Lastik basıncı ve Sis farı

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Lastik basıncı ve Sis farı

İleti Evanescence » 03 Oca 2006, 15:23

Öncelikle selamlar benim yine birkaç sorum olacak

1. si arabamın lastik basıncını tam olarak öğrenmek istiyorum,insanların çok çeşitli yorumları var.

2. si sol sis farının iç plastiği çürümüş değiştireceğim ama ankarada yetkili satıcıların elinde bile yok,nereden alınır ve kaç liradır bu parça?

3.sü arabama alaşım jant almak istiyorum önerebileceğiniz marka model ve ankara içinde yer varmı?

Şimdiden çok teşekkür ederim ilginize..

Evanescence
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti yonetici » 03 Oca 2006, 22:38

Ben Fabia için lastiklerimi değiştirdiğimde Lassaya mail atıp sormuştum ve doğal olarak kimse cevap vermedi :) ama lastik üzerinde Max 45PSI yazıyor. Fakat lastikçiler 32PSI basıyor bende kendim benzincide 33PSI basıyorum. Bence lastik soğukken 33PSI falan basmak lazım. Önceden feliciam vardı ondada lassa lastik vardı 20.000 km yapmasına rağmen yanaklarında tek bir çatlağı bile yoktu. Çok yada az hava basınca lastik darbe alırsa kolayca çatlıyor. O yüzden bende halen emin olamasamda 33PSI ile idare ediyorum.

Sis farına gelince bir kere plastik çürüyecek bir malzeme değil tam olarak ne kastettiğinizi anlayamadım. Fakat tek başına bahsettiğiniz parçayı bulabileceğinizi sanmıyorum muhtemelen komple far değiştirmeniz gerekecek.

Alaşım jant mevzusuna gelince bir jantın 100YTL 'den başladığı düşünülürse jantlara en az 400 YTL harcamak bana mantıklı gelmiyor. Zaten aracınız 68HP civarındadır. Bir süre sonra performans açısından beklentileriniz karşılamayacağı için muhtemelen satmayı düşüneceksiniz. Aracınızı saterkende jantlarınız artı bir özellik etmeyecek. Ben paranızı felicia için harcamayın derim.

Kullanıcı avatarı
yonetici
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesaj Panosu Yöneticisi

Ad Soyad: Skodam Yöneticisi
Nereden: İstanbul (And.)

İleti Evanescence » 04 Oca 2006, 18:21

Öncelikle teşekkür ediyorum ilginize,sis farı konusuna gelince,plastiğin arkasında plastiğe bağlı metal bir aksaam var,o kısım çürümüş ve komple değiştirilecek zaten,ama ben ankarada bulamadım komplesini,onun için soruyorum ve fiyatı hakkında hiç bir fikrim olmadığı için.

lastik çatlaklarından bahsetmişsiniz,bende bu gün farkettim lastiklerin yanakları çatlamış,bunun bir zararı olurmu? hemen değiştirmem gereklirmi?

Evanescence
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti yonetici » 04 Oca 2006, 19:21

[quote="Evanescence"]Öncelikle teşekkür ediyorum ilginize,sis farı konusuna gelince,plastiğin arkasında plastiğe bağlı metal bir aksaam var,o kısım çürümüş ve komple değiştirilecek zaten,ama ben ankarada bulamadım komplesini,onun için soruyorum ve fiyatı hakkında hiç bir fikrim olmadığı için.[/QUOTE]

Orijinal yedek parça konusunda Skoda Merkez Servis Yüce Motor'a başvurabilirsiniz (0216 383 98 03). Ayrıca ADT Otomotiv Ltd. Şti. (0212 286 30 30) ile gerek orijinal gerekse yan sanayi parça konusunda irtibat kurabilirsiniz.

[quote="Evanescence"]lastik çatlaklarından bahsetmişsiniz,bende bu gün farkettim lastiklerin yanakları çatlamış,bunun bir zararı olurmu? hemen değiştirmem gereklirmi?[/QUOTE]

Lastik yanaklarındaki çatlaklar yüzünden lastiğiniz ani bir şekilde yarılabilir buda seyir esnasında oldukça tehlikeli bir durum.

Kullanıcı avatarı
yonetici
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesaj Panosu Yöneticisi

Ad Soyad: Skodam Yöneticisi
Nereden: İstanbul (And.)

Felicia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 6 misafir