yakıt konusunda

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

yakıt konusunda

İleti rıdvan alkayak » 30 Arl 2010, 05:41

merhabalar...yaklaşık olarak bir ay kadar önce 2000 model felicia 1.3 glx-i aldım...araçtan oldukça memnunum...ancak araçta bir sorun meydana geldi...araçta lovato marka tüp takılı...sorun şuki,benzinde çalışmıyor,aldığım şahıs sürekli olarak tüpte çalıştırmış,şu an benzinde çalışmıyor....birde ilginç olan tüpte çalıştırıyorum,bir müddet sonra çalışırken benzine alıyorum sorun yok ancak stop ettikten sonra,tekrar benzinde çalışmıyor,sadece tüpte çalışıyor...ilk çalıştırmada tüpte sorun yok...malum kış geldi,soğuk havadada tüple çalıştırırken sorun oluyor...götürdüğüm ustanında pek anladığını zannetmiyorum...sizden ricam sorunu ne olabilir ve bana ne kadara parça ve işçilik maliyeti çıkabilir...eskişehirde ben bulamadım ama belki sizin bildiğiniz bir skoda ustası varmıdır...yardımlarınız için teşekkürler....hayırlı günler...

rıdvan alkayak
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: rıdvan alkayak
Nereden: Eskişehir
Arabanız: felicia

İleti ablukada » 30 Arl 2010, 20:27

İnşallah sorununuz çözülür...Birşey sormak istiyorum... Sizin araç ş.içi/ş.dışı 100 km.'de kaç litre lpg tüketiyor? Bir de lpg kitiniz sıralı sistem mi acaba?
Kullanıcı avatarı
ablukada
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Barış Çeltik
Nereden: Sakarya
Arabanız: Felicia 1.3 Glxi Combi 2000

İleti rıdvan alkayak » 01 Oca 2011, 19:38

yokmu konuyla ilgili hiç kimsenin bir fikri...veya verebileceği adres veya telefon...........e ne yapalım canınız sağ olsun....
rıdvan alkayak
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: rıdvan alkayak
Nereden: Eskişehir
Arabanız: felicia

İleti ozantavsan » 02 Oca 2011, 00:36

Aracınız GLXi enjeksiyonlu sanırım.Tam olarak sizin aracınız hakkında bilgim yok , ama ; eğer eski sahibi sürekli tüpte kullanmış ise şunları bir kontrol ettirin.

1- Benzin pompası çalışıyormu ?
2- KArbüratör diyecektim ki sizinkinde karbüratör yok sanırım.
3- LPG Benzin seçici kutunun kontrolü , lpg sisteminde benzin valfi varsa valflerin kontrolü

Aracınız kışın lpgde nazlı çalışıyorsa , öncelikle

aracınıza uygun buji kullanın.Özellikle orjinal bujisini.
Buji tırnak aralığı önemli..... (kendi aracıma orjinal bujilerini taktığımdan buyana -3 müş -5 miş hiç fark etmiyor benzinden daha iyi tek marşta çalışıyor)
Buji kablolarınızı değiştirin.
Lpgde ilk çalışmama öncelikle ateşleme sisteminden olabilir , fazla para tutmaz değiştirin.Bakın nasıl çalışıyor aracınız.
Soğuk hava demiken akü durumunuz nasıl ?
Kışın ısı düşünce donabilir , akım üretmeye bilir.Bunun sonucunda soğuk havada aracı çalıştırmakta zorlanabilirsiniz.Ateşleme sistemine zayıf elektirik gittiği için zorlanabilir veya marş almakta zorlanır.
SKODA YOLDA
YOUTUBE Http://www.tinyurl.com/skodayolda
FACEBOOK Https://www.facebook.com/SkodaYolda
Kullanıcı avatarı
ozantavsan
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Ozan TAVŞAN
Nereden: Balıkesir
Arabanız: 94 Skoda Favorit GLX - LPGli

Felicia

Kimler çevrimiçi