karbüratörlü feliciama lpgtaktırmak istiyorum

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

karbüratörlü feliciama lpgtaktırmak istiyorum

İleti HASSAN » 20 Tem 2010, 23:50

herkese iyi geceler arkadaşlar karbüratörlü feliciama lpg taktırmaya karar verdim ancak izmirde bizim araçlara uyum sağlayan marka yada montajının iyi olduğunu tavsiye edebileceğiniz bir yer varmıdır,ayrıca taktırırken nelere dikkat etmeliyim yardımcı olursanız sevinirim

RENORENORENORENO
Kullanıcı avatarı
HASSAN
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: hasan
Nereden: İzmir
Arabanız: 1998 GLX FELİCİA

İleti AhmetH » 20 Tem 2010, 23:58

vallahi dikkat edilecek bişey pek yok bir an önce taktırıp para basmaya başlayın sizde :)

2005 yılından beri biz belki arabayı amorti ettik, hemde voltran marka yerli bir kit ile.
Kullanıcı avatarı
AhmetH
SCOUT
SCOUT

Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: '16 Golf 7 1.2tsi dsg allstar

İleti cenk16 » 21 Tem 2010, 09:33

99 Felicia karbüratörlü aracıma 2008 de Tartarini marka tüp taktırdım. 25.000 km yol yaptım hiç bir sorun yok.
cenk16
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Cenk Şahin
Nereden: Bursa
Arabanız: Astra 1.6(Eski Skodacı)

İleti HASSAN » 21 Tem 2010, 13:10

AhmetH yazdı:vallahi dikkat edilecek bişey pek yok bir an önce taktırıp para basmaya başlayın sizde :)

2005 yılından beri biz belki arabayı amorti ettik, hemde voltran marka yerli bir kit ile.

bende bir an önce arabama lpg taktıracağım ama işte çevremizde duyduklarımız tereddütte bırakıyor beni ,daha önce bu kadar sık kullanmıyordum arabamı emekli olunca daha çok km yapar oldum acil lpg ye dönmem lazım

bu arada izmirden arkadaşlarda lpg ve yer tavsiyesinde bulunursa sevinirim.
RENORENORENORENO
Kullanıcı avatarı
HASSAN
CLASSIC
CLASSIC

İleti C@GL@R » 21 Tem 2010, 13:12

araban karbüratörlü ve hala bekliyorsun takmamak için pes yani... :)
tüm araçların arıza tesbit cihazı için bana ulaşın..
Kullanıcı avatarı
C@GL@R
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: ÇAĞLAR
Nereden: Isparta
Arabanız: Seat LEON 1.6 Stylance 2007 / Lpg(atiker)

İleti orthosis » 21 Tem 2010, 18:11

benim değil enjeksiyonlu 100 binlik mersoda alsam ertesi günü taktırırım. yerli olarak aldesayı öneririm. çok sorunsuz hemde yerli malı yurdun malı
orthosis
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Isparta
Arabanız: skoda fabia I-skoda felicia 1.6

İleti AhmetH » 22 Tem 2010, 01:31

vallahi ben LPG takaraken kara cehalet voltran iyisi aldesa fena değil diye duymuştum.

voltran şimdi vo-gas olmuş pınarbaşı 5. sanayide yerleri var
Kullanıcı avatarı
AhmetH
SCOUT
SCOUT

İleti tyilal » 22 Tem 2010, 16:20

çoğu kimse felicialara tartarini uyumlu diyor ben de ondan kullanıyorum bir derdim yok marka 2. derece önemli olan montajı yapan
Kullanıcı avatarı
tyilal
CLASSIC
CLASSIC

Arabanız: felicia 1.3 mpi

İleti HASSAN » 22 Tem 2010, 19:02

tyilal yazdı:çoğu kimse felicialara tartarini uyumlu diyor ben de ondan kullanıyorum bir derdim yok marka 2. derece önemli olan montajı yapan

haklısın arkadaşım onun için izmirdeki arkadaşlardan yardın istedim:)
RENORENORENORENO
Kullanıcı avatarı
HASSAN
CLASSIC
CLASSIC

İleti AhmetH » 22 Tem 2010, 20:20

ben Voltranın mikserine kefilim.

biliyorsunuz ki karbüratörün üstüne LPG yi emsin diye "mikser" denilen bir zımbırtı monte ederler ve LPG bir boru aracılığı ile buna gelir..
işte bu Voltran mikseri TAM 1.3 felicia ya göre... ne sağını solunu tıkama bantlama ne bişey..
mis gibi ayar tutuyor..

ben size söyliyeyim hiç üçün beşin peşine takılıp zaman kaybetmeyin.. biz aracı 98 yılında 0 km aldık biz kıydık taktırdık çok memnunuz.. ne zarar ne bişey...

tek masraf senede bir Buharlaştırıcı nın üzerindeki LPG filitresini, 2 sene de bir LPG buharlaştırıcısının içindeki diyaframı değişir bunun değişme zamanınıda rölantinin tutmamasından anlarsınız...(30 lira)

4. senede ise LPG beynini değiştirelim diyafram bulunmuyor artık derler onu değiştirirsiniz... oda 100 lira şu anda.. :lol:

özetle biz 5 yıldır yaz kış hiç benzin yüzü göstermeden LPG de kullanıyoruz felicia yı şeytan kulağına kurşun hiç sorunsuz gidiyor araba :)

LPG dönüşümü bir yana heralde araba yı amorti etmiştir ... ;)
Kullanıcı avatarı
AhmetH
SCOUT
SCOUT

İleti HASSAN » 25 Tem 2010, 23:57

AhmetH yazdı:ben Voltranın mikserine kefilim.

biliyorsunuz ki karbüratörün üstüne LPG yi emsin diye "mikser" denilen bir zımbırtı monte ederler ve LPG bir boru aracılığı ile buna gelir..
işte bu Voltran mikseri TAM 1.3 felicia ya göre... ne sağını solunu tıkama bantlama ne bişey..
mis gibi ayar tutuyor..

ben size söyliyeyim hiç üçün beşin peşine takılıp zaman kaybetmeyin.. biz aracı 98 yılında 0 km aldık biz kıydık taktırdık çok memnunuz.. ne zarar ne bişey...

tek masraf senede bir Buharlaştırıcı nın üzerindeki LPG filitresini, 2 sene de bir LPG buharlaştırıcısının içindeki diyaframı değişir bunun değişme zamanınıda rölantinin tutmamasından anlarsınız...(30 lira)

4. senede ise LPG beynini değiştirelim diyafram bulunmuyor artık derler onu değiştirirsiniz... oda 100 lira şu anda.. :lol:

özetle biz 5 yıldır yaz kış hiç benzin yüzü göstermeden LPG de kullanıyoruz felicia yı şeytan kulağına kurşun hiç sorunsuz gidiyor araba :)

LPG dönüşümü bir yana heralde araba yı amorti etmiştir ... ;)

ahmet arkadaşım haklısın bende lpg yi bir senede amorti ederim diye düşünüyorum
ben aldesa marka için fiyat aldım 400tl on taksit yapıyorlar yalnız benim vizeye ikibuçuk ay var biraz bekliyeceği m,ay başından sonra taktıracağım sonrada vize yaptırırım vize öne alınmış olur oda olsun
tavsiye ve görüşleriniz için teşekkürler:)
RENORENORENORENO
Kullanıcı avatarı
HASSAN
CLASSIC
CLASSIC

Felicia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir