Felicia'nın maksimum hızı nedir? bu araç en fazla kaç yapar?

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Felicia'nın maksimum hızı nedir? bu araç en fazla kaç yapar?

İleti RAZOR10 » 20 Arl 2010, 21:29

2001 feliciam vardı 1.3 so hızım rampa aşağı 189 km.

Kullanıcı avatarı
RAZOR10
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: selçuk ÇİMŞİR
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: Skoda Fabia ambiente 2005

İleti canfezzz » 20 Arl 2010, 22:42

Arkdaşlar aracın hızı düz yolda ölçülür...Bu arda bence 130 yapıyos o size fazlasıyla yeter...Benim aracım düz yolda 100 o bile bana yetiyo...Bence 130 müthiş bir hız sürat lazım olduğunda rahat makas atabilirsin sollama yababilirsin ... ben 140 sadece otobanda gördüm hafif eğiml yolda...ama yokuş aşağı dersen denemedim...çünki gerekte yok...allah kimseye kaza bela vermesin ...
---BaŞKeNTLi---
Kullanıcı avatarı
canfezzz
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Muhammed yılmaz
Nereden: Ankara
Arabanız: 94 Favorit lx

İleti skodacı_71 » 20 Arl 2010, 23:31

Hız 100 ü geçtimi arabayı kontrol etmekte zor oluyor.Allah vermesin kaza riski de artıyor bu durumda
Kullanıcı avatarı
skodacı_71
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Süleyman Çelik
Arabanız: Skoda Favorit 135L

İleti alpino » 20 Arl 2010, 23:50

bildiricihan yazdı:
alpino yazdı:
efboacestc yazdı:valla gazda bilmiyorum ama benim feliyle 190 gördüm
eskiden favomuz vardı 89 model 160 ı görüyorduk onlada

uçun siz daha altınızdaki mercedes sanki. o incecik lastiklerin üzerinde kuş gibi ağırlığınızla 190 yapın. octavia bile 190'ı görünce artık güven vermiyor.

bu kadar cahil cesareti ile hareket etmeyin. karbüratörlü felicia için fabrika verisi 145 km/h. siz diyorsunuz ki ben benzinle 170 yaptım. iyi yaptın ama o araba 170 bassın diye yapılmamış.

octavia ile 190 yapınca ne ses ne titreme ne sallantı hiçbirşey olmuyor... hatta 210 a kadar huzurlu...
yapılmasını onaylamıyorum ama octavia saatte 200 km hızla bir saat gider gibi....

hocam bende de 2009 elegance octavia var (makyajsız a5 kasa). araçlar hızlandıkça yerden yükselmeye başlar. sebebi arabanın şeklinin aynı uçak kanadı gibi alt yüzey alanının üst yüzey alanından küçük olmasıdır. adana otobanında 195'e çıktım. tamam arabada titreme yok sallantı yok. ama oraları biliyorsanız rüzgar serttir. çok şiddetli olmasına gerek yok yandan gelen bir rüzgar bazen insanı kolaylıkla tedirgin etmeye yeter.
Kullanıcı avatarı
alpino
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Alper YOLAL
Arabanız: 2009 Octavia Elegance MPI

İleti termineytir » 21 Arl 2010, 10:33

Benim araçta sabit hızım 110 KM'dir. Daha fazlasına gerek görmüyorum. Heleki uzun yolda 110 ile gidersen bu araç insanı hiç yormuyor. Çokta rahat yolculuk yapıyorsun. Bir kere denemelik olarak son gaz verdiğimde 160 gördü ama ben cesaret edemeyip devam etmedim. Cesaretli biri olsaydı 200ü görürdü.

50 Km hızla giderken spin atmanız şaşırtıcı. normal şekilde giderken böyle bir durum başınıza gelmemeli. Ya aracınızda bir sorun vardır (lastiklerinizin ömrü bitmiş) ya da siz yanlış bir hareket (virajda frene basmak, ayağınızı gazdan çekerek dönüş yapmak) yapmış olabilirsiniz.
Kullanıcı avatarı
termineytir
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Ferhan KARA
Arabanız: Renault Twingo 1998

İleti Teknolog_35 » 27 Arl 2010, 00:07

arkadaşlar ilginize teşekkür ederim ben uzun zaman nete giremedim konuyla ilgilenemedim bunun için özür dilerim aracımın hantal olduğunu düşünüyordum ama sizlerin yazdığını okudukça anladım ki felicia için bu hız yeterli zaten bende şehir içi 50 şehirler arası max 110 yapıyorum o da çok nadir çünkü 80-90 arası 5. viteste araç çok az yakıyor ;) benim sıkıntım aracın atik olmamasıydı bir kaç ayar yapıldıktan sonra araç çok seri oldu vites değişirken yada kalkışlarda gayet iyi :) bende kesinlikle katılıyorum SÜRAT FELAKETTİR!!! zaten 110 dan sonra aracın direksiyonunu hissetmek çok zor sanki araba yola değmiyor gibi araç zaten ekonomi aracı hız değil fakat çok mukavemetli yapmışlar direklerin içinde çelik barlar var ve ön tamponun altında da bir çelik tampon var mümkün mertebe güvenlikli bir araç yerli araç diye tabir edilen markalar sağlamlık açısından yanına yaklaşamazlar bile ;)
Teknolog_35
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: İzmir

İleti motali85 » 30 Arl 2010, 21:40

Felicia'nın yanlış bilmiyorsam fabrika verisi son sürat 165 Km/s olması gerekiyor.
Gazlı iken araba'da 160; benzinli iken 175 gidiyor.
Arabanın en keyifli hızı 80 ile 110 arası. Yakıt tüketimi için bakıldığında 5. vites 90 Km ile sürüş oldukça zevkli ve az yakıyor.
motali85
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: Selim Semizoglu
Arabanız: Skoda Felicia 1.3 Glxi

İleti felicia_3437 » 02 Oca 2011, 19:30

cenk16 yazdı:Felicia aracımla hafif ıslak bir yolda 50 km/saat hızla spin attım. Allahtan başka araç yoktu. Aracımı 2 ay içinde sattım.
Sürat felakettir. Hele aracınızda abs, hava yastığı gibi güvenlik ekipmanları yoksa hız faciadır. Allah korusun düşük hızlarda bile ölürsünüz...

arkadaşım yanlış anlamada 3 yıl kulandım demişsiniz 3 yılda aldıhınızdaki lastık sızden 3 yıl önce takıldıysa düm düz olmulştur 3 yılda hış rot balans yapmadıysanız arba falo foş olmuştur ne bılıyım daha sayardım aracınızı bırkere yerınden kaldırsaydım ne olduhunu aracının sen dıyorsun ıslak semınde 50 ile giderken sipin atı ben ıslak zemınde 60 la el fireni cekiyorum sipin atamıyorum helel olsun sıze ki 50 ile aracı kacırıpı sipin atıyorsun yada atıyorsun anlamadım ama benım hızı sevmek gibi bir olay var bende motor sikleten kalma bir alışkanlık olsa gerek boş temız yol gördümü dayanamıyorum ama hız felaketır 190 nı gördüm benzınde 185 de lpgde görmüştüm edırne yolunda bom boş yol 5 şeritli basmıyıp ne yapacam he ama genelde 4 vıtestekı hızım 80 dir devrini veririm canım sıkılırsa 4 130 görüyorum yanı arac güven gayet ıyı verıyor bana ben cohu aracta bulumadım felideki rahat kulanımı gayet guven verıyor bana feli firenı helekı tabıkı aracınız bakımlı ıse benım gıbı 3 yılda bır bakım yaptırıyorsanız sakını aracınızı calıştırmayın derım miletin kafasını karıştırmayın lutfen feliyı satınız ne oldu ayran ıcıp ayrı düştük kötüydu oldu gercekten sızı esefle kınıyorum sankı bız feli kulanmıyozda ne olduhunu bılmıyoruz
FeLiŞ 1995 34 ylt 20
Kullanıcı avatarı
felicia_3437
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: M SELİM AKIN
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: FELİCİA LX

İleti felicia_3437 » 02 Oca 2011, 19:32

Teknolog_35 yazdı:arkadaşlar aracımın karbüratörünü temizlettikten sonra lpg ayarına götürdüm bilgisayarlı ayar yaptılar zaten uzun zamandır lpg takılı ne kadar bastıysam 130'u geçmedi sebebi nedir bilen varsa yardımcı olursanız sevinirim ve sizler en fazla ne kadar yaptırdınız merak ediyorum teşekkürler...

sibab ayarınız fazla sıkıdır ondan yapa bılır avans ayarınız bozuktur ondan yapa bılır yada sıbab ayarınız fazla acıktırı hem şşıngırdar hem gıtmez yanı herşey ayarlar la ilgili ola bilir yada sizden önceki sayıbı suratı sevmıyordur hep mo süratlarda kulanıldıysa motor ona alışmıştır gecmez
FeLiŞ 1995 34 ylt 20
Kullanıcı avatarı
felicia_3437
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: M SELİM AKIN
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: FELİCİA LX

İleti labrador » 03 Oca 2011, 00:02

bildiricihan yazdı:
alpino yazdı:
efboacestc yazdı:valla gazda bilmiyorum ama benim feliyle 190 gördüm
eskiden favomuz vardı 89 model 160 ı görüyorduk onlada

uçun siz daha altınızdaki mercedes sanki. o incecik lastiklerin üzerinde kuş gibi ağırlığınızla 190 yapın. octavia bile 190'ı görünce artık güven vermiyor.

bu kadar cahil cesareti ile hareket etmeyin. karbüratörlü felicia için fabrika verisi 145 km/h. siz diyorsunuz ki ben benzinle 170 yaptım. iyi yaptın ama o araba 170 bassın diye yapılmamış.

octavia ile 190 yapınca ne ses ne titreme ne sallantı hiçbirşey olmuyor... hatta 210 a kadar huzurlu...
yapılmasını onaylamıyorum ama octavia saatte 200 km hızla bir saat gider gibi....

elbetteki hız yapmaya bende karşıyım ama dün kalaba-himmetdede arasında x5 le kapıştık yolda müsaitti. 230u gördüm lpg de. x5 i geçtim ve yavaşladım. ondan sonra kayseriye kadar 90-95. açıkçası araba bana güven verdi çünkü sarsıntı vs hiçbirşey yoktu.
Kullanıcı avatarı
labrador
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: habip kahraman
Nereden: Kayseri
Arabanız: skoda octavia 2015 elegance tdi

İleti tornado38 » 06 Oca 2011, 22:49

walla bende mpi motorlu arabaya karbüratörlünün tüpünü takmışlardı kalaba himmetdede arasında yazın5kişi vardı arabada hundai getzle kapıştık son 165 i gördüm ama şuanki sıralı sistemle heralde 190 kesin fazlasını bilmem trafik canavarı olmayın sadece benimkisi anlık öfke kontrol problemi
SKODA FELİCİA 1.6GLXİ 2000
BLAUPUNKT GTA470
ATİKER SIRALI SİSTEM
Kullanıcı avatarı
tornado38
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: mustafa taşcı
Nereden: Kayseri
Arabanız: felicia1.6GLXi

İleti zezula » 06 Oca 2011, 22:53

valla arkadaşlar karbüratörlü hemide tüpte bence fazla kasmamak gerek 130 görüyorsan öp başının üstüne koy :)
zezula
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: önder kaplan
Arabanız: GLXİ

Önceki

Felicia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 19 misafir