karbüratörlü felicya lpg takmıyor uyumsuz dediler doğrumu?

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

karbüratörlü felicya lpg takmıyor uyumsuz dediler doğrumu?

İleti cenk » 06 Ağu 2010, 12:23

arkadaşlar herkeze selam benim sorum ben aracıma lpg taktırmak istedim gittim lpg brc bayıne bana dediler bu araçlara lpg takmıyoruz sorun oluyor dedi tamda ne sorun oluyor söylemiyor ama bana dediği bu araç karbüratörlü 1.3 motor gerçekten servisin dedigi gibi sorun oluyormu yada şu marka lpg de sorun olmuyor dediğiniz bir marka bildiğiniz güvenilir bir yer varmı avrupa yakasında teşakkür ederim

cenk
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: cenktopal
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: skoda felicia GLX 1.3

İleti frostbite19 » 06 Ağu 2010, 17:28

Hiç böyle bişey duymamıştım..

Valla kardeş biz taktık uydu ya :)

?Life is a tale told by an idiot

-- full of sound and fury,

signifying nothing.?

William Shakespeare
Macbeth Act 5, scene 5, 19?28
Kullanıcı avatarı
frostbite19
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Fahri
Nereden: Konya
Arabanız: Octavia Ambiente Combi 2004

İleti Musa » 07 Ağu 2010, 00:58

Sorun olmuyor abi sadece arabanın motoru ufak olduğu için çekişi zayıflıyor onuda sorun olarak görmezsen süperr çok az yakıyor lpg de

sorun oluyor diyen firmanın başına kötü bir şey gelmiştir ondan takmamıştır
Kullanıcı avatarı
Musa
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: Skoda felicia

İleti zeybek » 07 Ağu 2010, 09:32

98 glx felicia var bende 3 yıldır lpg li LPG fiyatı1.98 tl uzun yolda km de 140 krş yakıyor. kesin taktır. paraların cebinde kalsın
zeybek
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Karabük
Arabanız: Felicia 1.3 GLX

İleti sonerx » 07 Ağu 2010, 10:09

zeybek yazdı:98 glx felicia var bende 3 yıldır lpg li LPG fiyatı1.98 tl uzun yolda km de 140 krş yakıyor. kesin taktır. paraların cebinde kalsın

bende aynı aracı kullanıyorum ama şu 1.40 ı bir türlü bulamıyorum.Enjeksiyonlu değil dimi senin ki...
Bu ustalar adamı USTA eder!
Kullanıcı avatarı
sonerx
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: yaşar balcı(soner)
Nereden: Trabzon
Arabanız: Hyundai Getz 1.5 CRDİ 2006

İleti zeybek » 07 Ağu 2010, 16:55

Hayır karbüratörlü. Enjeksiyonlular daha fazla yakıyor.Lastik hava basınçları tam olmalı, fren balataları sıkmamalı, 90 km/saati geçmemelisin, motor yağın eskimemiş olmalı vs. Yani aracın az yakması tek sadece lpg gaz vanasını kısmaktan ibaret değil, tam bir kombinasyon meselesi
zeybek
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Karabük
Arabanız: Felicia 1.3 GLX

İleti mehmet.genç » 07 Ağu 2010, 22:20

Arkadaşım bence o gittiğin lpgciye uğrama sen.Adamların ya paraya ihtiyacı yok yada bu işi bilmiyolar.99 felicia Bende de lpg var.Çokda memnunum.Taktır ve bi an önce.Yok yere fazla harcama.
mehmet.genç
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: mehmet genç
Nereden: Bursa
Arabanız: felicia

İleti felicia_3437 » 07 Ağu 2010, 23:57

o lafı söyleyen ustanın aklıyla bır sorunu vardır ya bır yıl oldu ilk başlarda bır kac yeree sordum banada öyle dediler sorun şu takkılan sıstemı duzgun yapmıyorlar feliciyalarda arka amatızörler boynuz gıbı olduhu ıcın onun ustunden gecırıyorlar ve fıren lımıtöru ıle araba aşırı yaylanma olduhu zaman lpg hatının borusunu kesıyor ve arabada yanmalar oluyor ıkı tanesı böyle olmuş aracların duzgun icilik gerekıyor benım arbama lpg sıstemını arkaaşım bağlatı normal bır parcacıda hemde ve bukadar uyum olrmu dedım cok süper ş ici 1,80 uzun yolda ise 1,40 krş larda yakıyor lpg yı de 1,98 krş tan alıyorum
FeLiŞ 1995 34 ylt 20
Kullanıcı avatarı
felicia_3437
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: M SELİM AKIN
Arabanız: FELİCİA LX

İleti sonerx » 08 Ağu 2010, 06:09

felicia_3437 yazdı:o lafı söyleyen ustanın aklıyla bır sorunu vardır ya bır yıl oldu ilk başlarda bır kac yeree sordum banada öyle dediler sorun şu takkılan sıstemı duzgun yapmıyorlar feliciyalarda arka amatızörler boynuz gıbı olduhu ıcın onun ustunden gecırıyorlar ve fıren lımıtöru ıle araba aşırı yaylanma olduhu zaman lpg hatının borusunu kesıyor ve arabada yanmalar oluyor ıkı tanesı böyle olmuş aracların duzgun icilik gerekıyor benım arbama lpg sıstemını arkaaşım bağlatı normal bır parcacıda hemde ve bukadar uyum olrmu dedım cok süper ş ici 1,80 uzun yolda ise 1,40 krş larda yakıyor lpg yı de 1,98 krş tan alıyorum
bende arabanın altından geçiyor o borular nasıl amortisöre takılacak ki?
Kullanıcı avatarı
sonerx
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti sonerx » 08 Ağu 2010, 06:14

zeybek yazdı:Hayır karbüratörlü. Enjeksiyonlular daha fazla yakıyor.Lastik hava basınçları tam olmalı, fren balataları sıkmamalı, 90 km/saati geçmemelisin, motor yağın eskimemiş olmalı vs. Yani aracın az yakması tek sadece lpg gaz vanasını kısmaktan ibaret değil, tam bir kombinasyon meselesi
ben arka .amurlukları bile söktüm,ama yine çok yakıyor.Bu kombinasyonda ne eksik acaba.
Kullanıcı avatarı
sonerx
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti felicia_3437 » 08 Ağu 2010, 17:28

sonerx yazdı:
felicia_3437 yazdı:o lafı söyleyen ustanın aklıyla bır sorunu vardır ya bır yıl oldu ilk başlarda bır kac yeree sordum banada öyle dediler sorun şu takkılan sıstemı duzgun yapmıyorlar feliciyalarda arka amatızörler boynuz gıbı olduhu ıcın onun ustunden gecırıyorlar ve fıren lımıtöru ıle araba aşırı yaylanma olduhu zaman lpg hatının borusunu kesıyor ve arabada yanmalar oluyor ıkı tanesı böyle olmuş aracların duzgun icilik gerekıyor benım arbama lpg sıstemını arkaaşım bağlatı normal bır parcacıda hemde ve bukadar uyum olrmu dedım cok süper ş ici 1,80 uzun yolda ise 1,40 krş larda yakıyor lpg yı de 1,98 krş tan alıyorum
bende arabanın altından geçiyor o borular nasıl amortisöre takılacak ki?

başka yerden gecemez zaten de arabanızdakı sıstem sımıt se baca cıkışına bakın artkadan yatarak alt dın gıl mı dıyım artık bılemıyorum amatısörun ve ıkı tekerın balandıhı uzun demırın arasın dan alıyorlar bunu orada fıren limitorlerı var ve onun altından gecırıyorlar ve buta arac yaylandıhı zaman hatı delıyor gaz kacahı oluyor sıgara yaktıhınızda ateş gazı cekıyor ve puf arac yanıyor buyuzden duzgun olmuyor dıyorlar ıyı bır şöför sorunu bulur burda sanayıde olmuş bu olay ve adam sorunu b uldu ve lpg montaş cısına dava acmış ve yuklu bır para almış tazmınat olarak yanı bızım burda felilere yaklaşmıyor ıkı tane gazcı yapamıyoruz demıyor lar uymuyor dıyorlar
FeLiŞ 1995 34 ylt 20
Kullanıcı avatarı
felicia_3437
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti AhmetH » 08 Ağu 2010, 20:38

4 yıldır kullanıyoruz biz. En ufak sıkıntı yok.

Feliciaların fren limitörleri ana merkezin üzerinde. LPG borusunun geçeceği yer zaten halihazırda benzinin hattının geçtiği yer.. dolayısı ile arka aks la hiç bir işimiz yok

piyasada dünya kadar felicia bir o dünya kadarda LPG li felicia var hiçbirinde böyle sorun olduğunu sanmıyorum
Kullanıcı avatarı
AhmetH
SCOUT
SCOUT

Arabanız: '16 Golf 7 1.2tsi dsg allstar

İleti syossett » 08 Ağu 2010, 22:59

Dostum benım arabaya da (90 favo) takılmıyor supaplar uymuyor felan dedıler ustamın tam garantı vermesı uzerıne taktırdım ve inanılmaz memnunum sehır ıcı 400 benzın yakarken lpg de 150-160 yakıyor ve daha once taktırmadıgıma pısman oldum ne cekısı dustu ne basmamazzlık yapıyor sadece zaman zaman supap ayarına gıdecegım . Bence hıc dusunmeden taktır o ustaya da ınanma gercekten paraya ıhtıyacı yok bence de ..
Kullanıcı avatarı
syossett
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Asım Erdoğan
Nereden: Ankara
Arabanız: Favorit

İleti cenk » 09 Ağu 2010, 13:04

yani genel kanı taktırılabilir sorun olmaz yönünde teşekkür ederim hepinizi birde son olarak hagi markayı önerirsiniz güvenilir bir lpg ci varmı avrupa yakasında
cenk
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: cenktopal
Arabanız: skoda felicia GLX 1.3

İleti felicia_3437 » 11 Ağu 2010, 22:19

ramı kışla yolu uzerınde atıker baıyı olacaktı beyaz eşah sıpot cusunun yanın da yaklaşık 10 yıldır orda lar ıyı ışılıklerı var
FeLiŞ 1995 34 ylt 20
Kullanıcı avatarı
felicia_3437
ELEGANCE
ELEGANCE

Felicia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir