Felicia 1,3 GLXİ ( Magic ) 'teki garib sorun

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Felicia 1,3 GLXİ ( Magic ) 'teki garib sorun

İleti cenkeser » 17 Arl 2010, 17:05

Merhebalar 2 ay önce aldığım 1999 Model Felicia 1,3 GLXİ ( Magic ) serisi aracımda Atiker marka sıralı sistem lpg'si var. Araçtan gayet mennunumdum . Geçengün aracımla hafif yağmurlu bir zamanda kullanırkan bir yere uğramak için birkaç dakkalığına aracımı stop ettirdim. Neyse araç tekrar çalışmadı marş moturu çalışmadı kendi kendine aracın orjinal alarmı çalışmaya, sinyal lambaları yanmaya ve bu arada silegeçlerde çalışmaya başladı arac bir türlü çalıştıramadım. Bundan aracı ittirerek tekrar çalıştırdım. Eve kadar gittim araç stop ettirdim tekrar çalışmadı ve yukarda bahsettiğim sorunlar gerçekleşti bu arada motar ustası arkadaşımı çaiırdım. 45 dakika sonra geldinde araba çok rahat çalıştı aracı tamirhaneye götürdü ve kontrol etti bir sorun bulamadı ertesi sabah aracı çalıştırdığımda (sıralı sistem atiker marka ) gaz dolu olduğu halde gösterge dolu gösteriyor ama gazın olmadığana dair sesli sinyal veriyor araç bir türlü benzinden gaza geçmiyor. Şimdi arkdaşlar sizden görüşlerinizi bekliyorum.
Şimdiden Teşekkürler

cenkeser
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: Halit ARAS
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: Skoda Felicia

İleti esercelik24 » 17 Arl 2010, 21:49

ilginç bir sorun. tecrübeli olan arkadaşlar yardımcı olacaktır...

99 Felicia Glx-i 1.3 Mpi bir efsaneydi... (SATILDI)
Honda Civic 2007 1.6 İ-Vtec
Kullanıcı avatarı
esercelik24
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Eser ÇELİK
Nereden: İzmir
Arabanız: Honda CiViC 1.6 İ-Vtec

İleti mustklc » 17 Arl 2010, 22:11

elektrik sorunu olabilir mi
WEB TABANLI ÇÖZÜMLER:
http://www.webkod.com/
BLOG:
http://www.webkod.com/blog/
Kullanıcı avatarı
mustklc
SCOUT
SCOUT

Ad Soyad: Mustafa KILIÇ
Nereden: Kırşehir
Arabanız: Skoda Fabia 1.4 TDI Classic

İleti bar_min » 18 Arl 2010, 18:02

diğer sorunları bilemem ama..dün yani 17 aralıkta benzinde giderken gaza geçmek istedim..ama geçmedi..gaz ikaz lambası yanıp yanıp söndü..ustaya götürdüm..gazın beyni diye tabr edilen mekanizmayı söktüler..içinden bir çay bardağı su çıktı...
eğerki gaza geçmiyorsa o gazın beynine bi baktır..hatta sen bile bakarbilirsin..belkide su girmiştir...
bar_min
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: barış okatan
Nereden: Ankara
Arabanız: skoda felicia

İleti bar_min » 18 Arl 2010, 18:03

diğer sorunları bilemem ama..dün yani 17 aralıkta benzinde giderken gaza geçmek istedim..ama geçmedi..gaz ikaz lambası yanıp yanıp söndü..ustaya götürdüm..gazın beyni diye tabr edilen mekanizmayı söktüler..içinden bir çay bardağı su çıktı...
eğerki gaza geçmiyorsa o gazın beynine bi baktır..hatta sen bile bakarbilirsin..belkide su girmiştir...
bar_min
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: barış okatan
Nereden: Ankara
Arabanız: skoda felicia

Felicia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 15 misafir