Böyle bir ihtimal var mı ? Banamı öyle geliyor.

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Böyle bir ihtimal var mı ? Banamı öyle geliyor.

İleti unknown1 » 04 Şub 2011, 16:45

Herkeze merhaba.

Arkadaşlar geri ve ikinci vitese girerken bazen tam geçmiyor yada tam debriyaj olmasına rağmen gıjırt gibi ses yapıyor.Ve geçmediğinde debriyaj yeniliyorum yada hafif hareket ettiriyorum arabayı aragaz veriyorum.Yok sıkıntı var gibi.Baskı balatayı yaptırmadan önce az vardı ama şimdi daha çok.Özellikle yeni çalıştırdığımda.Yücemotor a güvenirim ama acaba başka bir sıkıntımı var(debriyaj teli baskı balata seti vs komple değiştirildi).

Cevaplarınıza şimdide teşekkür ederim.Saygılar

unknown
unknown1
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: unknown
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: unknown

İleti diseqc » 04 Şub 2011, 17:19

öncelikle yaşı olan bir cok araba geri vitese gecerken hafif ses yapabilir çümkü geri viteste hız ayarlayıcısı olan senkromec yoktur ama iknci vitese gecerken ses yapması tuhaf öncelikle arabayı vitese verirken tam sola yaslamadan biraz daha vites kolunu ortalı tutarak 2 ye takmaya calış aynı şekilde geri vitesede dene bakalım farklılık olacak mı ? eğer bu şekilde yaptığında ses gelmiyor ve vites daha kolay geçiyorsa vites kolunun altında ve motora uzanan kollar var onların ucundaki burclar eskiyor ve vites çok sallanıyor bu durumda çemberin dışına cıkıyor bu nedenden vitese zor geciyor ve ses yapıyor eğer sorun bu değilse baskı tam bırakmıyor olabilir debriyaja biraz daha kuvvetli basmayı deneyin kavrama yeri çok dipden alıyorsa felicia ların bazılarında ayarlanabiliyor diye biliyorum biraz daha kavrama yerini yukarı aldırın
eğer hiç biri değilse şanzumanda 2. vites senkromec görevini yapamıyor olabilir bu durumda daha düşük bir devirde hemen ikiye takamyı deneyin ki bu da en kötü senaryo şanzuman açılacak :(
aklıma gelenler şimdilik bu kadar..
Kullanıcı avatarı
diseqc
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: murat
Nereden: Rize
Arabanız: Peugeot 1.4 HDI Bipper

İleti xMEGANx » 04 Şub 2011, 17:20

tam basmamak olabilirmi sorun ? birde köküne kadar bastırıp deneyin bakalım ?
-Peugeot 307 Makyajlı 1.6 HDI Comfort Alp Beyaz //
-PΞUGΞФТ З07

MUSTAFA KEMAL ATATÜRK
* B O S S
*Skoda Tutkunu *Octavia Hayranı *Elegance Zevki
Kullanıcı avatarı
xMEGANx
SCOUT
SCOUT

Ad Soyad: MEHMET ÖZCAN
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: Peugeot 307 Yeni Kasa Beyaz 1.6 HDI / 34 EU 8105

İleti unknown1 » 04 Şub 2011, 17:36

Debriyaj zaten yukarıya doğru kavrıyor.Ortanın biraz üstü yani.Ben tam basıyorum.Ama gene yapıyor.Hadi geri vitese normal diyelim ama ikinci viteste yapması garip geldi.Düşük devirde hiç denemedim.Yani bebek varken arabada olabildiğince yumuşak davranırım.Biraz düşük devirde atarım. O zamanlarda sorun nadiren oluyor diye hatırlıyorum.Ama 3000 ve üstünde sıkıntı kesin buna eminim.Ara gaz vermekte işi çözmüyor. ( ara gaz yada biraz bekleyip denemek vites sıkıntılı araçlarda çözüm olabiliyor demişti). Birde çok düşük devirde deneyeyim bakalım ne olacak.Ama baskı balata için şanzıman zaten indi.Aks körüğünü aksın hasarlı olduğunu gören servis bunu görmemiş olabilirmi.Yada başka bir ayar vs mi söz konusu acaba
unknown
unknown1
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti unknown1 » 04 Şub 2011, 23:17

Az önce iyice dikkat ettim.Vites kolunda tam 1cm lik bir boşluk var.Ve ben kendime tam çektiğimde sorun çıkmadı.Anlaşılan bu boşluktan yanılmışım.
Alakanıza teşekkürler
unknown
unknown1
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti engin.gnc » 05 Şub 2011, 18:42

kardeş bu benim kartalım da basıma geldi şanzımanı indirip dişlileri taşlattık sekomajlarda değişti seninde bu olabilir ama önce kol ayarlarını yeniden kontrol ettir derim :S
engin.gnc
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: engin berkyurek
Nereden: Kocaeli
Arabanız: felicia 1.3 glxi

İleti canfezzz » 12 Şub 2011, 12:22

Bu durumlarda vites tazelemeyin komple sadece boşa alıp 2 ye çekin daha sonra geriye atın geçer o zaman .
---BaŞKeNTLi---
Kullanıcı avatarı
canfezzz
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Muhammed yılmaz
Nereden: Ankara
Arabanız: 94 Favorit lx

Felicia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 5 misafir