Bugün 2001 model skoda feliş combi glxi aldım :)

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Bugün 2001 model skoda feliş combi glxi aldım :)

İleti asicstiger » 12 Oca 2011, 18:30

Merhaba arkadaşlar... Bu aracı çok takip ettim gerek bu siteden gerek başka sitelerden hemen hemen tüm yorumları okudum. Sonunda bu arscı almaya karar verdim ve bugün aldım. Yanlız 1.6 combilere nakit yetmedi o yüzden 1.3 aldım. Araç 122.000'de 9.000tl'ye aldım. İyi bir fiyat mıdır yorumlarınızı bekliyorum. Henüz 35km kullandım ama sanırım anlattığınız gibi yokuşlarda yorucak beni. Bakalım yaşayıp görücez artık.

Birde sorum olacak trafik tescil ile ilgili. Umarım konuyu bilen bir arkadaşımız vardır. Aracın muayenesi 02.04.2010'da muayene sayfası dolu olduğundan Ek-1 formuna yaptırılmış ve ruhsatın muayene sayfası yenilenmemiş. Bildiğim kadarıyla EK-1 formuna muayene yaptırdıktan 1 ay içinde ruhsatın muayene sayfasının yenilenmesi gerekiyor. Ben trafik polisine sordum Ek-1 formu aracın eski sahibinin üzerine olduğu için onun yenileme başvurusu yapması gerekiyormuş. Sorum şu; Polis çevirdiğinde problem yaşar mıyım? ve bu işlem cezaye girer mi? Şayet girmezse ben hallediyim diyorum 60 lira bişey tutacak çünkü adamı al getir götür onunla uğraşmıyım diyorum. Cevaplarınızı bekliyorum. Teşekkür ederim.

asicstiger
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Fatih Telli
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: Skoda Fabia Combi Comfort 1.4 MPI

İleti cobweb » 12 Oca 2011, 18:32

Hayırlı olsun kazasız belasız kullanmanız dileğiyle..LPG var mı aabada?

Bu ezanlar-ki şehâdetleri dinin temeli
Ebedî yurdumun üstünde benim inlemeli..
.

Kullanıcı avatarı
cobweb
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Levent
Nereden: Bolu
Arabanız: Felicia 1.6glxi

İleti zezula » 12 Oca 2011, 20:02

1- aracınız hayırlı olsun 2- aracınızda kasada değişen yoksa motor veyahut şanzumanda da sorun yoksa yani masrafsızsa kelepir almışsınız 3- resmi satış gerçekleştiyse eski sahibiyle ne işiniz olacak anlamış değilim ?
zezula
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: önder kaplan
Arabanız: GLXİ

İleti felicia35 » 13 Oca 2011, 09:25

Aracınız hayırlı uğurlu olsun.Aracın noter satışından sonra size yeni ruhsatın gelmesi gerekiyor.Yeni gelen ruhsatta 2 sayfadan oluşacak.1. sayfa araç trafik belgesi , 2 .sayfa araç trafik belgesi.Bu durumda sizin ek-1 belgesi ile müracatınıza gerek kalmayacaktır diye düşünüyorum.
SAYGILARIMLA
Kullanıcı avatarı
felicia35
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: ÖZER
Nereden: İzmir
Arabanız: 97 FELİCİA LX

İleti diseqc » 13 Oca 2011, 09:55

ruhsatınız eski ruhsatta yazan son muayene tarihi ile gelecek eski sahibininsize verdiği ek 1 belgesi artık hiç bir işe yaramaz diye biliyorum araba yeniden muayeneye girecek ve o muayeneden bu güne kadardda gecikme cezası söz konusu bildiğim kadarıyla böyle ama inşallah bir esneklik vardır. hayırlı olsun iyi günlerde kullanın
Kullanıcı avatarı
diseqc
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: murat
Nereden: Rize
Arabanız: Peugeot 1.4 HDI Bipper

İleti unknown1 » 14 Oca 2011, 03:28

Hayırlı uğurlu olsun.araban arkadaşım.felicia güzel arabadır.Farenin değerli peyniri gibidir.yeterki açıkta koyma.Arasıra hatrını sor.cebinide yakmaz içinide.
Arkadaşım sana vereceğim bilgi konuya dahil olmasada önemli. lanet olası tüv istasyonları araç tepit vb işlemlerinde sağ alt köşeye gerekmediği için evrak zxayi yazmıyor mühür vurmuyor.bizim lanet olmayasıca polislerimizde o mührü şart koşuyor ikinciye gidiyorsun.Evrak yenilemede bunu muhakak kontrol et yoks ikinciye gidersin.
unknown
unknown1
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: unknown
Arabanız: unknown

İleti asicstiger » 07 Şub 2011, 21:40

Yorumlarınıza teşekkür ederim arkadaşlar. Araç Tescil Belgesi geçen hafta geldi. Trafik Belgesini satış sırasında almadılar. Eski usul sanırım. Sadece Araç Tescil Belgesi değişiyor. Ek-1 formu aracın eski sahibinin adına ama trafik sigortamla başvurduğum taktirde Trafik Belgesini bende değiştirebiliyormuşum. Cezasıda yokmuş. Zaten aracın muayenesi 10.04.2012'ye kadar. O tarihe kadar gidip biara yaptrıcam. Şimdilik bi sorunumuz yok yakıt konusunda beni üzmezse çok sevdim bu arabayı:) Geçende depoyu depoyu gırtlağa kadar fulledim. Şehir içi 270km yaptım şu anda ibre yarım depoyu gösteriyor. Ben 1 depoyla 700km yapmasını isterdim ama sanırım o kadar gitmicek. Depoyu bitirince tecrübelerimi paylaşıcam arkadaşlar:)
asicstiger
CLASSIC
CLASSIC

İleti asicstiger » 31 Mar 2011, 10:12

Merhaba arkadaşlar... Bir süredir yazamadım o nedenle yakıt tüketimini merak eden arkadaşlardan özür dilerim. Aracı 12.01.2011'de aldığımı söylemiştim. Öncelikle şunu söyliyeyim; Aracı alırken muayenenin Ek-1'e yapıldığınıda söylemiştim. Ek-1'inde ruhsata işlenme süresi geçmişti. Aracın ilk sahibi yaptırmamış bana sen yaptırrsın demişti. Bende aracı aldıktan sonra trafik polisine sordum cezası ve aracı bağlama söz konusu mu diye. Oda cezası ve bağlama riski yok ama bunu yaptırman lazım dedi. Bende senelik izinde yaptırırım abi dedim oda olur dedi. Ben tabi yeni aracımla aheste aheste salınırken 19 Şubatta ilk çevirmede aracı evrak eksikliğinden bağladılar. Ek-1'i kabul etmediler. Bunu size tavsiye olarak yazdım. Benim durumumda biri varsa o işlemi sakın ihmal etmesin. Muhakkak biran evvel yaptırsın.

Yakıt tüketimine gelince; henüz şehiriçi kullandım ama fabrikasyon verileri ne ise aynen onu yakıyor araba sözünün eri yani :D 100km'de 8,1 lt. Benim araçda 100 km'de 8,5 yakıyor. Kullanımdan kaynaklanabilir. Onun ortalamasıda benzinin bugünkü fiyatından hesaplanırsa yani 4,13 Tl x 8,5 Lt = 35,105 Tl./100Km = 0,35105 Tl.
Yani 42lt.'lik depo ile sakin kullanımda ortalama 480-500 km gidiyor. Benzinli bir araç için değerler güzel ama benzin pahalı kardeşim :D Ben pişman oldum keşke lpg'li alsaydım. Umarım bu veriler sizlere yardımcı olur arkadaşlar. Aracın 10.000 bakımının bitmesine 2000'i daha var belki bakımdan sonra değerler düşer ama çok oynatacağını zannetmiyorum.

Birde sizlere bir sorum olacak. Aracım 2001 model skoda felica 1.3 combi glxi. Bu araca lpg taktırırsam yakıttan tasarruf edeceğimden hiç şüphem yok zaten de acaba araç çekişten düşer mi? Çok sık olmasada ailemle seyahat ediyorum ve araç dolu oluyor. Rampalarda 1.3 olduğunu hissettiriyor zaten. Lpg'li 1.3 kullanıcıların yorumlarını bekliyorum. Aracın satış ilanını verdim. Eğer çekişten düşerse satıcam lpg'li alıcam yok eğer şuanki performansından kayıp olmaz ise bu araca uzun bir süre binmek istiyorum. Cevaplarınızı bekliyorum. Saygılar...
asicstiger
CLASSIC
CLASSIC

İleti asiyan_skoda » 31 Mar 2011, 15:40

Bu zamlardan sonra bende taktırmayı düşünüyorum. geçen hafta sonu sanayiden geçerken atiker bayisine geçtim sordum. 1000 TL ye sıralı sistem takarız dedi. Taktıran arkadaşlardan bizi aydınlatmalarını istiyorum. Herkese saygılar.
asiyan_skoda
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: asiyan_skoda
Nereden: Tekirdağ
Arabanız: SKODA FELİCİA GLXİ

İleti ugur_clskn » 31 Mar 2011, 17:39

enjeksıyonlular farkettırmıyor abı guvenle kullanabılırsınız. 100 200 fazla verın adam gıbı donanımlı ısının erı bır yerde taktırın yalnız
PEUGEOT 306 1.6 SEDAN
Kullanıcı avatarı
ugur_clskn
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: uğur çalışkan
Arabanız: felicia 1.3lx idi

İleti felicia_3437 » 31 Mar 2011, 20:12

benım feliş karbürotorlü busene dendim 5 tane yetişkin ve valislerle gazla boluyu sorun sus cıktı maşşalah cekişten düştüğü falan yok yanlız kit ten önemlisi takan ustadır bunu herzaman aklınızda tutun 100 tl fazla olsun ama ıyı olsun sorun cıkarmasın hadı sıze kolay gelsin
FeLiŞ 1995 34 ylt 20
Kullanıcı avatarı
felicia_3437
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: M SELİM AKIN
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: FELİCİA LX

İleti haki10 » 03 Nis 2011, 16:19

BENDEDE AYNISI VAR AMA 99 MODEL.TÜP TAKTIRDIM.YAKIT ÇOK İYİ.RAMPALARDA BİRAZ KASIYOR,AMA OKADAR OLACAK.SAĞDAN DEVAM EDECEKSİN GÜVENLİ BİR BİÇİMDE GİDİCEN YANİ.AMORTİ EDİYOR KENDİNİ.450 YE TAKTIRDIM.ALDESA SORUN YOK.ARABA ÇOK İYİBİR ARABA YERLİ FİYATINA AVRUPA ALIYORSUN ARTISI FAZLA BİR ARABA.BEN 10 SENE DOĞAN KULLANDIM ORADAN TECRÜBELİYİM.ARABA YÜKTE 145 YAPIYOR.DAHA NE OLSUN.HAYIRLI OLSUN.
haki10
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: haki10
Nereden: Kocaeli
Arabanız: felicia sw 1,3

İleti asicstiger » 03 Tem 2011, 19:14

Merhabalar millet. Skoda felicia 1.3 glxi combi aracımı sattım 6 gün önce. Sebebi ise araba doluyken performans alamam. Tecrübe oldu benim için. Şimdi 1.6 bakıyorum tabi stationwagon olacak yine. Aile geniş ve sıklıklada birlikte seyahat ediyoruz. 10.000TL nakitim var. 10.000-12.500tl arası bişiy arıyorum. 1998 Toyota corolla turing kasalar hoşuma gidiyor ama biraz pahalılar. İlk tercihim yine skoda 1.6 glxi combi. Alternatif olarak alabilirsem toyota corolla oda olmadı fiat palio weekend 1.6. Siz bana ne önerirsiniz arkadaşlar? 15 gün sona memlekete gidicem acil araba lazım :) Şimdiden hepinize teşekkür ederim.
asicstiger
CLASSIC
CLASSIC

İleti Abdülkadir » 03 Tem 2011, 20:16

Fiat Palio alacağına 1.6 Felicia Cobi al derim.
Abdülkadir
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Abdülkadir BİLGİLİ
Nereden: Kayseri
Arabanız: FELİCİA

İleti AhmetH » 03 Tem 2011, 20:30

Opel vectra SW :)
Kullanıcı avatarı
AhmetH
SCOUT
SCOUT

Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: '16 Golf 7 1.2tsi dsg allstar

İleti serhat_a89 » 04 Tem 2011, 00:38

Bence hatta sakın palio almayın çok dar felişten sonra sıkılırsınız :D
Kullanıcı avatarı
serhat_a89
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Serhat
Nereden: Kırıkkale
Arabanız: Felicia Safeline(satıldı)

İleti yasinegem » 13 Tem 2011, 22:22

Gaz taktırman çekişi etkilemez fakat gaz ayarını ona göre yaptırman lazım yani gazı açtırıp kıstırarak performansı dengeleyebilirsin tabi açtırırsan çok yakacaktır ama merak etme benzin kadar çok değil. Birde bujileri değiştirmeni tavsiye ederim zaten 10000km de değişmesi gerekir orjinalini taktır yanlız brisk marka.
yasinegem
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: yasin duyar
Nereden: Konya
Arabanız: felicia 1.3 glxi

İleti asicstiger » 15 Tem 2011, 12:49

Arkadaşlar merhaba 13.07.2011'de yeni aracıma kavuştum :D Skodadan vazgeçmedim. Bu defa 2003 model Fabia Combi 1.4 MPI Comfort aldım. Bu seferki düplü ama :D 13.400TL'ye aldım. Fiyat nasıl sizce ? Nette 14 - 15 bin arasında arasında oynuyor ama ben tam bilmiyom ederi nedir. Çekişi güzel, hele yolda gidişi ve motorun sessizliğini şimdiden beğendim. Cumartesi memlekete gitcem bakalım beni üzmezse uzun yıllar dost kalırız :D Tüpü geçen yıl taktırmış adam. Markası Aldesa. Daha garantisi devam ediyor. Araç 191.000'de. 189.000'de yağlamasını yaptımış filtrelerini ve bujilerini değiştirmiş. Lpg ayarını ve bakımını yaptırmış. Triger seti ve baskı balatası yeni değişmiş. Debriyaj pamuk gibi. Kaportaya baktırdım değişeni yok. Bilgisayara bağladık aracı motordada sorunu yok. Muayenesi 1 yıl daha var. Artıları çok valla şu an masrafsız görünüyor araç ekstra bişiyi çıkmazsa tabi :D Yakıt durumuda tüpü 40 litre alıyomuş. 415 km yaptığını söyledi şehir içi. Eğer öyleyse 2,25TL * 40LT = 90TL / 415km = 0,216867TL'ye geliyor km'de ve bu mükelmel bir ortalama bence :D 01.08.2011'e kadar memlekete kalıcam arkadaşlar. Döndüğümde yakıt durumunu sizlerle paylaşıcam. Herkese iyi günler görüşmek üzere:D
asicstiger
CLASSIC
CLASSIC

Sonraki

Felicia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 8 misafir