EN İYİ GAZ AYARI NASIL YAPILIR..?

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

EN İYİ GAZ AYARI NASIL YAPILIR..?

İleti AhmetH » 02 Haz 2010, 23:12

Ecnebi nin Breather dediği boru :)
karter havalandırma hortumu o tahmin ettiğiniz gibi yağ buharı geliyor.

Kullanıcı avatarı
AhmetH
SCOUT
SCOUT

Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: '16 Golf 7 1.2tsi dsg allstar

İleti ozantavsan » 04 Haz 2010, 19:20

araç lpgde marş almıyo r , ben neyapacağım yavv ,deli olacağım.
Acaba bakım sonrasımı böyle oldu , çıkan bujilerin aynısı takıldı.Hava filitresi ,yağ filitresi ,motor yağı ,şanzıman yağı değişti.Şu lpg sisteminin çalışma prensibini ve şemasını bulsam kendim çözeceğim bunu ama ..

Subap ayarı kaldı bi onu yaptırsam düzelirmi acaba ,benzinde tık alıyo hemen.
Benzinle çalıştırıp lpgye atarsan silkelene silkelene uygun rolanti düzeyine gelene kadar imanımı gevretiyor.
Uygun rolantiye geldimide bi daha hiçbir sorun yok çalışıyor.

BRC lpg sistemi , simit tank takılı , biri bana bu işin mantığını anlatsın.GAz depodan gelir ,şuradan geçer ,kontağı açınca şu devreye girer ,şunun çalışmasını keser ,şöyleyse şöyle olur , bilen varsa Allah rızası için anlatsın.15-20 gün öncesine kadar böyle bir derdim yoktu aracımın .NE olduda oldu ??? El yardım ..........
SKODA YOLDA
YOUTUBE Http://www.tinyurl.com/skodayolda
FACEBOOK Https://www.facebook.com/SkodaYolda
Kullanıcı avatarı
ozantavsan
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Ozan TAVŞAN
Nereden: Balıkesir
Arabanız: 94 Skoda Favorit GLX - LPGli

İleti mehmet sarp » 06 Haz 2010, 23:21

ARKADAŞLAR BENİM ARABA 200 KRŞ UN ÜSTÜNDE YAKIYORDU UZUN YOLDA ROLANTİSİ DE YÜKSEK DİYE LASTİKÇİMİN TAVSİYE ETTİĞİ USTAYA GİTTİM. O USTANIN YAPTIĞI TEK ŞEY TORNAVİDA İLE BEYİNİN ÜSTÜNDEKİ VİDAYLA ÇOK AZ OYNADI ROLANTİSİ DE DÜZELDİ 285 KM YOL YAPTIM HIZ ARALIĞIMDA 80 İLE 100 ARASI İDİ GAZIDA 2.020 DEN DOLDURTTUM TEKRAR 39.50 TL LİK YAKIT ALDI GAYET GÜZEL OLDU BENİM ARABAM 1997 FELİCİA GLX TÜPTE ATİKER BU YOLUN 1 SAAT KADARIDA ŞEHİR İÇİNDE GEÇTİ ARABAMI SEVİYORUM
mehmet sarp
CLASSIC
CLASSIC

İleti felisyacı » 07 Haz 2010, 08:20

ANKARA DA GAZ AYAR USTASI TAVSİYELERİNİ BURAYA BEKLİYORUZ.
Kullanıcı avatarı
felisyacı
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Ankara
Arabanız: COMBİ GLX

İleti muzaffer » 08 Haz 2010, 10:04

ozantavsan yazdı:araç lpgde marş almıyo r , ben neyapacağım yavv ,deli olacağım.

Aracın LPG de tek marşta çalışmasını istiyorsanız 70 amper ve üstü akü kullanın.Bu size biraz tuhaf gelebilir ama inanın kesin çözüm oluyor.Aynı soronu geçmişte bende yaşadım ve bu şekilde çözüldü.Şimdi 3-4 gün sonra bile araç Lpg de tek marşta çalışıyor Allah'a şükür....
muzaffer
CLASSIC
CLASSIC

İleti ozantavsan » 08 Haz 2010, 10:45

bence akü mantıklı. Bende 60 A mutlu akü vardı.LPG ilk çalıştırma sorunum vardı.
Şu akünün suyuna bakayım dedim.nerdeyse plakalarla birdi su miktarı az.Saf su kattım ,bir gece bekledi.Sonra taktım 2 gündür tek marşta alıyor bakalım.....
SKODA YOLDA
YOUTUBE Http://www.tinyurl.com/skodayolda
FACEBOOK Https://www.facebook.com/SkodaYolda
Kullanıcı avatarı
ozantavsan
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Ozan TAVŞAN
Nereden: Balıkesir
Arabanız: 94 Skoda Favorit GLX - LPGli

İleti zaferrr » 05 Mar 2012, 01:50

slm arkadaslar yorumlarınıza baya bı göz gezdırdım bu konuyla ılgılı bıraz bılgım var sızlerle paylasmak ısterım ..şimdı gaz ayarı yaparken neden band takarlar ordan baslayalım bızım akıllı ustalarımız ısın kolayına kacıp hava fıltresının agzını bantlayıp aracı rölantıda tutup gaz ayarı yaparlar . aslında bu ıs boyle olmamalı cunku o sekılde rolantıda duran bır aracın gaz ayarını ne kadar acarsan ac arac kabul etmeyecektır cunku havanın ne kadar gırmesı gerektıgını usta ayarladıgı ıcın daha fazla acmak mumkun olmayacaktır. ama bandlamadan rolantıda durdurulan bır aracın gaz ayarını guzel bı sekılde acıp kullanmak en faydalısıdır. aracın benzınde kara duman atmasının tek sebebı hava fılıtresındekı band dır cunku motor gerektıgı kadar havayı cekemedıgınden bogulup sıyah duman atmaktadır bu durum arabanın cıg benzın atmasına ve duzgun calısmamasına neden olur..
zaferrr
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: zafer
Nereden: Ankara
Arabanız: ford mustang

Önceki

Felicia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 12 misafir