Bu olayı hatırlıyor musunuz ?

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Bu olayı hatırlıyor musunuz ?

İleti AhmetH » 11 Oca 2011, 03:19

Bir çoğunuz anımsamıyorsunuz belki...
o zamanlar yaşım küçüktü ve ciddi etkilenmişim, o psikolojiyle olsa gerek hiç unutmadım bu olayı

olay şu ki 1998 yılının Temmuz ayında o dönem başbakan olan Mesut yılmaz Makedonya ya bir ziyarete gitti ve ziyaret esnasında konvoyunda büyük bir kaza oldu.

İşgüzar eskortlar hatalı sollama yapıp karşı yönden gelen yeni kasa yep yeni kırmızı bir skoda felicia combi ile kafa kafaya çarpıştılar, o felicia takla atıp içinde Fikret Bila nın olduğu arabaya vurdu. Fikret Bila bu olayda ağır yaralanmıştı ama hayatta kaldı yüzündeki yara ve garip ifade bu kazadan ona miras.

Yeni yüz Skoda Felicia'nın dünya üzerindeki belki ilk kazası olmuştur çünkü nisan ortası mayıs başı satılmaya başlanmıştı.

O araçta karı koca öldü, 2 çocukları vardı yetim kaldı... Star tv özel haber yapmıştı hatta bunun üzerine hatırlıyorum 2 kardeş abisi o dönem benim yaşlarımda idi kız kardeşi küçüktü olayın farkında değildi kamera ile şakalaşıyordu haberde.. neden sonra akrabası(dedesi) yada oğulları ağlamaya başladı resmen makedon dilinde ağıt yakıyordu alt yazı geçiyordu bu arada "yeni skoda feliciada almışlardı ..." şeklinde, o dönem alt yazıda marka model adı geçmesi çok şaşırtmıştı beni...

velhasıl bu kadar skoda felicia odaklı ve etkileyici bir haber daha bilmiyorum, ama elbet birgün olay hakkında daha çok resim ve video elde etmek isterim. zira tam internetin yeni yeni yayıldığı dönemlerde olmuştu arşiv denen olay çok kısıtlıydı

ancak bunlar hala bulunabiliyor;
http://aksiyon.com.tr/aksiyon/haber-3905-11-basbakan-yilmazin-gezisinde-kaza.html

(Fikret Bila nın haberi- Fotoğrafı "çok özel fotoğraflar ile Türkiye nin 90 yılı" adlı derlemeden buldum)

(olayın haberi)

http://www.milliyet.com.tr/1998/07/08/siyaset/siy00.html

(1 hafta sonra yapılan yetim kalan çocukların haberi)

http://www.milliyet.com.tr/1998/07/17/yasam/yas00.html

Evet hatırlıyormusunuz yada biliyormuydunuz

Kullanıcı avatarı
AhmetH
SCOUT
SCOUT

Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: '16 Golf 7 1.2tsi dsg allstar

İleti hetepe » 11 Oca 2011, 08:41

O zamanlar radyo klasta bir program yapıyordu fikret bila...trafikte günlük dinlediğim için bu kaza etkilemişti beni, ama ''felicia'' hiç dikkatimi çekmemiş nedense...tabii o zamanlar skoda bana en uzak markaydı o yüzden sanırım...Patronumun adı da felicia'ydı, sadece o kadarını hatırlıyorum.
D ü n y a l ı l a r d a n t i s k i n i y o r u m (G.O.R.A.)
Dünya güzel sanıyordum...Kafam güzelmiş....
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

Ad Soyad: Engin '73
Nereden: Ankara
Arabanız: Fabia 1,4TDI HB '08 80 PS

İleti WXW » 11 Oca 2011, 08:43

atlamışım, farkedememişim, öğrenmiş oldum, teşekkürler...
Kimseden fayda ummam, dilenmem kol kanat...
Kendi boşluk ve gök kubbemde uçar giderim...
Eğilmek, esaret zincirinden ağırdır boynuma..
Fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür bir şairim.

Kullanıcı avatarı
WXW
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Serkan
Nereden: Ankara

İleti sainz » 11 Oca 2011, 09:48

Bilmiyordum, öğrenmiş oldum. Teşekkürler.
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da yavaşlaması gerekiyorsa, 'Hak, kural' falan demeden, ilk davranan, arabasının kaderini başkasına bırakmayandır.
Kullanıcı avatarı
sainz
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Uğur AKAR
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: SEAT Ibiza 1.2TSI DSG N

İleti onurson » 11 Oca 2011, 09:58

Teşekkürler güzel paylaşım..
Kullanıcı avatarı
onurson
ELEGANCE