felicia kablo tesisatı

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

felicia kablo tesisatı

İleti tyilal » 27 Ekm 2010, 03:14

herkese selam aynı dertten muzdarip arkadaşlar da varsa umarım bu konu faydalı olur.feliciaların elektrik tesisatından çok şikayetçi misiniz? ben kablolarda bazı anormallikler gördüm sizinle paylaşmak istedim.epey bir zamandır bagaj lambası yanmıyordu kabloları takip ede ede en sonunda eşiğin içinde kablonun izolenin içinden çürümüş olduğunu gördüm.sağ ön kapıyı açınca tavan lambası yanmıyordu yine eşiğin içinden kablo çürüdüğünü gördüm şimdi de el freni lambası yanmıyor sorun tahminimce yine aynı kablolar kötü bir marka da değil DELPHI markasını gördüm sizler de çok sorun yaşıyor musunuz?

Kullanıcı avatarı
tyilal
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: İzmir
Arabanız: felicia 1.3 mpi

İleti zeybek » 27 Ekm 2010, 08:37

Benim feliciada elektrek sorunu hiç olmuyor. Genellikle kendi yaptığım tamirlerde kabloların çok iyi korunacak şekilde döşendiğini gördüm. Sanirim sizin aracınıza has bir durum söz konusu.
zeybek
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Karabük
Arabanız: Felicia 1.3 GLX

İleti hetepe » 27 Ekm 2010, 09:30

Özellikle nem oranının fazla olduğu yerlerde kullanılan araçlar hele bir de zamanında kaporta işlemlerinden geçmişse tesisata olumsuz etki edebiliyor.10 yıldan sonra soket geçişleri, terminaller, pabuçlar ve bazı üniteler (özellikle açık havayla ve suyla temas eden motor bölümünde) korozyona maruz kalabiliyor.
Bu tür araçların tesisatları bence komple elden geçmeli, olmadık bir yerde kötü sürprizlerle karşılaşılmaması için.
D ü n y a l ı l a r d a n t i s k i n i y o r u m (G.O.R.A.)
Dünya güzel sanıyordum...Kafam güzelmiş....
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

Ad Soyad: Engin '73
Nereden: Ankara
Arabanız: Fabia 1,4TDI HB '08 80 PS

Felicia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 10 misafir