LÜTFEN YARDIM

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

LÜTFEN YARDIM

İleti Karadul » 14 Arl 2010, 17:40

Öncelikle herkese selamlar..Benim aracım Felicia 1.3 LXI enjeksiyonlu.

Aracımın vitese geçişinde problem var.Sadece 2. viteste yapıyor bunu. 2. vitese geçirirken "katırt" diye bir ses geliyor ama sadece 2. vitese geçişlerde bu ses geliyor.

Ayrıca baskı balata değişecek.

Bugün izmir Karabağlar,Can Skoda servisine gittim fiyat alıp durumu anlatmak için.Usta bana bu vites probleminin şanzımanı bile dağıtabileceğini söyledi.

Baskı balata değişimi ve vites sorununun giderilmesinin toplam maliyeti olarak 300 Lira dedi buna işçilik de dahil.

Bu konuda fikirlerinizi bekliyorum...Bu vites problemi özellikle canımı sıktı,şanzımanı dağıtacak kadar nasıl bir problem olabilir.

Ayrıca birkaç yere daha soracam.Can Skodayı İzmirli arkadaşlarım tavsiye ederler mi?Şimdiden teşekkürler.

Karadul
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Yasin DİLİ
Nereden: İzmir
Arabanız: Fluence

İleti felicia35 » 14 Arl 2010, 20:42

Karadul yazdı:Öncelikle herkese selamlar..Benim aracım Felicia 1.3 LXI enjeksiyonlu.

Aracımın vitese geçişinde problem var.Sadece 2. viteste yapıyor bunu. 2. vitese geçirirken "katırt" diye bir ses geliyor ama sadece 2. vitese geçişlerde bu ses geliyor.

Bugün izmir Karabağlar,Can Skoda servisine gittim fiyat alıp durumu anlatmak için.Usta bana bu vites probleminin şanzımanı bile dağıtabileceğini söyledi.

Baskı balata değişimi ve vites sorununun giderilmesinin toplam maliyeti olarak 300 Lira dedi buna işçilik de dahil.

Bu konuda fikirlerinizi bekliyorum...Bu vites problemi özellikle canımı sıktı,şanzımanı dağıtacak kadar nasıl bir problem olabilir.

Ayrıca birkaç yere daha soracam.Can Skodayı İzmirli arkadaşlarım tavsiye ederler mi?Şimdiden teşekkürler.

Merhaba arkadaşım
Öncelikle Can Skoda hakkında size bilgi vereyim.Yanlız yanlış anlaşılma olmasın kendileri ile aracımın bakımı ve ilgi alakaları dışında bir bağım yoktur.6 yıldır Felicia kullanıyorum aracımın tüm bakımlarını Can Skoda da yaptırdım.Ustaları ve sahibi gayet işini bilen insanlardır.Zaten hepsinin Skoda Yetkili Servisin den yetişmiş insanlar olduğunu biliyorum ve işlerine de güvenirim.

Verdikleri fiyat için ne değişmesi gerektiğini,arızanın nereden kaynaklandığını size söylediler mi?Parça fiyatı ve alacakları işçilik miktarını sordunuz mu?Başka bir yere de gösterip ona göre hareket edebilirsiniz.

Can Skoda da Serdar beyi görün benim ismimi verin KAREL'DEN Özer derseniz tanıyacaktır.Geçenlerde bagaj kapağını değiştirmiştim.Serdar bey size yardımcı olacaktır.
SAYGILARIMLA
Kullanıcı avatarı
felicia35
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: ÖZER
Arabanız: 97 FELİCİA LX

İleti ugur_clskn » 14 Arl 2010, 20:52

Karadul yazdı:Öncelikle herkese selamlar..Benim aracım Felicia 1.3 LXI enjeksiyonlu.

baskı balata değişimi 200 lira civarı tutuyor buralarda. vites geçiş problemi hakkındada bilgi alın 300 bana çok gıbı geldı. pazarlık yapın olmadı
PEUGEOT 306 1.6 SEDAN
Kullanıcı avatarı
ugur_clskn
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: uğur çalışkan
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: felicia 1.3lx idi

İleti Karadul » 15 Arl 2010, 13:06

Öncelikle ilgilendiğiniz için teşekkür ederim.

baskı balata fiyatını 130 dedi skoda orjinal parça..

Vites geçişindeki bu sorunu anlattı ama tabii yabancı olduğum için pek birşey anlamadım.Anladığım tek şey bu sorunun şanzımanı bile dağıtabilecek olması idi..

Bugün Gaziemir'deki Skoda yetkili servisine gidecem.Bir de onlara durumu anlatıp fiyat alayım.Dediklerini de aklımda tutmaya çalışıp burda sizinle paylaşırım.

Ustalar bunun sebebini anca şanzımanın sökülüp de anlaşılacağını söyledikleri için sorunun tam kaynağı nerde bilmiyoruz..Tanıdığım bir usta baskı balata dişlisinden de yapabilir dedi ki,debriyaja basmama rağmen 2. vites geçişinde "katırt" diye ses geliyor.

Arabayı anca servise götürüp de şanzımanın sökülmesi halinde galiba asıl sorun ortaya çıkacak.

Bir de tüm bunlar için servise götüreceğim vakit acaba triger zincirini de değiştirsem mi?Zincirde bir problem yok şimdilik ama araba şuan 114 bin km'de ve eski sahibinin triger zincirini değiştirip değiştirmediğini bilmiyorum.Yarın birgün zor durumda kalmamak adına bu işi de aradan çıkarsam mı ne dersiniz?
Karadul
CLASSIC
CLASSIC

İleti Henien » 15 Arl 2010, 13:28

Alakasız olacak ama Gaziemir'i duyunca ses vermek istedim. Ulaştırma okulunda 4 ay asteğmen öğrencilik yapmıştım yaklaşık 10 yıl önce...

Ah yıllar :(
KANITIN YOKLUĞU, YOKLUĞUN KANITI OLAMAZ
Kullanıcı avatarı
Henien
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Hakan
Nereden: Ankara
Arabanız: Mitsubishi ASX

İleti felicia35 » 15 Arl 2010, 15:08

triger kayış olsa idi değiştirin derdim.Bizim bu arabalarda zincir olduğu için şıkır şıkır ses zicir sesi gelmiyorsa bir problem yoktur.Benim aracım da 125 bin Km de usta daha uzun süre gider demişti.
Ama içinize sinmesi açısından gitmişken baktırabilirsiniz.
SAYGILARIMLA
Kullanıcı avatarı
felicia35
CLASSIC
CLASSIC

İleti Karadul » 15 Arl 2010, 18:13

arkadaşlar bugün Gaziemir Skoda Renk Oto'ya gittim.Serviste ustalarla konuştum ve durumu anlattım..

Onlar da aynısını dediler.Fakat bu servis,şanzımanın söküldükten sonra vites dişlisinin değiştirilmesi ve eğer gerekiyorsa rulman ve diğer bağlı parçaların hazar görmüş tezinden de yola çıkarak;bunların da değişimi söz konusu olursa 500 lirayı bulur dediler.

Yarın da kendi ustama gösterecem.Ben ne olur ne olmaz önce servisine sorayım dedim.Benim tanıdık bir usta da baskı balatadan kaynaklanabilir dedi.Şanzıman sorunu olsaydı bütün vites geçişleri zor olurdu dedi.Şimdi biraz da muallakta kaldım açıkcası.Sizce ne yapmalıyım?
Karadul
CLASSIC
CLASSIC

İleti felicia35 » 15 Arl 2010, 20:46

Can Skoda da Serdar beyi görün benim ismimi verin KAREL'DEN Özer derseniz tanıyacaktır.Geçenlerde bagaj kapağını değiştirmiştim.Serdar bey size yardımcı olacaktır.

SAYGILARIMLA
Kullanıcı avatarı
felicia35
CLASSIC
CLASSIC

İleti BÜLENT BARAN » 15 Arl 2010, 22:13

BASKI BALATA BİTMİŞİSE SEKROMEŞLERİN AYARI HALİYLE BOZULUR.BUNDAN DOLAYIVİTES GECİÇLERİZORLZNIR VECARTLAMA YAPAR.BASKI BALATA DEĞİŞTİĞİ ZAMAN SEKROMEŞLERİ AYAARLAT BU SORUN ORTADAN KALKAR.....BASKA BALATAN BİTİKSE KISA ZAMANDA DEĞİŞTİR YOKSA ŞNZIMANI DAĞITIR BUDA SAN ÇOK PAHALIYA PATLAR
Kullanıcı avatarı
BÜLENT BARAN
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: feliace

İleti BÜLENT BARAN » 15 Arl 2010, 22:14

BASKI BALATA BİTMİŞİSE SEKROMEŞLERİN AYARI HALİYLE BOZULUR.BUNDAN DOLAYIVİTES GECİÇLERİZORLZNIR VECARTLAMA YAPAR.BASKI BALATA DEĞİŞTİĞİ ZAMAN SEKROMEŞLERİ AYAARLAT BU SORUN ORTADAN KALKAR.....BASKA BALATAN BİTİKSE KISA ZAMANDA DEĞİŞTİR YOKSA ŞNZIMANI DAĞITIR BUDA SAN ÇOK PAHALIYA PATLAR
Kullanıcı avatarı
BÜLENT BARAN
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: feliace

İleti Karadul » 16 Arl 2010, 08:53

Çok teşekkür ederim arkadaşlar fikirleriniz için.Bugün kendi ustama da bir danışacam.Baskı balata değişecek gibi artık.Kaçarı yok.Umarım sadece baskı balatada bir problem vardır.Vites dişlisine girmezler.
Karadul
CLASSIC
CLASSIC

İleti sinankerim » 16 Arl 2010, 08:58

Aynı sorun benim aracımda da vardı. Geçtiğimiz ay sizin gibi yaklaşık 300 TL gibi bir maliyetle bu sorunu hallettim. 2. vites sekromeçi değiştirildi. Aynı zamanda baskı balata da değişti. Bu işin parça maliyeti 145 TL tutuyor. İşçilik konusunda pazarlık yapma şansınız varsa deneyin tabi ama şanzıman ineceği için ustalar 250 TL'den kapı açıyorlar. Ve hatta "hazır şanzıman inmişken bütün viteslerin sekromeçlerini değiştirelim ilerde aynı sorunu yaşamayın" diyorlar. Her sekromeç için 15 TL fiyat koyun üzerine. Ama aracı uzun süre o şekilde kullanmanın daha büyük sorunları beraberinde getireceğini biliyorum..
sinankerim
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Sinan Kerim UÇKAÇ
Arabanız: Felicia GLX

İleti Karadul » 16 Arl 2010, 09:29

Anladım.Çok teşekkür ederim verdiğiniz bilgiler için.O zaman ben diğer vites senkromenlerini de değiştireyim.İleride bir sorun yaratmasını istemiyorum çünkü.Biraz evhamlıyımdır.Arabadan tık ses gelse mutlaka giderim ustaya.
Karadul
CLASSIC
CLASSIC

İleti Karadul » 18 Arl 2010, 17:55

Merhaba arkadaşlar..Kendi ustama da götürdüm arabayı.Araba bindi,birkaç tur attık,denedi baya.Sonunda sorunun çok büyük olmadığını ama sorunun sebebi de dediğiniz gibi vites senkromen olduğunu söyledi.Fakat sorun büyük değilmiş biraz daha bin sonra getirirsin dedi.Ben de artık ustama uyup yaptırmadım.Umarım pişman da olmam.Fakat birkaç ay sonra detaylı bir bakıma sokup bunları da aradan çıkarmayı düşünüyorum.
Karadul
CLASSIC
CLASSIC

İleti Karadul » 23 Arl 2010, 21:15

Arkadaşlar herkese selamlar.Ayrı bir konu açmak istemedim.Kendi açtığım konudan devam etmek istedim..

Mevcut sorunlar için aracımı bugün Can Skoda Servisi'ne götürdüm.Sözde iki sorun için gitmiştim.Değişmedik parça kalmamıştır herhalde.Aracın ağır bakımlarını da aradan çıkarmış olduk kısmen de olsa.Şimdi aracımda değişen parçaları sizlerle paylaşıyorum..

Debriyaj seti,dış ve iç aks körükleri,volant dişlisi,şanzıman kontrol edildi,direksiyon körüğü,sekromenç 2. ve 5. vites,aks balans lastiği,aks keçesi,motor yağı,frenler kontrol edildi,dört lastik sökülüp kontrol edildi eksikler giderildi ve son olarak da rot ayarı yaptırdım.

Bunların bana masrafı 500 Lira..

Aracım şimdi canavar gibi oldu..İlk kalkışta koltuğa yapıştırıyor..
Karadul
CLASSIC
CLASSIC

İleti ferman_bey » 26 Arl 2010, 02:07

Hayırlı olsun...
Aynı sorun bendede mevcuttu. Elazığ'da Mayıs 2010'da servis yerine kendi tamircime götürdüm. Sizinki ile hemen hemen aynı parçalar ile işçilik dahil 550 TL. ödemiştim. Servislerden korkuyoruz çok paramızı alacaklar diye ama büyük yanılgı içerisindeyiz bence. Bundan sonra kesinlikle servise götüreceğim.
Kullanıcı avatarı
ferman_bey
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: Serdar Gökmen
Nereden: Elazığ
Arabanız: Skoda Felicia 1.3 GLX

İleti Karadul » 26 Arl 2010, 21:33

Ben servisine götürdüm yaptırdım hiç de pişman değilim.Biraz pazarlık edin.Ben öyle yaptım.Direkt verdikleri fiyatı kabul etmeyin.Bu işin sonunda fatura da veriyorlar.Yaptırdığınız onarım veya değişim ile ilgili bir sorun çıktı mı elinizdeki fatura ile başvuruyorsunuz.En azından garanti iş olmuş oluyor.Ben sanayiye gidiyordum önceleri,hem parçaları ben alıyorum o kadar uğraşıyorum bir de parça farklı çıkıyor veya arızalı çıkıyor,tekrar git parçacıya değiştir.Çok zaman kaybı oluyor ayrıca.
Karadul
CLASSIC
CLASSIC

İleti felicia35 » 26 Arl 2010, 22:22

Güle güle kullanın artık canavar gibi olmuştur.
SAYGILARIMLA
Kullanıcı avatarı
felicia35
CLASSIC
CLASSIC

Sonraki

Felicia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 8 misafir