LPG de rölenti sabit durmuyor.

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

LPG de rölenti sabit durmuyor.

İleti tahya » 09 Arl 2010, 17:43

Merhaba arkadaşlar yeni skoda felicia combi 1.3 mpi araba aldım lpg sıralı sistem benzinde rölenti güzel fakat lpg ye geçince rölenti sabit durmuyor ve sibop lardan ses geliyor benzinde gelmiyor sebebi ne olabilir.

not: LPG markasını bilmiyorum aldığım galeride bilmiyor eski sahibini arayıp bana bildireceklerdi bildirmediler üzerinde yazı yok başka arkadaşlarda baktı onlarda bulamadı markayı.

tahya
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: rıdvan yılmaz
Nereden: Antalya
Arabanız: Felicia combi

İleti wehby » 09 Arl 2010, 17:55

rolanti sıkıntısı boğaz kelebeğinden olabilir yada lpg ayarından... sibop sesi dediğiniz olayda lpg enjektörlerinden gelen çıtırtı sesi olabilir...siboplardan gelseydi araba benzindeykende gelirdi...
DENİZİN İÇİNDEKİ CANAVARI GÖRÜP DE ŞAŞMA , İÇİNDEKİ DENİZ OLAN CANAVARI GÖR DE ŞAŞ...
wehby
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: vehbi öz.
Nereden: Kayseri
Arabanız: 97 felicia 1.6 glxi

İleti tahya » 10 Arl 2010, 16:22

wehby yazdı:rolanti sıkıntısı boğaz kelebeğinden olabilir yada lpg ayarından... sibop sesi dediğiniz olayda lpg enjektörlerinden gelen çıtırtı sesi olabilir...siboplardan gelseydi araba benzindeykende gelirdi...

Cevabınız için teşekkürler lpg sistemini herhangi bir ustaya göstersem markasını söylüyebilirmi peki.
tahya
CLASSIC
CLASSIC

İleti wehby » 10 Arl 2010, 16:26

sıralı sistem ise lpg , lpg beyninin(ecu) üzerinde yazması lazım markasının...
DENİZİN İÇİNDEKİ CANAVARI GÖRÜP DE ŞAŞMA , İÇİNDEKİ DENİZ OLAN CANAVARI GÖR DE ŞAŞ...
wehby
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: vehbi öz.
Nereden: Kayseri
Arabanız: 97 felicia 1.6 glxi

İleti yabani » 11 Arl 2010, 00:11

Kelebek temizliği yaptırın, temizlik sonrası hala aynı problem varsa lpg kitini bilgisayara bağlatıp tekrar ayarlatın. Tabi bunları hava filtrenizin temiz olduğunu varsayarak söylüyorum, hava filtresi aşırı kirlenmiş ise yeterli hava girişi olmadığından lpg'de rölanti sorunu yapabilir.
yabani
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Yiğit
Nereden: Ankara
Arabanız: 2004 Fabia Classic 1.4 16V 101 katır depiği

İleti dominik » 11 Arl 2010, 10:27

AYNISI BENDE DE OLMUŞTU senin sorunun endüktörde yada buji yada buji kablosunda olabilir benimkisi endüktörde idi değiştirdim sorun çözülmüştü (benzinde araç daha fazla tolerans tanıyor lpg ise daha az yani elektrik tam gelmesi gerekior yanma gerçekleşmesi için)bir baktırın
alamandan saşma,japonu aşma.türk atasözü araç için (bana göre biçok dalı da kapsar)
dominik
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: halil demir
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: fabia 2001 101bg 16v

İleti tahya » 11 Arl 2010, 23:27

Cevaplarınız için teşekkürler arkadaşlar. Bakıma götürdüğümde ustaya baktırırım.

Bu rada lpg tomasetto markalı sıralı sistem marka hakkında pek bilgim yok nasıl bir markadır.
tahya
CLASSIC
CLASSIC

Felicia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 6 misafir