Tam Tur Direksiyon

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Tam Tur Direksiyon

İleti asiyan_skoda » 18 Oca 2011, 10:12

Arkadaşlar herkese iyi günler. benim bir sorunum var direksiyonu tam tur çevirdiğimde sanki tekerlek bir yere sürtüyormuş gibi ses çıkartıyor. birde 90 ile 100 km hızda titreme yapıyor aracı yeni aldım ama lastikler yeni daha önceki sahibi lastikleri taktarırken balans ayarı yaptırmamış olabilirmi diye düşünüyorum. sonuçta hemen her lastikçide bu balans ayarları yapılıyor. bu titremeye başka hangi durumlar neden olabilir. yardımlarınız için şimdiden teşekkür ediyorum.

asiyan_skoda
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: asiyan_skoda
Nereden: Tekirdağ
Arabanız: SKODA FELİCİA GLXİ

İleti xMEGANx » 18 Oca 2011, 10:26

sert çukura girildiyse jant yamulmuştur. ( şayet başımda olan bişey ) rot balanns yapıldı fakat 170-180 le giderken titriyor. jantı düzelttirmeniz lazım 15 tl falan bişey değil
-Peugeot 307 Makyajlı 1.6 HDI Comfort Alp Beyaz //
-PΞUGΞФТ З07

MUSTAFA KEMAL ATATÜRK
* B O S S
*Skoda Tutkunu *Octavia Hayranı *Elegance Zevki
Kullanıcı avatarı
xMEGANx
SCOUT
SCOUT

Ad Soyad: MEHMET ÖZCAN
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: Peugeot 307 Yeni Kasa Beyaz 1.6 HDI / 34 EU 8105

İleti asiyan_skoda » 18 Oca 2011, 10:51

Her iki tarafada çevirdiğimde aynı sorunu yaşıyorum ileri geri giderkende aynı sesi duyuyorum. sesi duymamak için daha geniş menevra almak zorunda kalıyorum. otoparklarda sorun oluyor tabi verdiğin bilgiler için teşekker ederim.
asiyan_skoda
CLASSIC
CLASSIC

İleti asiyan_skoda » 24 Oca 2011, 14:35

Sorunu çözdüm arkadaşlar. araç sağ ön teker tarafından tümsekten geçerken darbe almış ve oradaki koruma sistemi yamulmuş ve çamurluk içine doğru eğim almış. balans ayarlık bir durumu yokmuş yani. Altta motor koruma ünitelerinin bağlantılarını iyi kontrol etmek gerekir. benim araçda daha önceki sahibimi bilemem artık plastik klipslerle bağlamış o motor koruma ünitelerini hepsini söktük vida bağladık. motordan seste gelmiyor artık titreme sesi
asiyan_skoda
CLASSIC
CLASSIC

İleti mustklc » 24 Oca 2011, 14:53

davlumbaz diyecektim ben de çözmüşssün zaten.
WEB TABANLI ÇÖZÜMLER:
http://www.webkod.com/
BLOG:
http://www.webkod.com/blog/
Kullanıcı avatarı
mustklc
SCOUT
SCOUT

Ad Soyad: Mustafa KILIÇ
Nereden: Kırşehir
Arabanız: Skoda Fabia 1.4 TDI Classic

Felicia