Aracım Seyir Halindeyken Stop Ediyor !

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Aracım Seyir Halindeyken Stop Ediyor !

İleti ademegmen » 21 Tem 2010, 10:53

Merhabalar.
1999 model karburatörlü felicia lpg li aracım son zamanlar sık sık seyir halindeyken stop ediyor. Sonra çok uğraştırıyor benzine alıyorum gaza alıyorum nedeyse akü bitene kadar uğraşıyorum bazen çalışıyor. Birkaçkere vurdurarak çalıştırdık, oda zor çalışıyor. Acaba problemi nedir? LPG den olsa diğeceğim benzindede çalışmıyor. Artık trafiğe çıkmaya korkuyorum ha şimdi duracak trafikte kalacağım diye. 5 ay önce Lavoto LPG sistemi taktırdım. Ama ondan öncede birkaçkere trafikte kalmıştım. Bu sorun neden kaynaklanır acaba?

Kullanıcı avatarı
ademegmen
CLASSIC
CLASSIC

İleti tyilal » 22 Tem 2010, 16:12

arkadaşım rölantide silkitme yapıyor mu yapıyorsa en basitinden bujilere bakabilirsin tabiki sonra karbüratör geliyor inşallah en kısa zamanda çözersin
Kullanıcı avatarı
tyilal
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: İzmir
Arabanız: felicia 1.3 mpi

İleti AhmetH » 22 Tem 2010, 17:12

karbüratörü mis gibi temizletip ayarlatırsanız sorun düzelecektir bence. :)

temizlik esnasında zaten değişmesi gereken ufak ıvırzıvırlar kendini belli edecektir
Kullanıcı avatarı
AhmetH
SCOUT
SCOUT

Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: '16 Golf 7 1.2tsi dsg allstar

İleti ademegmen » 22 Tem 2010, 17:40

Sabah Merter Şahkan Otoya gittim elektronik ateşleme beyninden kaynaklanabilir dediler ama kesin bişey söyleyemeyiz dediler. Bende neyapayım değiştirelim dedim 55 tl verdim sabah sabah. Bakalım inşaallah ondandırda bi sorun yaşamam. Değiştirilen parçanın resmi,
Kullanıcı avatarı
ademegmen
CLASSIC
CLASSIC

İleti efboacestc » 22 Tem 2010, 23:41

bizde favorit varken tekirdağa gidiyorduk 2004 yılında abim sürüyordu rampa yukarı çıkıyoruz en önde kamyon var sağda toprak yol var daha yapım aşamasındaydı o zamanlar.abim attı kendini o toprak yola tam gazı verdi hepsini geçti en öne geldik asfalta geçtik araba stop etti marşa bas bas çalışmıyor arabayı vurdurduk gene yok biraz bekledikten sonra çalıştı daha sonra buji kablolarını değiştirdik kabloların takıldığı yuvarlak bişey var bujilerin hepsi oraya takılıyor adını bilmiyorum onuda değiştirdik sorun çözülmedi aküyü değiştik gene yok karbüratörü temizlettik yok banamısın demiyor.

en sonunda abim bu gösterdiğin beyini değiştirdi orj.yuvarlak bişeydi bundan taktırmıştık 20 liraydı o zaman sorun çözülmüştü.
efboacestc
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Ahmet
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: Golf GTİ (limited edition)

İleti ademegmen » 23 Tem 2010, 11:05

Bakalım şimdilik stop etmedi. Araç şimdi daha rahat çalışıyor gibi geldi belki psikolojik olabilir. Zaten araçta yığılma tekleme gibi problemler yaparmış bu parça. Şimdilik herşey güzel, problem olursa buraya yazarım.
Kullanıcı avatarı
ademegmen
CLASSIC
CLASSIC

İleti C@GL@R » 23 Tem 2010, 11:50

doğru parçayı değiştirmişsiniz o parçayı her usta tahmin edemez bende bayağı sıkıntı çektim eski arabada kaç tane usta baktı yok ondandır yok bundandır deyip yapamadılar sonra bir usta direk resimdeki parça da sorun var dedi bir daha stop etme yapmadı sizinde yapmayacaktır.
tüm araçların arıza tesbit cihazı için bana ulaşın..
Kullanıcı avatarı
C@GL@R
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: ÇAĞLAR
Nereden: Isparta
Arabanız: Seat LEON 1.6 Stylance 2007 / Lpg(atiker)

Felicia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 6 misafir