lpg tankı ve ön cam hakkında.

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

lpg tankı ve ön cam hakkında.

İleti piri.reis » 06 Haz 2010, 22:49

geçen gün 97 model felicia lx aldım.
benzin + lpg li. hatchback kasa.
lpg tankı simit ve stepne bölümüne yerleştirilmiş durumda. aralıkta muayene var. tankı ordan çıkarmamı isterler mi acaba. birde ön camda avuç içi kadar çatlak/kırık var. muayaneden önce değiştirmeyi düşünüyorum. tahmini kaça değişir biliyor musunuz?

not. ilk arabam bu. garip sorular soruyorsam kusura bakmayın.

piri.reis
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: bilal alkan
Nereden: Denizli
Arabanız: felicia

İleti felicia_3437 » 06 Haz 2010, 23:28

slm abım aramıza ılk önce hoş geldın bendede 95 model felicia var hec bek kasa yanı araclar aynı öncamı daha ıkı gun oldu dehıştırelı 140tl lpg tankını ordan cıkartmana gerek yok altında koruyucu oluyor naylansu bırşey o olması lazım bırde önce sızdırmazlık alıyorsun sonra muhayneye gıdıyorsun ve ekzoz muhaynesınıde yaptır muhayne ıstasyonuna gıtmeden ve bır tamır cıye 5 10 tl ver salıncakları ve bilya yuvalarını sıkıştırsın sorun en cok onlardan cıkarıyorlar ve sıleceklerın calışırdurumda ve ıcınde su olsun labaların calışsın emlıyet kemerın calışsın gerısıne bakmıyorlar lastıhı bagaja koy bır vıda ıle bagaj tatasına sabıtlersen daha ıyı olur sabıtlemesende hafıfı kusur yazıyorlar
FeLiŞ 1995 34 ylt 20
Kullanıcı avatarı
felicia_3437
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: M SELİM AKIN
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: FELİCİA LX

İleti faruk_sakarya » 06 Haz 2010, 23:29

Selam,ben daha persembe günü muayeneye gittim,simit tüp var bendede ve stepne yerinde,problem yok.Ayrıca ön cam benimde catlak(görüsü engellemiyor,büyük ama yolcu tarafına dogru ilerlemis--bu arada bir camcıya git elmasla çiziyorlar,ilerlemez bari çatlak)ve arac bu sekilde muayeneden gecti.Camı değiştirmenede gerek yok.Ha değiştirecem dersen benim fabia 2002 için olimpia cam sordum 170-190 arası dediler.Seninkide çok pahalı olmasa gerek.Aracın modelini pek anlamadıgım için fiyat vermek istemiyorum.Ha kafama takıldı muayeneden gecmez değiştircem diyorsanda sunu söylemek isterim.Muayeneye git,gecmezse sana 1 rapor verecekler 1 ay içinde yaptırırsan tekrar ücretsiz muayeneye giriyorsun.Ben öyle yaptım problem olsa değişirim dedim,olmadı cam öyle kaldı:)
CnF
faruk_sakarya
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: FARUK DELERGEÇER
Nereden: Sakarya
Arabanız: SKODA FABİA ELEGANCE 101 HP

İleti faruk_sakarya » 06 Haz 2010, 23:33

bu arada bir dipnot eklemeliyim,muayeneye gitmeden önce lpg için sızdırmazlık raporunu mutlaka al,stepne yerinde tüpün deposunun oldugu bölümde havalandırma delikleri açılıp açılmadıgına baktır.Ve gaz konulan yer varya arabaya,benim aracımda oradaki kapak eksikti,agır kusur yazdı(sanayiye gittim 2 tlye taktılar)tekrar muayeneye gittim.Sen bu kontrolleri önceden yap,basına gelmesin seninde:)ha birde ruhsatında muayeneni işledikleri alan kısmında bos yer yoksa seni yine trafige sevkediyorlar.Ondada bos yer yoksa trafikten alıp gidersin,kolay gelsin:)
CnF
faruk_sakarya
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: FARUK DELERGEÇER
Nereden: Sakarya
Arabanız: SKODA FABİA ELEGANCE 101 HP

İleti piri.reis » 06 Haz 2010, 23:34

cevaplarınız için teşekkür ederim.
arabayı almadan önce farumdaki birçok konuyu ve yorumları okuyup öyle karar verdim.
acemi şöför olarak şimdilik çok memnunum.
sizlere tekrar çok teşekkür ederim.
piri.reis
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti mbarman » 07 Haz 2010, 09:01

ön camda görüşü engelleyecek durumda çatlak yoksa hafif kusur ile geçer. yalnız far camında çatlak, taş vuruğu, kararma vs varsa ağır kusur olarak geçmez değişmeniz gerek.
ÖMÜR DEDİĞİN BİR GÜNDÜR, O GÜN BUGÜNDÜR
Kullanıcı avatarı
mbarman
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: mehmet
Nereden: Kırklareli
Arabanız: SEAT LEON 1,6TDİ CR DSG STYLE BEYAZ 2011

İleti piri.reis » 08 Haz 2010, 09:08

bu millet ne kadar ön yargılı yahu.
geçen cuma felicia lx 97 model aldım. ilk arabam ve çok memnunum. zaten ara sıra bineceğim. genelde evin önünde yatacak. 92.600 km de.
akşam markete gidip geldim. 55-60 yaşlarındaki komşum evin önündeymiş. hayırlı olsun dedi. sağol dedim. direk lafa başladı.
-kaça aldın dedi. pahalı almışsın neden şahin doğan almadın dedi. senin bu aldığın s-i-koda piyasada 4-5bin liraymış dedi.
-o dediğin arabaların ismi favorit 93-94-95 model, bu felicia dedim.

-ben ismini bilmem, sordum birkaç yere satamaz dediler dedi.

-başkalarının ne dediği umrumda değil ben memnunum dedim.

denizli de bu konuda aşırı bir önyargı var. skoda araba bulmak neredeyse imkansız. fazla kullanan yok, pazara hiç düşmüyor. internetten ilan bulup öyle aldım. zaten bir iki tane ilan var.

birde bu skodayı, ben sıkoda olarak okuyorum ama çevremde sikoda diyenlerde var. doğrusu sıkodadır demi.
piri.reis
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti önder38 » 08 Haz 2010, 10:00

piri.reis yazdı:

....
.........

birde bu skodayı, ben sıkoda olarak okuyorum ama çevremde sikoda diyenlerde var. doğrusu sıkodadır demi.

:)

"SKODA"
FABİA TDI Sedan
Kullanıcı avatarı
önder38
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Kayseri
Arabanız: Fabia TDI

Felicia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 10 misafir