AKÜ BOŞALYOR,RÖMOR SİNYAL LAMBASI YANIYOR

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

AKÜ BOŞALYOR,RÖMOR SİNYAL LAMBASI YANIYOR

İleti kguncer » 31 Arl 2010, 01:10

ARKADASLAR FELİCİA GLXİ 2000 MODEL ARACIMIN AKUSU BOSALIYOR, AKUYU 3 AY ONCE ALDIM BUGUN AKSAM ARABAYA BİNERKEN BİR BAKTIMKİ YAĞ LAMBASI,AKÜ LAMBASI VE PARK GÖSTERGE LAMBASI BEN KONTAGA ANAHTARI SOKMADIĞIM HALDE YANIYOR, SANIRIM KACAK VAR AMA NERDE BULAMADIM, VE AKÜ BOŞALMA OLAYI GENELDE HAVA YAGISLI OLUNCA MEYDANA GELİYOR SUYA TEMAS EDİNCE KISA DEVRE YAPIYOR SANIRIM AMA NERESİ ONU BULAMADIM.

AYRICA KİLOMETRE KADRANININ ÜZERİNDE BULUNAN FARLARIN YANDIĞINI GÖSTEREN GOSTERGENİN EN USTUNDE OLAN BİR UYARI LAMBASI EL KİTABINDAN BAKTIM RöMORK SİNYAL LAMBASI İMİŞ, ARABAYI KULLANIRKENDE SÜREKLİ YANIYOR ???? BU NE DEMEK ACİL YARDIM ARABAYI VURDURMAK İSTEMİYORUM HERDEFASINDA :(

kguncer
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti diseqc » 31 Arl 2010, 09:05

bir yerde kısa devre var arkada römork takmak için elektrik takozu varmı belki oralarda arıza vardır bence bir an önce bir elektrikçiye baktır akü dayanmaz böle allah korusun çokdaha felaket sonuçlar doğurabilir.
Kullanıcı avatarı
diseqc
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: murat
Nereden: Rize
Arabanız: Peugeot 1.4 HDI Bipper

İleti SKODA 135 » 31 Arl 2010, 11:31

Yağ lambası vs. yanıyorsa bu siz kontağı kapattıktan sonra kendiliğinden olur ve bütün gösterge lambaları kontak açıkmış gibi yanar. Nedeni ise kontak arızasıdır.

Muhtemelen siz kontağı tam kapattığınızda anahtar yerinden çıkmıyordur ve siz anahtarı biraz geri çevirip çıkarıyorsunuzdur.... Kontağı kontrol edin.
Oyuncak sanmayın ahlâk-ı milli, rûhî millidir.
Onun ilkâsı en korkunç ölüm, mevt-i külli'dir.
Mehmet Akif ERSOY
Kullanıcı avatarı
SKODA 135
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Abdullah Pınarlı
Nereden: Uşak
Arabanız: Skoda Favorit

İleti zezula » 31 Arl 2010, 21:47

AKÜYÜ DEĞİŞTİRİRKEN ŞARZ DİNAMOSUNDAN ÇIKAN VOLTAJI ÖLÇTÜLERMİ TABAN DEĞER 12.7V TAVAN GEĞER 14V OLAMASI LAZIM DİCEM OKİ EĞER ŞARZ DİNAMONUZ AKÜYÜ ŞARZ EDECEK KADAR VOLTAJ ÜRETMİYORSA AKÜ ZAYIF KALACAKTIR BUDA İHTİMALLERDEN BİRİSİ.;)
zezula
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: önder kaplan
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: GLXİ

Felicia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir