Felicia Çekiş Düşüklüğü ve Sübap ayarı Hakkında Hakkında

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Felicia Çekiş Düşüklüğü ve Sübap ayarı Hakkında Hakkında

İleti cumaarslan » 08 Eyl 2010, 07:26

Arkadaşlar Merhabalar,

Aranıza yeni katıldım. Hepinize selamlar.

Daha önce uzun bir süre forman kullanıyordum. Şimdi felicia 2001 var. Çekiş problemi yaşıyordum. Eski tamircimden sübap ayarı yapmasını istedim. Yaptı ama çok fark eden birşey olmadı. O yüzden sorunu kendim araştırdım. Sitede tam bir cevap bulamadım. Servis ve tamir klavuzunu buldum. İngilizceye çevirdim. Çünkü türkçe çeviride saçmalıyordu. Sübap ayarının tamircinin tüm sübaplar için 0.30 yaptığını öğrenmiştim. Ama klavuzda eksoz için 0.20, emme için 0.25 yazıyordu. Aracın ise tam olarak soğuması gerektiği yazıyor. (17-23 derece) Tamircime ayarın bu şekilde yapmasını ısrar ettim. Çekiş sorunu düzelti. Araç son derece normal olarak çalışıyor. O yüzden ekte bu konu ile ilgili dökümanı ekliyorum. Motor eski aracıma benziyor genel olarak ama ateşleme sistemi gibi farklılıkları var. Acaba forman da aynı ayarlar mı? Dökümanı türkçeye uygun kelimelerle çeviren olursa bence çok iyi olur. Şu an rölanti sorunum yok ama bunun da dökümanını hazırlamayacağım. Gördüğüm kadarıyla en çok şikayet bu ikisinde var. Dosyayı ekleyemedim. İsteyene mail atarım. cuma@cumaarslan.com

cumaarslan
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: Cuma Arslan
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: Felicia GLXi 2001

İleti BURAK MYSTERİO » 08 Eyl 2010, 07:29

abim felicia nın motoru zaten favorit-forman motorunun geliştirilmiş halidir o yüzden pek farkı yoktur ..

SKODA FAVORIT 136L (34 N 8411)
Kullanıcı avatarı
BURAK MYSTERİO
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: BURAK YAMAN
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: SKODA FAVORIT 136L (34 N 8411)

İleti felicia_3437 » 08 Eyl 2010, 09:29

cekiş sebebin subab tan olabılır bujıler eskıdır ondan ola bilir bujı kabloları eski veya yıpranmışş ise gene cekişle alkalı sorunlar yaşata bilir yada sincirin bşlamıştı yıne sorun yaşaya bılırsınız sıncırıde konturol etıre bılırsınız subab ayarına gelince 0,20 ile,25 arasında yapılması makul olur yanılmıyorsam 0,30 yazmışsınız yukarıda bol subab ayarı az yakıt serfıyatı sağladığı gıbı araba gıtmez bıraz kıstırın derım avansınızıda yaptırın bence aracınız ıcın ıyı olacaktır aramıza hoş geldiniz bol online günler
FeLiŞ 1995 34 ylt 20
Kullanıcı avatarı
felicia_3437
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: M SELİM AKIN
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: FELİCİA LX

Felicia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 6 misafir