Cam zor kalkıyor. . .

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Cam zor kalkıyor. . .

İleti frostbite19 » 09 Kas 2010, 12:44

Dün durup dururken cam zor kalkmaya başladı, indirirken sorun yok ama kalkarken hem ses yapıyo hem de acayip

zor kalkıyor. . .Heryeri gacırt gucurt yapıyor. . .Ön sağ cam bu bahsettiğim. . .

Bugun açtım baktım, cam krikosunun halatının içinde durduğu beyaz plastik sert bir boru var, o kırılmış, ayrık duruyor, içinde halat görünüyor. . .

Ne yapmak lazım masrafı çok mudur?

?Life is a tale told by an idiot

-- full of sound and fury,

signifying nothing.?

William Shakespeare
Macbeth Act 5, scene 5, 19?28
Kullanıcı avatarı
frostbite19
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Fahri
Nereden: Konya
Arabanız: Octavia Ambiente Combi 2004

İleti felicia35 » 09 Kas 2010, 12:55

Tam olarak aynı sorun bende de var. Para çıkmasın diye 2 aydır ilgilenmedim. Ama yaptırsam iyi olacak.
SAYGILARIMLA
Kullanıcı avatarı
felicia35
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: ÖZER
Nereden: İzmir
Arabanız: 97 FELİCİA LX

İleti Felicia9841 » 09 Kas 2010, 14:01

Aynı dert bende de var. Parçayı nereden bulabiliriz acaba?
Felicia9841
CLASSIC
CLASSIC

İleti cumoni » 09 Kas 2010, 14:37

Valla sakın kızmayın ama benzer bir dert bende de var; Basıyorum düğmeye bir kez, mesela kapanmaya başlıyor, daha yarıya gelmeden geri dönüp ta dibine kadar iniyor. Tekrar tetikliyorum, yine aynı şey. Sonra bir kolayını buldum: O aşağı kaçmadan ben camı durduruyorum ve tekrar kaldırmaya çalışıyorum.. böyle birkaç denemeden sonra ancak tümü ile kapanabiliyor.
Camı indirmede bende de sorun yok ama kaldırmak resmen beceri istiyor! Bir türlü vakit bulup gösteremedim.
Kullanıcı avatarı
cumoni
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Kemal VELİOĞLU
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: 2001 Felicia 1.3i

İleti furunotr » 09 Kas 2010, 17:46

Parçacılarda olması lazım; ben geçen yıl Parsan'dan almıştım; o zamanlar 8-10 lira birşeydi; ancak orjinal değil Çin malı imiş galiba; yine de iş görüyor; tabii bir de siz takamazsanız bu fiyata işçilik ekleyin...
furunotr
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Haluk Pirinç
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: Felicia Combi GLXİ

İleti frostbite19 » 09 Kas 2010, 17:52

Sanayiye gittim, tamiri falan mümkün değilmiş komple kriko sistemi değişmesi gerekiyormuş. . .

Parçacılara sordum, bilin bakalım ne oldu?

Yok Yok Yok. . .5-6 yere sordum yok. . .Getirtecek tanıdığım parçacı. . .Geri takacam kapı döşemesini, parça

gelinceye kadar kullanmıyacam camı açmayacam artık. . .

signifying nothing.?

William Shakespeare
Kullanıcı avatarı
frostbite19
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti mehmet.genç » 09 Kas 2010, 18:41

Arkadaşlar aynı sorun bende de var ama şu bozuk olan parça nedir bakmadım.Tam olarak neyin değişmesi gerekli ayrıntılı yazabilir misiniz?
mehmet.genç
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: mehmet genç
Nereden: Bursa
Arabanız: felicia

İleti felicia042 » 09 Kas 2010, 20:18

bende de vardı aynı sorun zar zor yaptırdım. beyaz plastik var cam halatı içinden geçiyor. halatta bozukmuş payasada olanlar çin malı olduğu için pek uymuyor tavsiyem alırken beraber alın. halatı beyaz plastiğin içinden geçirmesini isteyin oluyorsa problem kalmıyor. eğer olmaz ise halatın ters düz etmekle problemi yine çözüyör. yapılırken izledim anladığım kadarı ile böyle yaptılar.
Kullanıcı avatarı
felicia042
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: ayhan
Arabanız: VW POLO 1.0

İleti Yasin Genç » 09 Kas 2010, 21:30

Aynı Sorun 2 gün Önce bizdede Oldu Pendik Sanayide Yaptırdık ama Fiyatını Bilmiyorum.
bu cam sorunu çok sık yaşanıyor felilerde ve can sıkıcı oluyor.komple takım olarak satıldıgı için çok pahalıya geliyor ve bir randıman aldıgımı söyliyemem.Şuan sorunsuz çalışıyor bakalım ilerde ne olur.
Kullanıcı avatarı
Yasin Genç
CLASSIC
CLASSIC

Arabanız: Skoda Felicia

İleti Yasin Genç » 09 Kas 2010, 21:32

cumoni yazdı:Valla sakın kızmayın ama benzer bir dert bende de var; Basıyorum düğmeye bir kez, mesela kapanmaya başlıyor, daha yarıya gelmeden geri dönüp ta dibine kadar iniyor. Tekrar tetikliyorum, yine aynı şey. Sonra bir kolayını buldum: O aşağı kaçmadan ben camı durduruyorum ve tekrar kaldırmaya çalışıyorum.. böyle birkaç denemeden sonra ancak tümü ile kapanabiliyor.
Camı indirmede bende de sorun yok ama kaldırmak resmen beceri istiyor! Bir türlü vakit bulup gösteremedim.

Aynen Bizim Felidede Oluyordu Anormel Bir Durum Tüm Serilerin Hastalığı
Kullanıcı avatarı
Yasin Genç
CLASSIC
CLASSIC

Arabanız: Skoda Felicia

İleti furunotr » 09 Kas 2010, 21:42

Herkezden alıntı yapmayıp tek bir cevap yazayım; geçen yıl aynı plastik zamazingodan dolayı sağ camım problem yapmıştı; Istanbul, Ümraniye, Namazgah'daki özel Skoda servisindeki ustama gittim; arızayı tespit etti, sonra Ümraniye Sanayi Sitesi Karşısı'nda yer alan Parsan'dan parçayı sanıyorum 8-10 lira gibi bir fiyata aldım (başka parçalar da aldığım için fiyatı net olarak hatırlamıyorum); evet parçayı aldığım zaman orjinal değil Çin malı olduğunu zaten belirttiler; orjinali de tek olarak bulunmuyor imiş; tekrar ustama döndüm ve bu parçayı taktı; yalnız uydurmak için içerideki küçük bir saç parçasının kenarını kesip eğdi; hepsi bu... Yani tamiri gayet mümkün ve ucuz... Tabii ön amortisörüm, su tahliye kabım, debriyaj pedalının altındaki plastik zamazingo aynı anda değiştiği ve yağlama v.s. yapıldığı için işçiliğin tam maliyetini veremiyorum; ancak toplamda uygun bir bedel ödemiştim...
furunotr
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Haluk Pirinç
Arabanız: Felicia Combi GLXİ

İleti frostbite19 » 10 Kas 2010, 00:06

mehmet.genç yazdı:Arkadaşlar aynı sorun bende de var ama şu bozuk olan parça nedir bakmadım.Tam olarak neyin değişmesi gerekli ayrıntılı yazabilir misiniz?

KOmple halat sistemi değişmesi gerekiyormuş neyazıkki. . .

signifying nothing.?

William Shakespeare
Kullanıcı avatarı
frostbite19
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti ihsan » 10 Kas 2010, 11:48

sizin felica ların sıstemı bılmıyorum ama benım formanda da vardı aynı sorun sadece on camlarda vardı. içini actım haltaı ve sistemi bi guzel makine yagı ile yagladım guzelce temızledım sonra hic birseyı kalmadı cok rahat acılıp kapanıyor artık. onceden resmen koll kası yapıyordum :)
Kullanıcı avatarı
ihsan
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: ihsan ACAR
Nereden: Bursa
Arabanız: Skoda Fabia special 1.4 16v 101hp

İleti AhmetH » 10 Kas 2010, 11:51

değiştirmek gerekiyor tecrübeyle sabit :D

sıkı dur tanesi 120 YTL mi neydi idi 2007 de sağlı sollu 2 almıştım duyanlar inanamadı :shock:

Kullanıcı avatarı
AhmetH
SCOUT
SCOUT

Arabanız: '16 Golf 7 1.2tsi dsg allstar

İleti frostbite19 » 10 Kas 2010, 13:51

120 lira mı? camı kaynak yaptırayım da bida açılmasın :)

Ucuzu vardır ama heralde ya!??? Çin malı falan çıkmış diyolar, inş. okadar pahalı değildir artık :cry:

signifying nothing.?

William Shakespeare
Kullanıcı avatarı
frostbite19
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti AhmetH » 10 Kas 2010, 14:12

Bulursan çin min haber ver yedek alayım bulunsun :D

ben aldığımda bırak çin malını , başka marka yan sanayi alternatifi bile yoktu orijinal alcaksın mecbur oda bulursan ...

resme dikkatli bakarsan parçanın bayadır rafta durduğu belli.

bu arada bakır boru kaynak cart curt yapan var yok değil bende uğraştım epoksi silikon tel bant vs.. ama uzun ömürlü değiller. Adama zaten vercen 40 50 lira .. sabahtan sanayi yolları ne kadar yakacan sanayide karnını doyurcan adamlar sökerken kapı pimlerinden 3-5 tane kırcak yapayımda paramı alayım hemen diyecek .. karın ağrısı valla .. :mrgreen:
dedim neyse günahımız kurtulak bu dertten. Kısmetten parçayıda buldum kendim değiştiriverdim hemen zor değil. açmışken mis gibide temizledim kapı içini :D yağlancak yerleri yağladım.. şahane daha iyisi Adanada kardan adam :lol:

ayrıca bu yedek parça sanırım revizyondan mı geçmiş nedir.. krikosu eninde sonunda bozulmayan felicia varsa söylesin :) bir dönem üretilenlerde vardı bi nane.. bunları takıp birde kapanınca zorlamamaya dikkat edersen birdaha kolay kolay sorun açmaz.

ayrıca çok para haklısın ama o paraları neden verdim çünkü bizim felicia 0 km alındı ilk sahibiyiz :love: dolayısı ile özeniyorum satmayada hiç niyetimiz yok yine sorun açsın yine alırım kıyamıyorum :oops:
Kullanıcı avatarı
AhmetH
SCOUT
SCOUT

Arabanız: '16 Golf 7 1.2tsi dsg allstar

İleti frostbite19 » 13 Kas 2010, 12:14

idare edecek şekilde tamirini yaptık kriko plastiğinin. . .Biraz idare etsin bakalım, bu arada da parçayı ararım, Konya'ya

falan gitiğimde bi bakarım, Seydişehir BEyşehir ve internette bulamadım cam krikosunu. . .Parça konusunda çok sıkıntı

çekiyorum hep böyle oluyor, bazen keşke tofaş Kartal falan mı alsaydım diyorum, negüzel her parçası var. . .

signifying nothing.?

William Shakespeare
Kullanıcı avatarı
frostbite19
AMBIENTE
AMBIENTE