın falan değişmesi lazm. Şimdili iyi bakalım

nolcak...

?Life is a tale told by an idiot

-- full of sound and fury,

signifying nothing.?

William Shakespeare
Macbeth Act 5, scene 5, 19?28
Kullanıcı avatarı
frostbite19
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Fahri
Nereden: Konya