VİTES KOLUNDA BOŞLUK

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

VİTES KOLUNDA BOŞLUK

İleti termineytir » 20 Arl 2011, 09:01

020onur yazdı:slm arkadaslar 206 var xs modelı vıtes kolu cok tıtrıyor on sag taraftan cekıs sırasında cok tak tak vuruyodu ve kol cok tıtrıyodu sag on aks bozuk dedıler dıgıstırın dedım ama aks sın saglam mıs baska bı parcasını degıstırmısler dedım vıtes kolu sallanması duzelırmı dedım evet dedıler ama daha duzelmedı ben bu vıtes duzelmesı ıcın hangı parcasını degıstırmelıyım yardımcı olursanız cok sevınırım tesekkurler

Buyur bakalım herkeste aynı sıkıntılar.
Üstadım bana da aks bozuk dediler değiştirdim hiç bir düzelme olmadı. Meğer Aks Laleleri denen bir dalga varmış. Onlarda boşluk olduğundan vites kolu silkeleniyormuş. Bu silkelenmeyi şu şekilde anlatırsam köprü girişlerinde SAĞA doğru 30 - 40 Km hızla dönerken az daha hızlansın diye gaza basarsan direksiyonda bile titremeyi hissediyorsan AKS Lalelerinde boşluk vardır.

Boşuna demedim. Derdi çekene Aşkı sevene sor diye.

Kullanıcı avatarı
termineytir
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Ferhan KARA
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: Renault Twingo 1998

İleti SKDFORMAN » 18 Ekm 2014, 18:06

Bir konuda ben hortlatayım.

Sanki benim araçtada vites gereğinden fazla hareket ediyor. orta konsola değiyor. Çok bi problem değil ama çözümü var ve bir civataysa çözmek isterim.
SKDFORMAN
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Mustafa
Nereden: Ankara
Arabanız: Forman LX

İleti İstop » 18 Ekm 2014, 19:16

bende kım acacak dıye beklıyodum bu konuyu saol abı :) hemen kendı sıkıntımı yazıyım ben ıkıncı vıteste bazen bosa alıyorum yanı ıkıye taktım sanıyorum orda bı bosluk var ve vıtes atıslarım kucuk vıteslerde devırlı de devırsızde kütür kütür bişekilde oluyo ben sanzuman yagından olabılecegını dusunuyorum ama hala degıstırecek bırını bulamadım sallamıyo adamlar. yag mı yoksa baska bı sebebmı bu bılgılerınızı beklıyorum.
İstop
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Amasya
Arabanız: Forman 135lx

İleti Ahmet BALKANCI » 05 Kas 2014, 19:33

VİTES KOLUNUN TAMİR TAKIMI VAR. BENİM USTAM SKODA YETKİLİ SERVİSİYDİ. SKODA LARDAN SÜPER ANLIYOR. PARÇACIYA SKODA FELİCİA ÇANAKLI TAMİR TAKIMI GÖNDER DEDİ. 40 TL CİVARINDA.DEĞİŞTİRDİ ŞU AN PROBLEM YOK. DEBRİYAJ BASKI BALATAM DA YENİ 2000 KM FALAN OLDU DEĞİŞTİRELİ. ALMAN MALI "LUK" MARKA. 2 NCİ VİTES GEÇİŞLERİNDE SES YAPIYOR ANCAK TAM GAZ VERİP 1'DEN 3 ÜNCÜ VİTESE ALIYORUM. SIKINTI YOK. SONUÇTA 15 YAŞINDA ARAÇ. DEĞİŞTİREMEYECEĞİME GÖRE BÖYLE İDARE EDİCEM. SAYGILAR.
Ahmet BALKANCI
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Ahmet BALKANCI
Nereden: Edirne
Arabanız: SKODA FELİCİA 2000

Önceki

Felicia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 12 misafir