duvaramı çarpayım, şarampole mi atayım bi

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

duvaramı çarpayım, şarampole mi atayım bi

İleti burak mysterio » 05 Ağu 2011, 08:53

benmi ?

Kullanıcı avatarı
burak mysterio
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Burak YAMAN
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: Skoda Felicia 1.6 MPİ

İleti syossett » 05 Ağu 2011, 14:14

ARKADAŞLAR AKLIMA BİR ŞEY GELDİ.. ÇOĞUMUZ FANIN SESİNE KULAK VERİYORUZ DUYAMIYORUZ KILLANIYORUZ , DİKKATİMİZ DAĞILIYOR VS .. HOŞ BAZI ARABALARDA SESLİ ÇALIŞIYOR AMA , BEN FAN SESI DUYAMIYORUM . ALLAHA ŞÜKÜR HARARET SORUNU ÇÖZÜLDÜ AMA DEDİĞİM GİBİ KULAĞIM AKLIM HEP FAN DA. SORUM ŞU.. ACABA FAN DEVREYE GİRDİĞİNDE ÇALIŞTIĞINI GÖSTEREN BİR İKAZ LAMBASI GİBİ BİR ŞEY TAKILMASI MUMKUN MU ?
Kullanıcı avatarı
syossett
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Asım Erdoğan
Nereden: Ankara
Arabanız: Favorit

İleti yabani » 05 Ağu 2011, 14:33

burak mysterio yazdı:Valla maşaallah subhanallar bizim favoda hararet namına birşey görmedim daha köye gidip gelirken 130 dan aşşağı düşmedim 170 e kadar çıktım bazen sabit 160 ta gittim ama hararet banamısın demedi dağa çıktık vs anında açtı fanı antifrizinde katkısının büyük olduğunu düşünüyorum :)

Zaten araç yüksek hızda giderken hararet yapmaz, çünkü 120km ve üzeri hızda giderken radyatörden fanın üfleyebileceğinden çok daha fazla hava geçer.
Ben otobanda giderken hararet göstergesi 90'nında altına iniyor, tek nedeni hızdan dolayı radyatörün doğal serinlemesi.
yabani
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Yiğit
Arabanız: 2004 Fabia Classic 1.4 16V 101 katır depiği

İleti syossett » 05 Ağu 2011, 22:32

syossett yazdı:ARKADAŞLAR AKLIMA BİR ŞEY GELDİ.. ÇOĞUMUZ FANIN SESİNE KULAK VERİYORUZ DUYAMIYORUZ KILLANIYORUZ , DİKKATİMİZ DAĞILIYOR VS .. HOŞ BAZI ARABALARDA SESLİ ÇALIŞIYOR AMA , BEN FAN SESI DUYAMIYORUM . ALLAHA ŞÜKÜR HARARET SORUNU ÇÖZÜLDÜ AMA DEDİĞİM GİBİ KULAĞIM AKLIM HEP FAN DA. SORUM ŞU.. ACABA FAN DEVREYE GİRDİĞİNDE ÇALIŞTIĞINI GÖSTEREN BİR İKAZ LAMBASI GİBİ BİR ŞEY TAKILMASI MUMKUN MU ?

<GÜNCEL>
Kullanıcı avatarı
syossett
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti yabani » 05 Ağu 2011, 22:54

Fana gelen elektrik kablolarından paralel çekip 12v herhangi bir lambaya bağlayabilirsiniz. fan çalıştığında, yani fana elektrik verildiğinde fan'dan paralel alındığı için lambada yanacaktır.
yabani
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Yiğit
Arabanız: 2004 Fabia Classic 1.4 16V 101 katır depiği

İleti wehby » 05 Ağu 2011, 22:58

yabani yazdı:Fana gelen elektrik kablolarından paralel çekip 12v herhangi bir lambaya bağlayabilirsiniz. fan çalıştığında, yani fana elektrik verildiğinde fan'dan paralel alındığı için lambada yanacaktır.

bu dediğiniz lambayı feliciama yaptım... göğüsteki alarm ledini iptal edip yerine , fan anahtarından 2 metre kablo çekip yaptım.. on numara oldu...
DENİZİN İÇİNDEKİ CANAVARI GÖRÜP DE ŞAŞMA , İÇİNDEKİ DENİZ OLAN CANAVARI GÖR DE ŞAŞ...
wehby
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: vehbi öz.
Nereden: Kayseri
Arabanız: 97 felicia 1.6 glxi

İleti syossett » 05 Ağu 2011, 23:15

aydınlatıcı bilgin için teşekkurler arkadaşım..
Kullanıcı avatarı
syossett
AMBIENTE
AMBIENTE

Önceki

Felicia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 9 misafir