felicia abs ışıgı nezaman yanar

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

felicia abs ışıgı nezaman yanar

İleti kadir » 28 Haz 2010, 17:53

arkadaşlar eskiden formenim vardı 93 model fan çalışınca abs ışıgı yanıyordu 2000 model polo motorlu felicia aldım bundada bi abs ışıgı var ama fan çalışınca yanmıyor 3 aydan beridir kulanıyorum hiç bir zaman abs ışıgı yanmadı not bu işik fren abs si degil başka bişey anlayamadım yardımcı olursanız sevinirim saygılar

kadir
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: KADİR ŞALKACI
Nereden: Karaman
Arabanız: SKODA FELİCİA 2000 MODEL 1,6

İleti oguz » 28 Haz 2010, 18:05

fan ve abs ışığı arasındaki baglantıyı çözememekle birlikte 93 model formanda abs varmıdır ???? :cry:

2005 fabia htp classic
2011 fabia 1.4 16v ambiante dynamic^^
Kullanıcı avatarı
oguz
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti kadir » 01 Tem 2010, 14:48

YOKTUR AMA BENİMKİNDE ABS DİYE FAN ÇALIŞINCA IŞIK YANIYORRDU SONRADANYAPILMA FELAN DEGİL ORJİNAL ABS YAZIYORDU VE FAN ÇALIŞINCA YANIYORDU YANLIŞ BAGLAMIŞ OLABİLİRLER BENDE ANLAYAMADIM FECİADA NE ZAMAN YANAR
kadir
CLASSIC
CLASSIC

İleti somet » 01 Tem 2010, 15:31

abs ışığı sistemde arıza olunca devre dışı kaldığı için yanar diye biliyorum
Kullanıcı avatarı
somet
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Bursa

İleti xufuk » 01 Tem 2010, 15:48

Formende abs Yoktur Ama ışığı mevcut Sonradan yapılan bir işlemle bu ışığı Fana bağlanıyor içerden bir düğmeyle beraber bu düğme istendiğinde veya fazla hararet varsa arabada basılıyor fanın çalıştığıda bu ışıktan anlaşılıyor.
Felicia da abs mevcut ışınn yanmaması sistemde bir proglem olmadığı anlamına gelir kontağı açtığınızda bir ara yanar ve söner..
xufuk
CLASSIC
CLASSIC

İleti Erdemsah » 01 Tem 2010, 15:53

kadir yazdı:arkadaşlar eskiden formenim vardı 93 model fan çalışınca abs ışıgı yanıyordu 2000 model polo motorlu felicia aldım bundada bi abs ışıgı var ama fan çalışınca yanmıyor 3 aydan beridir kulanıyorum hiç bir zaman abs ışıgı yanmadı not bu işik fren abs si degil başka bişey anlayamadım yardımcı olursanız sevinirim saygılar

Konuyu ben şöyle izah edim

Sene 2001 favoritler 99 yılında hatta 98 yılında türkiyeye gelmeye başladı ve hararet problemleri var . Bizde bu durumu nasıl çözeriz diye aramızda konuştuk. Kimi eskiden olduğu gibi fan düğmesi koyalım fan müşürü fanı devreye sokmazsa kullanıcı kendi düğmeye basar dedi , Kimi de termostatlarını çıkaralım dedi neyse lafı uzatmıyayım fazla elektrikçi ustamızla beraber dedikki biz bunlara bir ışık koyalım fanın açtığını bildiren bu ışık yanınca kullanıcı fanının çalıştığını bilsin bir süre sonrada gözü alışır ve ışık yandıkça insan kendini daha güvende hisseder . Sorun ışığı nereye bağlıcağımızdı göstergeyi söktüğümüzde abs ışığı olduğunu ve boşta olduğunu gördük (Çünkü favoritlerde ABS yoktur)Parlak sarı renk olduğu için oraya bağladık Yaklaşık 200 tane skodaya bağladık ve olumlu tepkiler aldık . Yani aracınızda abs ışığı yanıyor ise Bu abs olucak anlamına gelmiyor . 1,6 Skoda Felicia araçların bazılarında abs var ama çoğunda yok Sert bi fren yapın lastikleriniz kayıyorsa abs yok pedal ayağınızın altında titriyosa ve aracınız kaymıyorsa abs var demektir.
Uzman oto skoda özel servisi

www.uzmanotoskoda.com

Erdemsah
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Erdem Şahin
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: Peugeot 206 HDI

İleti xufuk » 01 Tem 2010, 16:04

Favoritler 1995 e kadar modelleri var sonrası felicia bildiğim 1998 de Türkiyeye gelmesi tuhaf geldi 1990 model favoritlerin de Türkiyede dolaştığını biliyorum ve son bir şey daha favoritlerde hararet sorunu yoktur bakımsız her araçta hararet olur benim favoritde emniyet kemerine bağlı bu ışık bu arada.
ben hiç o içerdeki düğmeyi çalıştırma gereği duymadım tek işe yaradığı yer fan müşürü bozulursa manuel direk fanı açar ama conta yakmış termostat arızalanmış bir yararı yok ben favoyla istanbul adapazarı 4+1 bagaj full yazın köprü trafinide düşünün gitip geldim defelarca soğutma sistemimde 3 senedir doğru dürüst bakım görmedi sadece antifiriz mevcut aracımda hiç sorun yaşamadım...
xufuk
CLASSIC
CLASSIC

İleti kadir » 02 Tem 2010, 10:32

arkadaşlar bilgileriiz için teşekür ederim
ozamanbenim feliada abs yok sanırım abs ışıgını hiç yanerken veya kontagı actıgımmda hiç yanmıyor demki abs yok
kadir
CLASSIC
CLASSIC

İleti ayhani » 02 Tem 2010, 15:12

kadir yazdı:arkadaşlar bilgileriiz için teşekür ederim
ozamanbenim feliada abs yok sanırım abs ışıgını hiç yanerken veya kontagı actıgımmda hiç yanmıyor demki abs yok

Yol boşken hızlanın sonra sert bir fren yapın takır takır takır fren pedalınız titreyerek durursanız abs vardır. Yoksa zaten kaymaya başladınız demektir. :roll:
ayhani
AMBIENTE
AMBIENTE

Felicia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 6 misafir