LPG Markaları Hakkında Bilgi..

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

LPG Markaları Hakkında Bilgi..

İleti efess » 22 Haz 2010, 09:15

LPG Markaları Hakkında Bilgi..BRC LPG SIRALI OTOGAZ SİSTEMİ

Çok nokta enjeksiyonlu araçlarda ve 2000 model üzeri plastik manifoldlu araçlarda kullanılan enjektörlü sistemdir. Sistemde bulunan LPG ELEKTRONİK KONTROL ÜNİTESİ araçtan gerekli verileri alarak, hesaplamalar yapar ve LPG enjektörleri sayesinde, gerekli yakıtı benzin enjektörlerine yakın bir yerden manifolda enjekte edilir. Böylece, çok yüksek performans elde edilir. Araç, gazla çalışırken, benzin enjektörleri LPG ELEKTRONİK KONTROL ÜNİTESİ tarafından kapatılır ve aracın elektronik kontrol ünitesine herhangi bir sorun olmadığına dair sinyal gönderilir. Böylece, aracın kontrol ünitesi korunmuş olur. Aracın ayarı montajdan sonra ve revizyonlarda, bilgisayardan yapılır. Araç stop ettiğinde veya kaza anında, LPG ELEKTRONİK KONTROL ÜNİTESİ otomatik olarak, multivalf ünitesindeki solenoid valfi , vaporizator üzerindeki gaz valfini ve enjektörleri kapatır. Ayrıca, LPG tankı üzerindeki multivalf üzerinde, 26 barda açan EMNİYET VENTİLİ , yangın anında 120ºC de eriyip gazı tahliye eden ve patlamayı önleyen TERMİK SİGORTA bulunmaktadır. Tanktan ön tarafa giden borunun Kaza anında kırılması anında , gaz akışını kesen AŞIRI AKIM VALFİ bulunmaktadır. Multivalflerimiz , LPG dolu tankla , 600 ºC de alevle yapılan , BON FİRE testlerini başarıyla geçmiştir.

LANDIRENZO

Landirenzo önde gelen İtalyan LPG Dönüşüm Sistemlerinden biridir. Türkiye piyasasında da yıllardan beri bilinen ve kullanılan Landirenzoyu lpg?li araç kullanıcıları da yakından tanımaktadır.

Landirenzo?nun en önemli artısı kullandığı BOSH marka enjektörlerdir. Sistemin her parçasında kullanılan malzeme kalitesi ilk bakışta fark edilmesine karşın, gerek açılma kapanma hızı, gerek malzeme kalitesi ve gerekse temizlenebilir olması dolayısıyla BOSH enjektörler Landirenzonun en büyük artısıdır.

KME (AKME)

KME lpg sistemi Polonya patentli bir üründür. KME firması elektronik tasarım konusunda isim yapmış bir firmadır. Geliştirdiği sistemlerle Avrupa?nın oto gaz sektöründeki en prestijli ödüllerinden birisi olan Avrupa Kristal Meşe Yaprağı ödülünü almaya hak kazanmıştır. Bu ödülle KME sisteminin en çevreci otogaz sistemi olduğu teyid edilmiştir.

Tüm AKME ürünleri uluslar arası ürün kalite sertifikasına (ECR 67-01) sahiptir.

ROMANO

Romano teknik özellikleri çok üstün bir sistemdir. Özellikle de sıralı sistemler için çok önemli bir öğe olan enjektörler konusunda romano rakiplerine net bir üstünlük sağlamaktadır.
-Romano Enjektörlerinin Teknik Özellikleri:
1. Açma kapama hızı 1.7 milisaniyedir,
2. Sökülüp temizlenebilme özelliği vardır,
3 Tamir takımı değişeblir,
4. Romano enjektörleri ses yapmaz,
5. Tek tek olması dolayısıyla montaj kolaylığı ve görsel estek sağlar,
6. Romano enjektörleri 100 bin km garantilidir.

-Regülatör:
Romano regülatörü, basıncı otomatik kendi ayarlar, sabit basınçlı ve yüksek kapasitelidir.
-ECU (Elektronik Beyin):
Elektronik Kontrol Ünitesi 3,4,5,6, ve 8 silindirli ful grup, turbo ve eş zamanlı araçlara uyumludur. Bütün bu özelliklerinden dolayı romano, servisimizin baş ürünü durumundadır

Yukarıda yer alan markaların tamamı İtalyan Marka Olup sadece KME Markasının yazılımı polonya malıdır.

ALINTI.
 
efess
CLASSIC
CLASSIC
 
İleti: 36
Kayıt: 27 Ağu 2009, 14:54

FeliciaKimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir