FELİCİA'DA BAGAJ KAPISI MERKEZİ KİLİTLE AÇMA

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

FELİCİA'DA BAGAJ KAPISI MERKEZİ KİLİTLE AÇMA

İleti turnalarkenan » 21 Nis 2010, 17:13

MERHABALAR,
ARANIZA YENİ KATILDIM. 1998 MODEL FELICIA GLX İ 1,3 ARACIM VAR. ARKA BAGAJ KAPAĞINI MERKEZİ KİLİT KUMANDASI İLE AÇABİLİRMİYİM? BAĞAJ KISMINDA İNCELEDİĞİMDE BOŞTA DIRAN BİR KABLO TAKILACAK YER MEVCUT ANCAK ORJİNALİNİ BİLMEDİĞİM İÇİN BÖYLE BİR İŞİN DOĞRULUĞUNU BULAMIYORUM.
İLGİNİZ İÇİN TEŞEKKÜRLER

HİLE İLE İŞ GÖREN MİHNET İLE CAN VERİR, NAMUSA HÖRMET EDEN NESLİNE ŞEREF VERİR......
Kullanıcı avatarı
turnalarkenan
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Yusuf Kenan TURNALAR
Nereden: Gaziantep
Arabanız: 1998 FELICIA 1.3 GLX İ

İleti xXx » 21 Nis 2010, 17:16

Kardeş bunu sorduğun iyi olmuş cevabı vermelerini bekliyorum diğer arkadaşların...

SKODA FELİCİA 01''

Kullanıcı avatarı
xXx
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Ankara

İleti AhmetH » 21 Nis 2010, 17:48

Felicia ya para harcamaya hevesli üyeler görüğüm için seviniyorum :)

bildiğiniz gibi felicia bagajı sürücü kapısının yanından ufak bir kolu çekince açılıyor, bu mekanizmanın kapakta kumanda ettiği mekanizmayı bende inceledim, bir kapı motoru ile bagaj kapısı ekeltrikli olarak açılabilir.

ancak bunu merkezi kilide bağlamak derken arabanın bütün kilitleri açıkken bagajda açılsın arabanın bütün kilitleri kapalıyken bagaj da kilitli olsun demek istiyorsanız o mümkün gibi durmuyor kanaatimce.

ancak ben şöyle bir proje düşünüyorum ve uygulayacağım kısmetse ;

uzaktan kumandalı aç kapa bir merkezi kilit alacağım , genelde bunlar sustalı oluyor ve kimisi bagaja da kumanda ediyor basınca bagaj açıyor ..

bunun içindeki devre kartını bir yolunu bulup orijinal 3 butonlu sustalı skoda anahtarına aktaracağım :)

sustalı anahtar işlenmemiş boş olacak, genelde aracın kendi düz anahtarını kesip sustalıya oturtuyorlar bunun önüne geçmek içinse felicia nın kendi orijinal anahtarını kopyalattırıp kopya anahtarı kestireceğim

dolayısı ile arabanın biri sustalı olan ve bagajı açabilen kalanları orijinal 3 anahtarı olacak .

şeklide aynı böyle olcak :D

bence süper bir proje .. 100-150 tl yi gözden çıkarttım

aynı şöyle olacak ve bagajıda uzaktan açabileceğim ...

Kullanıcı avatarı
AhmetH
SCOUT
SCOUT

Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: '16 Golf 7 1.2tsi dsg allstar

İleti mygokhan » 21 Nis 2010, 17:53

Ben o sustalı anahtarın içine devre aktarmaya çalıştım fabiam varken.Ama biraz uğraştırdı açıkçası..Çok zor oluyor..

Ama gerçekten zevkli ve uğraşısı çok keyifli..İnşallah başarırsınız...
Skoda Fabia 2011 1.2 70 HP
mygokhan
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Gökhan
Nereden: Bursa
Arabanız: Skoda Fabia II FL 1.2

İleti recebov » 21 Nis 2010, 20:29

abi siz aşmıssınız kendiniz ya çok ilginç şeylerden bahsediyosunuz. fabrikada mühendislerin dününmediğini düşünüyosunuz. eğer bu dediğinizi yaparsanız helal olsun abi.
recebov
CLASSIC
CLASSIC

İleti AhmetH » 21 Nis 2010, 21:56

Koltuk ısıtma da yapacağımda döşeme az daha eskisin diye bekliyorum :D
Kullanıcı avatarı
AhmetH
SCOUT
SCOUT

Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: '16 Golf 7 1.2tsi dsg allstar

Felicia