ya bu arabamı kamyon mu?

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

ya bu arabamı kamyon mu?

İleti hanedan » 05 Nis 2006, 18:23

benim 96 model felicia lx im var açıkça süyleim 2. el almama rağmen başıma büyük bi sorun çıkarmadı fakat araba benzini olduğu için o kadar çok yakıyor ki ben batmak üzereyim sizce lpg yaptırayım mı ?

hanedan
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti yonetici » 06 Nis 2006, 11:39

Aracınız karbüratörlü olduğu için ekonomik yakıt tüketimi birtakım bakım ve ayar gerektirir bunların düzenli olarak yapılmamasından kaynaklanan bir yakıt tüketim artışı olabilir. Fakat herşeyi tam tamına yapılmış bile olsa ülkemizde ekonomik yakıt tüketimi diye bir kavram kalmadı. Mesela şu anda benzinli bir aracın istanbulda şehir içi kullanımda 100km de 7 litre yakması ii bir rakamdır fakat ben istanbulda böyle bir arabayı 1 ay kullanınca 400 milyon benzin parası ödüyorsam burada bir ekonomi kalmaz. Bundan dolayı arabanın bir günahı yok sorun ülkemizdeki benzin fiyatında. Aracınıza Makina Mühendisleri Odası trafından yetki belgesi verilmiş bir yerde LPG taktırırsanız sorun yaşamayacağınızı ve memnun kalacağıızı düşünüyorum.

Kullanıcı avatarı
yonetici
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesaj Panosu Yöneticisi

Ad Soyad: Skodam Yöneticisi
Nereden: İstanbul (And.)

İleti hmr38 » 07 Nis 2006, 23:31

merhaba

bende de 1995 model felicia lx var. alalı yaklaşık olarak 5 ay oluyor. 5 ay önce benzin depomu fulledim ve billi kilometre aralılarında ölçtüğüm değer şehir içinde 250-265 bin liraydı.uzun yolda yapılan hıza göre 170-200 binlira yakıyordu.1 ay boyle kullandıktan sonra alım satımı yaparken lpg taktırdım,su an sehirler arası 90-100 km sabit hızla 105 bin lira,110-120 km hızla 115 binlira,şehir içi trafiğe göre 145-180 bin lira arasında değişiyor.yalnız bu sizi yanıltmasın.bir kere beşiktaşta bir trafiğeyakalanmıştım.çok uzun süre trafikte kaldım.ogün 200 bin lira yakmıştı....lpg nin ekonomi açısından faydası var tabiki fakat lpg benzinin gösterdiği performansı gösteremiyor tabi.arabanız doluysa,rampa yukarı cıkıyorsanız bide araba solayacaksanız,biraz sıkıntı oluyor.araba gaza hemen tepki vermiyor.

bence siz ilk önce bujileri ve ateşle sistemini;hava filtresini bir gözden geçirin,bide güvendiğiniz referans alarak gittiğiniz bir kalbüratorcüye kalbüratörü temizletin.ben deneyeli uzun  bi süre oldu ve benzine bayağı bir zam geldi.tahminimce suan sehir içi 280-300 yakması lazım.genede şükredin,babamda 2000 enjeksiyonlu kartal var trafiğine göre 350-400 yaktığı zamanlar oluyor:)

hmr38
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti hanedan » 12 Nis 2006, 03:25

yardımınız için çok teşekkür ederim zaten lpg yi son çare düşünüyorum çünkü benzinli arabaya alışan herkes lpg den şikayetçi ama ben konya içinde olduğumdan çıkacağım en büyük rampalar alışveriş merkezlerinin garajından çıkarken çıkacağım rampalardır rampa sorunu yaşayacağımda inanmıyorum fakat karbüratör konusunda dediğinizi yapıp tekrar deneyecem çok teşekkür ederim tekrar
hanedan
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti FAVORİT 136L » 18 Nis 2006, 02:25

Ben sana sadece şunu söyliyeyim lpg yi boşver çıkar kafandan çok yaksan dahi aracının ömrünün uzun olması vs. istiyorsan benzinli kalsın nelere para vermiyorsunuz ki değil mi??? Ama bakımını yaptırmayı ve araca temiz bakmayı, devirinde kullanmayı unutma...Skodaya iyi bakarsan o da sana iyi bakar...

...SAYGILAR...KOLAY GELSİN...

Bakımlarıda işin ehli insanlara skodacılara baktır ;) Diğer araçcılar skodadan pek anlamıyor

FAVORİT 136L
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti ileli-61 » 18 Nis 2006, 12:06

ŞU EN SON YAZDIĞIN ÇOK DOĞRU.SKODAYA İYİ BAKARTSAN ODA SANA İYİ BAKAR.BİR ÖNCEKİ FAVORİTİMDE GERÇEKTEN ÖYLE İDİ.BENDE 1 SENE KALDI VE SORUN ÇIKARMADI.AMA NARİN VE TİTİZ KULLANDIM.BAKIMLARINI AKSATMADAN YAPTIRDIM.ŞU AN SATTIĞIM ARKADAŞTA BAKIYORUM ODA BENİM TAM TERSİM.ARABA HURDAYA DÖNMÜŞ DESEM YALAN OLMAZ.NE EKERSEN ONU BİÇERSİNNNN.
ileli-61
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti sakaryalı » 12 Ekm 2006, 01:44

slm benimde 2000 lxi var.  yakıtı iyi değil süper işe arabayla gidip geliyorum toplam 28 km. yakıt 5 ytl minübüsle 4 ytl hesap ortada benzin alırken temizleyici koydur.hep aynı pompadan benzin almaya çalış
sakaryalı
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti emrebab » 14 Tem 2007, 14:31

bende 96 var 1 depoyla ordaya kadar gittim bence cok az yakıyor
emrebab
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti toGah » 14 Tem 2007, 14:48

96 felicia bendede vardır hatta ilk arabamdı felicia glxi di galiba benimki ben yakıtından çok memnundum.

tüpten önce servise bir kontrol ettirmeni tavsiye ederim.
toGah
Yeni Üye
Yeni Üye

Felicia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 9 misafir