FELİCİA ORJİNAL BUJİSİ

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

FELİCİA ORJİNAL BUJİSİ

İleti yasinegem » 26 Oca 2011, 15:42

Merhaba arkadaşlar

Felicia glxi 2000 model mpi motor aracımın Ateşleme Transformatörü kimisi ateşleme bobini diyor kimiside

ENDİSİYON BOBİNİ(endüksiyon bobini) işte bu parçası değişmesi gerekiyormuş şu anda yolda bırakmadı fakat

zaman zaman tekleme yokuşlarda bayılma ve rolantide sarsıntılı çalışma yapıyor.Bende diyorumki bu bobini

değiştirince bujilerinde değişmesi gerekiyormu birde buji kablosu felicialarda olmuyormu öyle birşey duydum bujiyi

değiştirmek gerekirse orjinal bujisi varmış onu takmak istiyorum brish marka fakat tam emin olamadım benim

aracıma uygun olanı hangi tipidir geçen parçacıyı aradım sordum 3 tırnaklısı varmış bunun ne gibi çeşitleri

oluyor bilen arkadalardan yardım bekliyorum verilen cevaplar için şimdiden teşekkür ediyorum...

yasinegem
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: yasin duyar
Nereden: Konya
Arabanız: felicia 1.3 glxi

İleti asiyan_skoda » 26 Oca 2011, 16:17

Ben Aralık Ayında serviste değiştirmiştim tek tırnaklı taktılar benim arabamda 2000 model mpi Tanesi 5.40 liraydı
asiyan_skoda
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: asiyan_skoda
Nereden: Tekirdağ
Arabanız: SKODA FELİCİA GLXİ

İleti yasinegem » 27 Oca 2011, 17:47

Yok mu arkadaşlar başka yorum yapacak?
yasinegem
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: yasin duyar
Nereden: Konya
Arabanız: felicia 1.3 glxi

İleti tornado38 » 27 Oca 2011, 21:05

walla ben değiştirdim kabaca anlatayım bujilerin değişmesi gerekmez bobin değişince fakat kafan rahat etsin değiştir istersen bujide sakın 16mm anahtar tutan kalem buji diye tabir edilen buji takma ben taktım buji kablosunu bozdum ve 55tl ye brem marka buji kablo seti aldım orjinal alman malı sen 21mm anahtar tutan normal buji tak derim diş boyunu ve kalınlığını kontrol et hatta sök bujinin birini git parçacıya al ben tek tırnak kullanıyorum sen 3 tırnağı istersen tak dene sen bilirsin ama bujinin anahtar tutan kısmı mutlaka 21mm lik olmalı yoksa kablolar bujiyi tutmuyor başıma geldi ve sağlam buji kablolarını bozdum bu arada felici ya başka buji kablosuda uymuyor boyu epey uzun illede kendisininki olacak
marka olarak ben bosch taktım başka marka bujide kullanmadım bu zamana kadar bosch güzel bence
SKODA FELİCİA 1.6GLXİ 2000
BLAUPUNKT GTA470
ATİKER SIRALI SİSTEM
Kullanıcı avatarı
tornado38
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: mustafa taşcı
Nereden: Kayseri
Arabanız: felicia1.6GLXi

Felicia

Kimler çevrimiçi