Debriyaj Balatasını Değiştirdik, Ama Bir Sorun Var!

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Debriyaj Balatasını Değiştirdik, Ama Bir Sorun Var!

İleti frostbite19 » 13 Kas 2010, 12:20

Arkadaşlar geçen günlerde debriyaj balatasını değiştirdik, arabanın vites geçişlerinde arasıra sorun vardı, şimdi

düzeldi gayet güzel geçiyor. . .Ama arabamın seriliğinde kavramasında bir değişiklik olmadı sanırım. . .

Neyse şimdiki sorun şu:

Geri viteste ilk harekette araç titriyor, baya titriyor ama. İttirip bırakıyor tekerler. . .Sonra düzelir mi bu_?

Balata yeni olduğu için mi yapar bunu?

?Life is a tale told by an idiot

-- full of sound and fury,

signifying nothing.?

William Shakespeare
Macbeth Act 5, scene 5, 19?28
Kullanıcı avatarı
frostbite19
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Fahri
Nereden: Konya
Arabanız: Octavia Ambiente Combi 2004

İleti Safariali » 14 Kas 2010, 07:56

ben teker rulmanları yeniledim geri vitesde ve 1. vites kalkıştaki tutulma sallantı minimum hatta yok gibi
Safariali
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Ali desidero
Nereden: Aydın
Arabanız: Seat cordoba vario

İleti Powerfull2 » 14 Kas 2010, 14:41

Ben de yeni değişitrdim baskı ve balatayı. Bende de yokuş yukarı 1. viteste titreme ve uğultu yapma gibi bir sorun vardı. Kartel muhafazası motora değdiği için kartel muhafazasından geliyormuş o ses. muhafaza var ise bir kontrol ettirin derim.
Kullanıcı avatarı
Powerfull2
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Ankara
Arabanız: Skoda Octavia Collection Plus 2004

İleti frostbite19 » 14 Kas 2010, 18:33

Balatayı değiştirdikten sonra ortaya çıktı bu. . .Ses değil sorun, araba tirtiyo komple. . .

Sordum ustaya, motor takozlarını yeniden ayarlayacam ozaman dedi. . .Obur balata eski olduğu için tolere ediyormuş,

ama bu balata sıyırmadığı için motoru titretiyormuş. . .Biraz bincem, sonra ayarlıyacakmış. . .

?Life is a tale told by an idiot

-- full of sound and fury,

signifying nothing.?

William Shakespeare
Macbeth Act 5, scene 5, 19?28
Kullanıcı avatarı
frostbite19
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Fahri
Nereden: Konya
Arabanız: Octavia Ambiente Combi 2004

İleti ihsan » 14 Kas 2010, 21:00

belkı senın sorun gıbı olmayabilir ama yaklasık 4 yıl once kadar benım baskı balata yetkili servisde degişmişti abim yaptırmıs sonra arabyı alıp kapının onune koymus hıc surmemıs aradan 2 hafta gectıkden sonra ben bursaya geldıgımde hemen arabaya baktım denedım aynı senın kı gıbı araba kalkısta resmen kafayı sallıyordu . bi kac tanıdık tamırcıye sordum. baskı balata tam oturmamıs dedıler. kokuda gelmıstı hatta sonra servıse goturdum. adamlar balatayı yakmıssın dedıler ben kabul etmedım ısrar ve cabalarım ıle hataya bakacaz dedıler aracı bıraktım sonra tekrar seti degiştırdıler garanti kapsamından
Kullanıcı avatarı
ihsan
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: ihsan ACAR
Nereden: Bursa
Arabanız: Skoda Fabia special 1.4 16v 101hp

Felicia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 10 misafir