KALORİFERDEN SU GİRER Mİ

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

KALORİFERDEN SU GİRER Mİ

İleti mehmet sarp » 08 Ekm 2010, 23:59

ARKADAŞLAR MALUM KIŞ GELDİ BENİM DÜZELTTİĞİMİ SANDIĞIM SORUN YENİDEN BAŞLADI BENİM ARABA GEÇEN KIŞ SU ALIYORDU ÖN CAMDAN CAMIN İÇ KISMINDAN GÖZÜKÜYORDU SUYUN AKIŞI. BENDE CAMIN ETRAFINI SİLİKONLATTIM SİYAH SİLİKONLA SORUN ÇÖZÜLDÜ CAMDAN ŞİMDİ SU ALMIYOR ANCAK YENİ FARKETTİM BENİM ÖN KONSOLUN TAM ORTASINDAN KÜLLÜĞÜN ARKASINDAN BAYA Bİ SU ALIYOR ACABA KALORİFER DELİKLERİNDEN GİREBİLİR Mİ EK VAR MI BİR YERİNDE BİLMİYORUM ARABAM 97 GLX FELİCİA ÖNKONSOLUN SÖKÜLMESİ YADA SÖKÜLMÜŞ HALİNİ GÖSTEREN SİTE VEYA FORUMDA ANLATAN VARMI :cry: :( :?

mehmet sarp
CLASSIC
CLASSIC

İleti ahmetciftcioglu » 09 Ekm 2010, 00:12

kalorifer kazanında çatlak varsa olabilir.ama masraflı iş göğsü söktür falan.Allah yardımcın olsun.
ahmetciftcioglu
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: AHMET
Nereden: Kahramanmaraş
Arabanız: Skoda Fabia 1.2 plus 2009

İleti firarim19 » 10 Ekm 2010, 09:59

Kalorifer onarımı içın gogusu sokmeye gerek yok kaputun on kısmından petege erişilebiliyor. Yağmur çok mu yagıyor ? anlam veremedım dedıgınız gibi cok su girmesi ıcın ufak catlak falan degil başka birseyolması lazım. kalorifer mekanızması dısarda benım eskı favoritimde de catlak olayı olmustu petekte su motor blogunun oradan akıp gidiyor. Bence sorun kalorifer değil. Ayrıca kaloriferden akan su da antifiriz olur yani su renkli olur kokusu da olur.
93 Favorit L
99 Felicia GLX LPG
03 Fabia Elegance 1.4 LPG
11 Fiesta TDCI
15 Rapid Spaceback 1.2 MPI

Skoda bir bakış açısı, bir yaşam tarzıdır. Mütevaziliğin simgesidir.
firarim19
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Samsun
Arabanız: Rapid Spaceback 2015

İleti furunotr » 10 Ekm 2010, 11:23

Aynı sorunu ben de yaşıyorum; aynı şekilde macunu da yaptırdım cama ama problem büyük ölçüde azalsa da sanıyorum tamamen giderilemedi. Problemin kaloriferden kaynaklanması için sızmanın yağmur veya iyi hava demeden olması gerekmekte; halbuki bende sadece çok aşırı yağışlı havalarda bu sorun mevcut... Ve camın aşırı buharlanması sonucu ile çok da tehlikeli...

En son bu Cuma akşamki yağmura yakalandım ve gideceğim yere ulaşana kadar akla karayı seçtim...

Sizin de sorununuz sanıyorum bu şekilde; ben önümüzdeki hafta fırsat bulur isem Ümraniye Sanayii'de elektrikçimin tavsiye edeceği bir camcı ustasına gideceğim; gerekirse fitili (eğer bulabilirsem) komple değiştirttireceğim; yok macun hallediyor ise macun çektireceğim; sorunu bir şekilde çözmeye çalışacağım; tabii bu arada ön cam sökülecekse kırılma riski de olabilir... Hayırlısı bakacağım...

Ben sizden önce gider isem çözümü buraya yazacağım; mümkünse ve sorunu çözün veya çözemeyin yazarsanız sevinirim...

Unutmuşum sorunun kalorifer sisteminden kaynaklanması için araçtaki suyun da eksilmesi gerekiyor; bende böylelbir sorun yok sizde varsa böyle bir problem mümkün olabilir...
furunotr
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Haluk Pirinç
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: Felicia Combi GLXİ

İleti ugur_clskn » 10 Ekm 2010, 15:18

ah şu felicia nın su alma problemleri....
PEUGEOT 306 1.6 SEDAN
Kullanıcı avatarı
ugur_clskn
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: uğur çalışkan
Arabanız: felicia 1.3lx idi

İleti mehmet sarp » 10 Ekm 2010, 15:48

kalorifer derken ben yağmur suyu kaloriferden girermi demiştim ancak öyle değilmiş bu gün bi ustaya gösterdim bu su nerden geliyor diye hiç uğraşma dedi camdan geliyor dedi aynı sorun kendi arabasındada olmuş ustanın camcıya git dedi. dış tarafından komple her tarafını özel oto silikonu varmış onla silikonlasın hiç bişeyi kalmaz dedi. şimdi arabanın üst kaportanın oradan lastiğinin altına giriyormuş, yanlardan da tabi sızarak içeri veriyormuş su oradan girer dedi bakıtacağız artık yoksa yağışlı havalarda camlarda müthiş buhar oluyor kalorifer de sadece ön camın buharını alıyor diğerlerinden bişey gözükmüyor.Ben daha önce öncamın dışından ama lastiğin de içinden yani camla beraber yaptırmıştım meğer kaporta ile beraber yapılacakmış neyse önceki 10 liraya yapılmıştı bu sefer rahat 30 olur herhalde çünkü usta değişecek bide fazla silikon gider neyse bi yaptıralım sonucunu yazarız inşallah:idea:
mehmet sarp
CLASSIC
CLASSIC

İleti SKODA 135 » 10 Ekm 2010, 15:56

Mehmet Sarp kardeşim eğer kaloriferden kaçırıyorsa, yaz-kış devamlı damlalar halinde kaçırır. Sadece yağmurlu havalarda oluyorsa o zaman bir yerden araç yağmur alıyordur.

Nereleri silikonlattın bilmiyorum ama iki yer önemli. 1-Tavan ve cam lastiği boydan boya...... 2- Ön camın DIŞ ALT KISMI, LASTİK ŞERİDİN İÇİNE GİREN KISIM, cam ve lastik sınırı boydan boya...

Eğer ikinci kısım ise kolay, hemen bir JAPON YAPIŞTIRICI al 25 krş. Camın alt kısmını japonla.:idea:
Oyuncak sanmayın ahlâk-ı milli, rûhî millidir.
Onun ilkâsı en korkunç ölüm, mevt-i külli'dir.
Mehmet Akif ERSOY
Kullanıcı avatarı
SKODA 135
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Abdullah Pınarlı
Nereden: Uşak
Arabanız: Skoda Favorit

İleti felicia_3437 » 10 Ekm 2010, 20:45

akünün oradan da ala bılır suyu ıcer arkadaşlar kabın ıcıne kablo sokmak ıcın acılan yerler var oralardan alıyor benımkı de alıyordu gecen kış onu düzeltım şimdıye kadar almadı ama ön camım ın sağ tarafı cok buhar yapıyor tek tarafda acaba ordan havamı alıyor yoksa başka bır şeymı var anlamadım hayırlısı bakalım
FeLiŞ 1995 34 ylt 20
Kullanıcı avatarı
felicia_3437
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: M SELİM AKIN
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: FELİCİA LX

İleti mehmet sarp » 16 Ekm 2010, 23:38

arkadaşlar sorunu kendim çözdüm benim araba camdan su alıyormuş. sanayiye gittim camcılar ve kaportacılar camdan dedi ancak hepside camı sökeceğiz dedi bende silikonlasanız dedim olmaz dediler benimde canım sıkıldı aldım dayson marka bir silikon bide triz bandı once kaportaya ve cama bulaşmasın diye etrafını komple bantladım sonra lastiğin altını bir güzel silikonladım elimle fazla silikonu alıp tiriz bandını söküyorum düzeltmeden sonra silikon 45 dakikada donuyor veee mükemmel yapışma arabaya yakından bakmassan 3-5 metreden fark edilmiyor bile aracımın renginde aldım silikonu bide 3 gün geceleri gayet güzel yağmur yağdı sabahları bakıyorum kuru sızma yok arkadaşlar silikon 7,5 lira 1 lirada bant 8,5 artı yarım saatlik emekle hallettim tavsiye ederim
mehmet sarp
CLASSIC
CLASSIC

İleti furunotr » 17 Ekm 2010, 11:28

Elinize sağlık; ilk fırsatta aynını ben de deneyeceğim; umarım sizin gibi çözüme kavuşurum...
furunotr
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Haluk Pirinç
Arabanız: Felicia Combi GLXİ

Felicia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 13 misafir