SELAMLAR SKODA FELİCİA 1.3 GLX SW HAKKINDA BİLGİSİ OLANLAR.

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

SELAMLAR SKODA FELİCİA 1.3 GLX SW HAKKINDA BİLGİSİ OLANLAR.

İleti mythical » 29 Ekm 2010, 09:08

SELAMLAR öncelikle foruma yeni katıldım.ben istanbulda oturup maaş ile evini geçindiren bir gençim,fazla paramda yok açıkcası benim istediğim kolay arıza yapmayan,biraz geniş,yakıtı az olan bir aile arabası almak,bir süredir araştırıyorum skoda felicia glx 1.3 sw olan dikkatimi çekti.ve bu arabanın üzerinde yoğunlaştım. bir tanıdığımda 1999 felicia 1.3 glx sw(combi) var.araç 136.000 de adam çok titiz arabası çok diri duruyor ve bu zamana kadar lpg taktırmamış hala benzinle kullanıyor.siz değerli üyelere birkaç sorum olacak yorumlarınız inanın benim için zannettiğinizden çok daha fazla ÖNEMLİ..1)SİZCE BU ARABA NE KADAR EDER.?...2)SİZCE ALMALIMIYIM PİŞMAN OLURMUYUM.?..3)KULLANANLAR VARSA MEMNUNLARMI ARAÇTAN..

mythical
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: ümit
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: skoda felicia

İleti 34SCU59 » 29 Ekm 2010, 10:17

herseyden önce bir yabancıdan almaktansa tanıdıktan almak bence daha hoş olur..Ancak enjeksiyonlu sistem olsa yani GLXİ olsa tadından yenmez...
fıyat konusunda ise aynı aracı 8000 lirayada buluyorsunuz ve 10000 tl yede uluyorsunuz boyle bir memlekette yasadıgımız için temizlik ve sorun çıkarmama bende daha iyidir..
NEW İBİZA CUPRA 2013 YEARS..
34SCU59
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Barbaros ÇAKIR
Arabanız: 2011 FORD C-MAX TİTANYUM X 1.6 TDCİ

İleti felicia35 » 29 Ekm 2010, 10:48

Selam arkadaşım. Bence alınabilcek en iyi araçlardan biridir.Parçaları ucuz , temiz kullanıp düzenli bakımlarını yaptırdıktan sonra arıza çıkarmayan kullanımıda güzel olan bir araçtır. Araç bir tanıdığınızda imimş bence de tanıdıktan almak çok daha iyidir.

Fiyat gelince 8000 - 9000 tl civarındadır
SAYGILARIMLA
Kullanıcı avatarı
felicia35
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: ÖZER
Nereden: İzmir
Arabanız: 97 FELİCİA LX

İleti frostbite19 » 29 Ekm 2010, 17:00

8000-9000 arası eder

Bence al, pişman olmazsın, ama benim gibi küçük şehirde yaşıyosan parça bulma sıkıntın olabilir, sinir olursun. . .Büyük şehirdeysen sorun yok. . .

Benim araba çok sorun çıkardı aldığımdan beri, ama yinede pişman değilim, kesinlikle olmam. . Çok memnunum araçtan. Şahin doğan tarzı bi araba almaktan 10000 kat daha iyidir. .

?Life is a tale told by an idiot

-- full of sound and fury,

signifying nothing.?

William Shakespeare
Macbeth Act 5, scene 5, 19?28
Kullanıcı avatarı
frostbite19
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Fahri
Nereden: Konya
Arabanız: Octavia Ambiente Combi 2004

İleti mythical » 30 Ekm 2010, 10:39

Yorumlarınız için teşekkürler,Genel olarak iyi yorum aldım.
mythical
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti felisyacı » 30 Ekm 2010, 22:55

Belki geç olacak ama, size fikir vermek açısından yazmak istedim. aynı araç bende de var. 99 felicia COMBİ.
Bu sene şubat ayında aldım. bende sizin gibi az yakan, bagajı geniş, fiyatı uygun ne olur diye baktığımda bu arabayı gördüm. iki arabaya baktım. birisi dizel 1.9- diğeride benzinli(Gazlı) 1.3.
ben benzinli 1.3 GLX' de karar kıldım ve aldım.gaz deposuda stepne yerine monte edilmiş o nedenle mükemmel bagaj var. tam benim istediğim gibi.
Aldığımda genel bir bakım yaptırdıktan sonra (Şeytan kulağına kurşun) hiç sorun çıkarmadı.
Ustama sordum; Bu beni nerelere götürür.
-Bakımını yaptık istediğin yere gidebilirsin... dedi.
-Pek güvenemedim ama, gerçekten aldığım günden bu güne sorunsuz, hem şehir içi-hem şehir dışı, geziyorum. çok memnunum. Bu paraya alınabilecek en iyi araba diyebilirim. Piyasayı takip ediyorum. Bu paraya alınacak başka bir arabada göremiyorum. Yakıt harika ; benzin ölçmedim ama, GAZ ile uzun yolda 141 Krş. gördüm. şehir içinde 165-170 Krş. şehir içi şehir dışı karma yaklaşık 155-58 Krş gibi yakıyor. Bundan daha iyisinin olacağını sanmıyorum. GLXİ olursa aksesuar artılarının yanında, enjeksiyonlu olmasından kaynaklı çıkabilecek arızaların daha yüksek rakamlara gideceginden ben istememiştim doğrusu... Forumda bir yerde okuduğum kadarıyla beyin arızalarının 700 TL.sını bulduğu, hatta bu paralara zor olduğu yazılmıştı. Ben böyle şeylerden kaçarım, onun için GLX olması, karbüratörlü olması benim için daha iyi.
uzun yolu, 90-100 ile çok güzel. birazda yük atarsanız değmeyin keyfine... yatıyor yola...Bunları yazarken başka arabaya binmedi zannedenler olursa, AUDİ A6 2.8 Quattro dahil bir çok aracı kullandım. onlarla kıyaslamıyorum. Kendi sınıfında oldukça iyi ve yeterli.
Küçük şehirde yaşamıyorsanız bakım ve parça sorununuz olmaz. Falicia cılarla konuşuyorum.Şimdiye kadar hiç şikayet edenine rastlamadım, sadece 1.3 lerde gazda kullanımda çekişin düşüklüğünden yakınanlar var, ehh o da olsun artık.
Tavsiye ediyorum, büyük şehirde iseniz rahat edersiniz.
Kullanıcı avatarı
felisyacı
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Ankara
Arabanız: COMBİ GLX

İleti felicia_3437 » 30 Ekm 2010, 23:20

arkadaşımız istan bulda görünüyor allacağınız araba sizi üzmeyecektir bakımlarını yaptır gözlerini kapa sakin kulanımda cok süper yakıt deyerlerı verır ama spor kulanımda uca biliyor yakıt konusunda benim icin 500 krş yaksada az diye biiirm şünkü coğu zaman sıkıştırım ve girmediği deilik kısa mese fedede cok güzel bir tokat cı olur kendızı en kıza bir örnek otoyolda solamaya cıkınca kesınlıkle aynı yere girmesin en güzelide bu zaten aramıza hoş geldin diyorum herşeyın hayırl sı olsun ama şu varki felicia forman gariban dostu dur benım görüşüm bu ve konforu mukemel bır arac
FeLiŞ 1995 34 ylt 20
Kullanıcı avatarı
felicia_3437
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: M SELİM AKIN
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: FELİCİA LX

İleti mythical » 02 Kas 2010, 11:25

sağolun arkadaşlar inanın hiç bi fikrim yoktu sayenizde araca bakışım değişti.teşekkürler...
mythical
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti sonertevfik » 02 Kas 2010, 14:57

SKODA'NIN BUGÜNE KADAR ÜRETTİĞİ ''EN ÜSTÜN KALİTELİ'' OTOMOBİLDİR DİYEBİLİRİM. GLX-İ MODELLERİ...4 YILDIR KULLANIYORUM, SKODA ŞU ANDA 2000 MODEL 0 KM'SİNİ ÜRETSE AYNI TEKNOLOJİDE (KLİMASIZ 1,3 MPİ OLARAK) AYNI DONANIMDA ŞUANDA SATIN ALMAYI ÇOK İSTERDİM...
BİZ OSMANLIYIZ... ÇOK ÖZLÜYORUZ...
sonertevfik
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Soner Tevfik
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: Skoda Felicia GLX-İ

Felicia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 8 misafir