Hararet Hakkında.. Acil..

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Hararet Hakkında.. Acil..

İleti ablukada » 16 Nis 2010, 12:30

Öncelikle, yeni üye olarak tüm Skoda ahalisine selamlar.. :!:

Aracımız; 2000 Felicia Combi 1.3 Glxi

Yaklaşık 1 hafta önce hararet sebebiyle aracın kapağı taşlandı ve contası değişmişti..

Feliciamızla bu sabah dikkat etmeyerek hararet en üst çizgide yaklaşık 5-6 km yol gittim ve sonra farkettim harareti. Baktım ki aracın suyu hiç yok, suyu tamamen doldurdum ve 1 dk. sonra su tekrar tamamen boşalmış.. Bunun üstüne mecburen 5 km. daha giderek eve geldim.. Toplamda 10 km. gibi birşey gittim yüksek hararetle, sizce aracımda büyük bir sorun yaşanır mı, bu sorunu nasıl halledeceğiz?

:?:

Kullanıcı avatarı
ablukada
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Barış Çeltik
Nereden: Sakarya
Arabanız: Felicia 1.3 Glxi Combi 2000

İleti C@GL@R » 16 Nis 2010, 12:45

anladığım kadarıyla daha öncede hararet yaptı ve kapağı taşlandı...hararetin sebebini usta söylemedimi veya birsey yapmadımı hararet müşürü vs..
tüm araçların arıza tesbit cihazı için bana ulaşın..
Kullanıcı avatarı
C@GL@R
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: ÇAĞLAR
Nereden: Isparta
Arabanız: Seat LEON 1.6 Stylance 2007 / Lpg(atiker)

İleti ablukada » 16 Nis 2010, 12:58

Evet önceden de hararet yapıyordu ama hiç böyle olmamıştı. Usta, conta yanık ondan hararet yapar demişti ve contayı değiştirdik, kapağı taşladı, baskı balata değişti vs.. 1 hafta sonrasında niye böyle birşey oldu onu anlamadık biz de.. Acaba 10 km. susuz şekilde gitmenin motora bir etkisi olmuşmudur yada conta yeniden yanmış olabilir mi? Bunun endişesi var bizde şuan.. :love:
Kullanıcı avatarı
ablukada
CLASSIC
CLASSIC

İleti C@GL@R » 16 Nis 2010, 13:14

10 km tamamen susuz gitmişseniz olurdu ama su eklediğiniz için sanmıyorum. radyötör fanı normal calısıyormuydu hararet sırasında.
tüm araçların arıza tesbit cihazı için bana ulaşın..
Kullanıcı avatarı
C@GL@R
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: ÇAĞLAR
Nereden: Isparta
Arabanız: Seat LEON 1.6 Stylance 2007 / Lpg(atiker)

İleti ablukada » 16 Nis 2010, 14:16

caglarkrbyk yazdı:10 km tamamen susuz gitmişseniz olurdu ama su eklediğiniz için sanmıyorum. radyötör fanı normal calısıyormuydu hararet sırasında.

Yok işin ilginç tarafı fan hiç çalışmadı, ama suyun bitmesini anlayamadım, durup dururken hortumlar vs.. mi delindi ya da yırtıldı acaba.. :?
Kullanıcı avatarı
ablukada
CLASSIC
CLASSIC

İleti Safariali » 16 Nis 2010, 15:05

kardeşim conta değişiminde en önmemli şey taşlama değil blok saplama vidalarının yenilenmesi gerek kardeş yoksa 1000 km ye kalmaz yıne aynı şey başına gelebilir
Safariali
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Ali desidero
Nereden: Aydın
Arabanız: Seat cordoba vario

Felicia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 5 misafir