Felicia Kalorifer Arızası Acil Yardım...

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Felicia Kalorifer Arızası Acil Yardım...

İleti esercelik24 » 22 Arl 2010, 22:47

İyi akşamlar arkadaşlar. Kalorifer kademe anahtarı arızalı. |. ||. |||. kademede çalışmıyor ||||. kademede çalışıyor sadece. anahtar mı yanmış olabilir yoksa kalofriferde bi problem mi var anlayamadım. daha önce karşılaşmış arkadaşlar veya konu hakkında tecrübesi olan arkadaşlar varsa yardımcı olursanız çok sevinirim...

99 Felicia Glx-i 1.3 Mpi bir efsaneydi... (SATILDI)
Honda Civic 2007 1.6 İ-Vtec
Kullanıcı avatarı
esercelik24
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Eser ÇELİK
Nereden: İzmir
Arabanız: Honda CiViC 1.6 İ-Vtec

İleti wehby » 22 Arl 2010, 23:01

anahtarda sorun bence...
DENİZİN İÇİNDEKİ CANAVARI GÖRÜP DE ŞAŞMA , İÇİNDEKİ DENİZ OLAN CANAVARI GÖR DE ŞAŞ...
wehby
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: vehbi öz.
Nereden: Kayseri
Arabanız: 97 felicia 1.6 glxi

İleti felicia35 » 22 Arl 2010, 23:05

Aynı sorun bende de vardı.Kalorifer rezistansı değiştirilmişti.6 yıl oldu değişeli ve sorun çıkmadı.
İzmir'de Can Skoda özel servisinde değiştirilmişti.
SAYGILARIMLA
Kullanıcı avatarı
felicia35
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: ÖZER
Arabanız: 97 FELİCİA LX

İleti axiqonyalı42 » 22 Arl 2010, 23:15

kardeşim aynı sıkıntıyı ben de yaşadım bi girdim kalerüfere parçaladım attım bi baktım ısıtma resitanstı haşat olmuş yenisini aldım 45 tl ye taktım şimdi canavar gibi çalışıo maşallah senin sıkıntında %100 ondan ;)
axiqonyalı42
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: yakup akıncı
Nereden: Konya
Arabanız: 95 felicia lx

İleti esercelik24 » 22 Arl 2010, 23:19

teşekkürler tecrübeleriniz ve yardımlarınız için ama sonuçta kademe düğmesi 4. kademede açıyor ve ısı veriyor sadece diğer kademelerde çalışmıyor. resitanst arızalı olsa hiçbirinde çalışmaması gerekmezmi ?

Kullanıcı avatarı
esercelik24
CLASSIC
CLASSIC

İleti AhmetH » 22 Arl 2010, 23:58

fan motoru bilyası dağılmış olabilir, başıma geldi sadece 4 te ve sesli çalışıyordu.
Kullanıcı avatarı
AhmetH
SCOUT
SCOUT

Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: '16 Golf 7 1.2tsi dsg allstar

İleti zeybek » 23 Arl 2010, 14:32

Kalorifer motorunu sök, ve güzelce temizle. Hareketli noktaları yağla. Biraz elin anahtar tutmayı beceriyorsa rahatlıkla yaparsın. Motorun hareketli noktaları paslanmış kirlenmiş bu nedenlede sıkışmışsa 1 2 3 numaralı anahtar çalıştırmıyor olabilir. Bendede aynısı olmuştu. 2 kademede çalışıyordu daha düşük devirde çalışmıyordu. Bende hep 4 te çalıştırıyordum. Meğerse motor kir ve pastan dolayı zor dönünce röleyi zorluyormuş. Gece yolda giderken bir anda farlar ve kalorifer elektrikleri gitti. Röle girişleri aşırı sınımadan erimiş. Kalorifer motorunu temizleyip yağladıktan sonra bir daha olmadı. Hatta pervane işareti olan kademede bile rahatça çalışıyor.
zeybek
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Karabük
Arabanız: Felicia 1.3 GLX

İleti alibildi » 23 Arl 2010, 17:30

zeybek yazdı:Kalorifer motorunu sök, ve güzelce temizle. Hareketli noktaları yağla. Biraz elin anahtar tutmayı beceriyorsa rahatlıkla yaparsın. Motorun hareketli noktaları paslanmış kirlenmiş bu nedenlede sıkışmışsa 1 2 3 numaralı anahtar çalıştırmıyor olabilir. Bendede aynısı olmuştu. 2 kademede çalışıyordu daha düşük devirde çalışmıyordu. Bende hep 4 te çalıştırıyordum. Meğerse motor kir ve pastan dolayı zor dönünce röleyi zorluyormuş. Gece yolda giderken bir anda farlar ve kalorifer elektrikleri gitti. Röle girişleri aşırı sınımadan erimiş. Kalorifer motorunu temizleyip yağladıktan sonra bir daha olmadı. Hatta pervane işareti olan kademede bile rahatça çalışıyor.

Bu kalorifer motoruna nereden ulaşabiliriz?
alibildi
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Ali Bildi
Nereden: Ankara
Arabanız: 2000 Felicia Combi 1.3mpi Safeline

İleti AhmetH » 23 Arl 2010, 18:58

kaputu açınca motorun arkasında kalan siyah kutunun içinde...

fitil falan var hatta su girmesin diye
Kullanıcı avatarı
AhmetH
SCOUT
SCOUT

Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: '16 Golf 7 1.2tsi dsg allstar

İleti esercelik24 » 23 Arl 2010, 19:14

zeybek yazdı:Kalorifer motorunu sök, ve güzelce temizle. Hareketli noktaları yağla. Biraz elin anahtar tutmayı beceriyorsa rahatlıkla yaparsın. Motorun hareketli noktaları paslanmış kirlenmiş bu nedenlede sıkışmışsa 1 2 3 numaralı anahtar çalıştırmıyor olabilir. Bendede aynısı olmuştu. 2 kademede çalışıyordu daha düşük devirde çalışmıyordu. Bende hep 4 te çalıştırıyordum. Meğerse motor kir ve pastan dolayı zor dönünce röleyi zorluyormuş. Gece yolda giderken bir anda farlar ve kalorifer elektrikleri gitti. Röle girişleri aşırı sınımadan erimiş. Kalorifer motorunu temizleyip yağladıktan sonra bir daha olmadı. Hatta pervane işareti olan kademede bile rahatça çalışıyor.

ben yarın gündüz gözü ile bi açayım şu kalorifer yerini inceleyelim bakalım neden yapıyormuş bişe bulamazsak bide düğmenin orayı incelerim artık bilgiler için teşekkürler.

Kullanıcı avatarı
esercelik24
CLASSIC
CLASSIC

İleti zeybek » 23 Arl 2010, 20:09

Hava filitresinin arkasında üstü delikli ve kaputun üzerinde hava almayı saglayan, kutu şeklinde plastik aksam. Orta bölgelerinde metal klipsler var. Onları sök. Sökerken yere düşürmemeye dikkat et. Klipsler sökülünce kutugibi ayrılıyor. Bundan sonra motor kısmı ortaya cıkıyor. Motoru tek vida tutuyor. Motorun alt kısmı lastık bölmeli yere girdiginden ustte sadece bir vida tutuyor. Vidayı sok ve moturu hafifce yukarı dogru zorlayarak cıkart. Çıkarttıktan sonra iki kablo geliyo motora bağlantılı, kabloları kopart( mecburen kopartmak zorundayız, işiniz bittiginde geri toplarken kabloların renklerine dikkat ederek tekrar bağlar bantlarsınız) sonra motorun kömürlerini kontrol edersiniz, kirlenen yerleri temizlersiniz yağlarsınız. Aynı şekilde yerine takarsınız. Eğer anlattıklarımı anlamazsanız foto ekleyebilirim
zeybek
CLASSIC
CLASSIC

İleti axiqonyalı42 » 23 Arl 2010, 23:34

valla kardeşim resitans dan bnm de oldu iice eskimiş söktüm baktım pert olmuş yenisini aldım taktım sorunda kalktı :)
axiqonyalı42
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: yakup akıncı
Nereden: Konya
Arabanız: 95 felicia lx

İleti osti01 » 23 Arl 2010, 23:42

rezistans olduğunu zannetmiyorum zeybek arkadaşımız gerekeni söylemiş. Yağlamayı yaparken mümkünse kokmayan ve uzun bir süre dayanabilecek bir yağ kullan
Kullanıcı avatarı
osti01
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: osman
Nereden: Gaziantep
Arabanız: 99 mondeo ghia

İleti scelil » 25 Arl 2010, 21:48

Zeybek Kardeş bende de benzer bir sorun war kalorifer ilk iki kademede aşırı gürültülü zorlanarak çalışıyor ve pek sıcak vermiyor resimlerle gösterebilirsem bundan cesaret alarak sökebilirim diye düşünüyorum. Yardımların için teşekkürler. Kazasız günler dileğiyle.
scelil
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: celil
Nereden: Erzurum
Arabanız: felicia

İleti scelil » 26 Arl 2010, 21:39

Resim eklemeye gerek kalmadı zeybek kardeş motora ulaştım söküp temizleyip yağladım. Çalışırken bir rahatlama oldu fakat ses tam olarak kesilmedi ayrıca pekte iyi ısıtmıyor acaba başka yapabileceğimiz sökebileceğimiz bir alanı varmı ?
scelil
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: celil
Nereden: Erzurum
Arabanız: felicia

İleti zeybek » 27 Arl 2010, 09:39

scelil yazdı:Resim eklemeye gerek kalmadı zeybek kardeş motora ulaştım söküp temizleyip yağladım. Çalışırken bir rahatlama oldu fakat ses tam olarak kesilmedi ayrıca pekte iyi ısıtmıyor acaba başka yapabileceğimiz sökebileceğimiz bir alanı varmı ?
Gerekli bakımı yaptıktan sonra havayı rahatça üflüyorsa ama hava ısınmamış halde çıkıyorsa sorun kalorifer peteğindedir. Kalorifer motorundan hemen sonraya yerleştirilmiştir. Benim petekle ilgili sorunum olmadığından hiç sökmedim.
Eklentiler
kalorifer.jpg
kalorifer.jpg (6.77 KiB) 5308 defa görüntülendi
zeybek
CLASSIC
CLASSIC

İleti Amasya05 » 07 Şub 2014, 22:19

Merhabalar arkadaşlar 97 felicia glx im var. bugün arabamı çalıştırınca kaloriferi açık olduğunu farkettim. Yalnız anahtar kapalı konumda. Düğmelerin olduğu paneli söktüm düğmenin içimi kırık diye anahtar sağlam ama sürekli çalışıyor.(Öncesindede sadece3. kademesi çalışıyordu.) BİLGİSİ OLAN VARSA LÜTFEN PAYLAŞSIN.
Amasya05
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Ali AKGÜN
Nereden: Tekirdağ
Arabanız: 1997 FELİCİA GLX

Felicia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 17 misafir