felicia kullanıcıları dikkat

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

felicia kullanıcıları dikkat

İleti driver112 » 06 Nis 2010, 13:35

öncelikle herkese selam. şunu belirteyim ki ben bir servisle veya tamirciyle hiçbir alakam yoktur. 5 senelik bir felicia kullanıcısı olarak kendi deneyimlerimi anlatıyorum. arabayı aldıktan sonra ilk önce termostat bozuldu. iki defa yan sanayi termostat değiştirdim, ikisinde de azkalsın motoru yakıyordum. en sonunda servise gittim ve orjinal komple termostat taktırdım. biraz pahalı oldu fakat şu ana kadar bir problem yok. fan müşürüne gelince en uygununun 80-85 derecelik olduğunu birkaç denemeden sonra tespit ettim. geçen yaz arabada gaza basınca bir titreme oluyordu. neyse sorunun aks kafalarından meydana geldiği anlaşıldı. aldım iki tane yan sanayi dış aks kafası gittim bir ustaya. (aks kafalarının sekmanı kalın geliyor). usta biraz uğraştı parçanın içinden çıkan sekmanı bir türlü takamadı. çünkü sekman kalın. sonradan anladım ki adam sekmanın yarısını kesmiş ve yarım sekmanla takmış kafayı. diğer kafaya ise hiç sekman takmamış. daha altı ay geçmedi bir baktım aks körüklerinin ikisi yırtılmış ikisi de yırtılmak üzere. orjinali 10 sene gidiyor,yan sanayi 6 ay. neyse gittim başka bir ustaya usta aks millerini söktü ve aks sekmanlarının birinin yarım olduğunu,diğerinin hiç olmadığını gördük. bu sekman takılmazsa seyir halindeyken aks çıkması meydana gelebilirmiş. neyse körüklerin içinden sekman çıkmadı. parçacıdan bir çift daha aldım. onlar da kalın. usta en sonunda kendi parçalarının arasından uygun bir çift sekman buldu ve taktı. bakalım bu körükler kaç ay gidecek? buradan yan sanayi parça üreticilerine sesleniyorum.. lütfen biraz kaliteye de önem verin ve üretilen parça arabaya uygunmu değilmi kontrol edilsin. tabii bizleri yan sanayi parçaya iten pahalı servis ve yedek parçaya ne söyleyeceğini bilemiyorum. biraz uzun bir yazı oldu ama son olarak bir problemim daha var. sebebini bilen varsa cevap yazsın. arabanın motoru fazla ısınınca arabayı kalkışta zorlayınca ateşleme trafosunun sigortası atıyor. sigorta 15 amperlikti.bu arıza başlayınca ben 25 amper sigorta takmaya başladım.. inşallah tamamen arıza yapıpta biryerlerde yolda kalmam. ben bir devlet memuru olarak şimdi bu arıza için servise gitsem dünyanın parasını isteyecekler, diğer ustalar anlamıyorlar. bakalım ne yapacağız..birde arkadaşlar sakın boğaz kelebeğini ellemeyin. ben forumda yazıldığı gibi temizlemeye kalktım da allahtan bir enjeksiyon tamircisinin sayesinde 150 tl ye işi kurtardım. sakın ellemeyin!!!

driver112
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: felicia

İleti driver112 » 07 Nis 2010, 10:27

güncel... ayrıca bişey daha geldi aklıma. geçenlerde sol dikiz aynasını kırmış çocuklar. tamamen kırılmamış ayna. ortasından çatlamış. gittim bir parçacıdan ayna camı aldım. orjinal ayna tümsek ayna yani geniş açılı. aldığım ayna ise düz ayna. baktığında arkadaki arabanın farlarını görüyorsun. başka da birşey göremiyorsun. ben bunu sonradan fark ettim ve 15 tl verdiğim aynayı tekrar çıkardım ve eski çatlak aynayı taktım. yani parçayı yapanlar en azından orjinale yakın üretim yapsalar daha iyi olur kanımca. şimdi ben aynaya verdiğim paraya mı yanayım yoksa aynayı kullanamadığıma mı? birde tamirciler diyorki <skoda kullanıcıları çok titiz insanlar> . gelde titiz olma ....neyse geçenlerde bir oto camcısında biraz orjinale yakın bir ayna buldum da onu taktım. tabii düz ayna çöpe gitti.
driver112
CLASSIC
CLASSIC

İleti xXx » 08 Nis 2010, 17:03

ARACIM 7 YILDIR BENDE BUNLARIN HİÇBİRİ BENDE OLMADI...HİÇ BİR SORUNU OLMADI ŞİMDİYE KADAR...

SKODA FELİCİA 01''

Kullanıcı avatarı
xXx
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Ankara

İleti recebov » 08 Nis 2010, 21:13

ARABANMI VAR DERDİN VAR.
recebov
CLASSIC
CLASSIC

İleti driver112 » 09 Nis 2010, 10:59

haklısın recebov. araban mı var derdin var...ayrıca eemre 8004 kardeş sorun zaten arabada değil ki, yan sanai parçalarda .....bence felicia fabiaya göre daha az sorunlu bir araba. forumdaki fabia arızalarını okuyunca bundan sonraki arabam kesinlikle bir fabia olmayacak..
driver112
CLASSIC
CLASSIC

İleti boranbey42 » 09 Nis 2010, 15:30

bende felicia kullanıyorum driver 122 rumuzlu arkadaş peki kelebeği nasıl yaptırdın 150 tl ye.onuda anlatta bilelim.benim arabadada aynı sorun varda.
baha3543@hotmail.com
boranbey42
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: mustafa koçak
Nereden: Konya
Arabanız: skoda felicia

İleti driver112 » 09 Nis 2010, 18:41

ben forumda yazıldığı gibi boğaz kelebeğini temizledim. ondan sonra rölanti aptallaştı. bir 2000 devire çıkıyor, bir 1000 devire iniyor bir 2500-3000 devire çıkıyordu. arabayı zar zor ustaya kadar götürdüm. usta önce adaptasyon yaptı, olmadı. daha sonra rölanti motorunun kapagını açarak rölantiyi eliyle mekanik olarak ayarladı. ama nasıl yaptığını göremedim. daha sonra tekrar adaptasyon yaptı ve düzeldi. sonra bana bir daha elleme diye sıkı sıkı tembihledi. bu parçanın orjinali bayağı bir pahalıymış.
driver112
CLASSIC
CLASSIC

İleti sozcan » 17 Nis 2010, 16:48

ARKADAŞLAR HEPİNİZE ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM GAYET GÜZEL PAYLAŞIMLAR
Kullanıcı avatarı
sozcan
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: Selçuk ÖZCAN
Nereden: Adana
Arabanız: FELİCİA GLX

İleti felicia042 » 17 Nis 2010, 21:53

Forumda resimli anlatıma bakarak boğaz kelebeğini bende temizledim ama arkadaşın anlattığı gibi bir problemlede karşılaşmadım aksine temizledikten sonra arabadaki 2000 devirde takılma sorunu hemen çözüldü. 2-3 aydırda hiç rölanti problemide yaşamadım saat gibi çalışıyor. Ame menun olmadığım yönleride var tabiiki mesela kalkışda yarım debriajda ön sağ tekerde titreme oluyor, heralde aks başlarından bu, öğle tahmin ediyorum. bilmediğim ama zararına görmediğim sıcak havalarda yavaş giderken çukura falan girdiğimde sanki ön amartisörlerden ses geliyor. belki başka yerde olabilir..
Kullanıcı avatarı
felicia042
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: ayhan
Nereden: Konya
Arabanız: VW POLO 1.0

İleti mehmet.genç » 26 Nis 2010, 21:27

Driver 112 arkadaşım,gaza basınca titreme benim araçtada oluyor şu anda hangi ustaya nereye götürsem bilemedim.Geçen ön bagaj teli koptu kaportacı 3 saatte zor çözdü sorunu.Bu titreme olayında dolayı ne gibi ciddi bir sorun çıkabilirki.5bin km daha gitmezmi mesela;?
mehmet.genç
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: mehmet genç
Nereden: Bursa

İleti driver112 » 28 Nis 2010, 09:24

mehmet.genç yazdı:Driver 112 arkadaşım,gaza basınca titreme benim araçtada oluyor şu anda hangi ustaya nereye götürsem bilemedim.Geçen ön bagaj teli koptu kaportacı 3 saatte zor çözdü sorunu.Bu titreme olayında dolayı ne gibi ciddi bir sorun çıkabilirki.5bin km daha gitmezmi mesela;?

gaza basınca titreme varsa büyük ihtimal aks kafalarında boşluk vardır. tabii motor kulaklarını da bir gözden geçirmek lazım ama 99% aks kafasındandır. benim arabada öyleydi. herhangi bir ustaya götürün bir baksın. tamiri yok. aks kafalarının değişmesi gerek...çok pahalı değil. böyle kullansanız ne olur bilmem ama ben arabada bir arıza olduğu zaman hasta oluyorum. yolda kalma riskide var tabii.
driver112
CLASSIC
CLASSIC

İleti mehmet.genç » 28 Nis 2010, 21:16

ustaya götürdüm aks dan değil dedi.Aracı alalı daha yeni oldu alışamadım zaten 1.3 motor olmasına biraz daha zaman geçsin devam ederse yine baktırcam.teşekkür ederim bu arada.
mehmet.genç
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: mehmet genç
Nereden: Bursa

Felicia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 6 misafir